Hlavní navigace

HD kvalita a 18× zoom v nové PTZ kameře od Axis Communications

25. 11. 2009

[Tisková zpráva] Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa1, uvedl svoji pan/tilt/zoom (PTZ) kameru s nejvyšší kvalitou obrazu, HD rozlišením a 18násobným zoomem pro dohledové aplikace uvnitř budov. Díky kvalitě obrazu a ochraně proti prachu a stékající vodě dle IP51 je síťová dome kamera AXIS P5534 PTZ ideální pro instalaci na letištích, nádražích, skladech, obchodech a školách.

„Axis se zasazuje o to, aby video v HD kvalitě pronikalo i do oblasti dohledových systémů. Nejdříve se nám to podařilo u fixních kamer a nyní i u kamer typu PTZ,“ řekl Erik Frännlid, ředitel pro product management společnosti Axis Communications. „Nejenže má AXIS P5534 nejlepší kvalitu videa ve své třídě, ale je rovněž navržena pro snadnou a spolehlivou instalaci uvnitř budov. Je chráněna proti prachu a stékající vodě a podporuje High Power over Ethernet.“

AXIS P5534 nabízí HD rozlišení 720p v souladu se standardem SMPTE 296M (1280 × 720 px), plnou snímkovou frekvenci, vysokou barevnou věrnost a formát obrazu 16:9. Kamera může vysílat současně několik individuálně konfigurovatelných streamů H.264 a Motion JPEG. Systém H.264 významně optimalizuje nároky na šířku pásma sítě a úložiště, a to bez kompromisů v kvalitě obrazu. Motion JPEG je podporován z důvodu větší flexibility. AXIS P5534 má rovněž integrovánu podporu denního a nočního režimu, která zajišťuje vysokou kvalitu obrazu i při nízkém osvětlení.

PTZ kamera je vybavena 18× optickým a 12× digitálním zoomem s automatickým zaostřováním. Rozsah horizontálního pohybu je plných 360° díky unikátní funkci Auto-flip, která umožňuje kameře simulovat kontinuální horizontální pohyb i přes mechanickou zábranu, proto může operátor souvisle sledovat pohybující se objekt.

AXIS P5534 může být napájena přes High Power over Ethernet, což usnadňuje instalaci díky použití jediného kabelu pro napájení, přenos videa i ovládání pohybu kamery. Standardním příslušenstvím dodávaným s kamerou je napájecí adaptér High PoE.

Kamera AXIS P5534 má integrovánu funkci Advanced Gatekeeper. Ta zajišťuje, že se kamera může automaticky natočit, naklopit nebo zoomovat na tu část scény, kde se něco děje, a vrátit se do přehledového režimu po nastavené prodlevě. Mezi další podporované funkce patří obousměrný přenos zvuku, detekce zvuku, kamera má navíc čtyři konfigurovatelné vstupy/výstupy pro připojení externích zařízení, jako jsou senzory a relé. Vestavený slot SD/SDHC pro paměťové karty umožňuje lokální ukládání záznamu.

AXIS P5534 nabízí nejpokročilejší sadu bezpečnostních funkcí a síťových funkcí pro správu sítě. Kamera je podporována softwarem pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner společnosti Axis. Kamera bude k dispozici v průběhu listopadu 2009. Fotografie a další informace naleznete na adrese www.axis.com/cor­porate/press/pres­s_material.htm?ke­y=p5534.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která poskytuje řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.

Axis Communications se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína