Hlavní navigace

Nezávislé tržiště hypoték Honzovahypoteka.cz slaví jeden rok, uživatelé přes něj poptali hypotéky za 11,5 mld. Kč. Zajímá je hlavně úrok, kvalita služeb a rychlost vyřízení

18. 8. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 13.8.2010 - Právě v těchto dnech slaví nezávislé tržiště hypoték Honzovahypoteka.cz jeden rok od svého startu. Zhruba 1 500 žadatelů měsíčně posílá své žádosti o úvěry na bydlení, což je ještě zajímavější fakt s přihlédnutím k informaci, že měsíčně se v ČR poptá zhruba 4500 hypoték. Za 1 rok fungování uživatelé poptali hypotéky za 11,5 mld. Kč měsíčním tempem 1,9 mld. Kč a 65% žadatelů hypotéku nakonec dostalo.

Uživatelé mají velmi dobrý důvod poptávat hypotéky právě přes Honzovahypoteka.cz. Průměrná úroková sazba hypoték, uzavřených přes toto tržiště je díky volné soutěži bank a poradců o 0,48% nižší než je průměr v ČR dle Hypoindexu (k 1.7.2010). Navíc uživatelé mohou velmi dobře posoudit kvalitu poradců i finančních ústavů, jejichž práce je uživateli pravidelně hodnocena. Celý trh s hypotéčními produkty klesl od rekordního roku 2007 o 50%, úrokové míry klesly téměř o 1%, ale naopak o 20% stoupl počet žadatelů, kteří žádají o hypotéku online. To je hlavní důvod, proč zástupci Honzovahypotéka.cz plánují další silný růst svého nezávislého tržiště.

,,Honzovahypo­teka.cz je stále jediným skutečně nezávislým tržištěm hypoték, kde působí téměř 500 nezávislých poradců, většina největších finančně poradenských firem a všech 17 bank a stavebních spořitelen“, říká Jiří Paták, výkonný ředitel Honzovahypotéka.cz a pokračuje: „V dalších letech plánujeme rozšířit řady žadatelů tak, aby poptávali hypotéky v objemu 4,5 mld. Kč měsíčně. Dále rozšířit řady poradců, především v okrajových regionech ČR a nadále tlačit na vysokou kvalitu služeb, nízkou cenu a transparentní podmínky“.

O hypotečním serveru honzovahypoteka.cz
Provozovatelem internetového tržiště s hypotékami je česká společnost honzovahypoteka.cz, s. r. o. Unikátní finanční služba jako jediná v Česku umožňuje klientům objektivně srovnat všechny hypoteční produkty a vybrat si mezi bankami, finančními poradci a makléři nejlepší nabídku. Služba je pro uživatele zdarma. Provozovatel generuje zisk od makléřů, kteří obchod uzavřou.

Neobvyklý název honzovahypoteka.cz vyjadřuje klíčovou myšlenku nové společnosti: „Buďte líní, ale chytří jako český Honza.“ Zájemci o úvěr totiž díky této službě nemusí běhat po bankách, mohou se snadno zorientovat přes internet a vybrat si tu nejlepší nabídku. Poptávající zadají svoji poptávku přes internet a najednou tak osloví makléře všech poskytovatelů hypoték na trhu.

Služba honzovahypoteka.cz je unikátní v tom, že na každou poptávku reagují pouze „živí“ makléři z různých bank, nikoli automat. Ostatní podobné projekty princip soutěže o klienta nenabízejí. S tržištěm spolupracují všechny banky, které poskytují hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. Provozovatel dodržuje striktní neutralitu vůči všem obchodujícím makléřům a zabývá se pouze rozvojem služeb hypotečního tržiště.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase