Hlavní navigace

GTS Novera bude provozovat metropolitní síť ve Valašském Meziříčí

28. 2. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 28. února 2007 – Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera a společnost Josef Bartoň – Rex v pátek podepsaly s městem Valašské Meziříčí smlouvu o provozování metropolitní datové sítě. Sdružení těchto firem zvítězilo ve výběrovém řízení města. Metropolitní síť bude sloužit jak k propojení objektů místní správy a institucí, tak komerčním subjektům.

Občanům města pak nabídne zejména vysokorychlostní internet. Součástí sítě bude i dvacet veřejně přístupných internetových informačních kiosků. GTS Novera tak pokračuje v úspěšné spolupráci s místními samosprávami. Obdobné metropolitní sítě tento operátor zprovoznil či buduje také v dalších městech – například v Plzni, Bílině či nedávno ve Vsetíně a Uherském Brodu.

Metropolitní síť ve Valašském Meziříčí bude pokrývat území města Valašské Meziříčí a jeho přilehlé části. Do 170 míst bude zavedena optická infrastruktura, na zbývajícím území se použije bezdrátová technologie. Síť tvoří 23 km optických kabelů. Náklady na její vybudování jsou téměř 15 milionů korun, z toho téměř 13 milionů pokryjí dotace z evropských fondů. Sdružení firem GTS Novera a Josef Bartoň – Rex má síť pronajatou na pět let na základě vyhraného výběrového řízení města.

„Dokončení metropolitní sítě ve Valašském Meziříčí je plánováno na konec dubna, pak bude předána do provozu. Samosprávě, institucím, komerčním subjektům i občanům města nabídneme kvalitní telekomunikační služby včetně vysokorychlostního internetu,“ řekl Tomáš Budník, ředitel komerční divize společnosti GTS Novera. „S metropolitními sítěmi máme bohaté zkušenosti. Nedávno jsme vybudovali a uvedli do provozu podobnou datovou síť ve Vsetíně,“ dodává.

„V rámci naší metropolitní sítě budou mít občané a organizace, kteří budou napojeni optickým kabelem, možnost se připojit k vysokorychlos­tnímu internetu za dobrou cenu. Dále bude ve městě rozmístěno dvacet informačních kiosků ve veřejných budovách. Velkou část města by také měla pokrýt bezdrátová WiFi síť,“ řekl Vlastislav Navrátil, radní města Valašské Meziříčí.

Tento projekt je další úspěšnou spoluprací společnosti GTS Novera s místní samosprávou. Obdobné sítě tento operátor provozuje také v dalších městech republiky – např. v Bílině, Plzni či Vsetíně. Společným jmenovatelem těchto úspěšných projektů je vzájemné datové a hlasové propojení jednotlivých městských institucí, citelná úspora na výdajích města za telekomunikační služby a zlepšení dostupnosti internetového připojení pro veřejnosti.

Posledním podobným projektem je výstavba metropolitní sítě ve Vsetíně, kterou GTS Novera dokončila v listopadu loňského roku a od ledna ji spustila v plném provozu. Město Vsetín tím získalo moderní metropolitní síť, díky které se zlepšil přístup jednotlivých městských subjektů do centrálního informačního systému města. Součástí řešení je i zpřístupnění vysokorychlostního internetu občanům a instalace internetových informačních kiosků ve veřejných budovách a školách.

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety