Hlavní navigace

HP a Microsoft budou spolupracovat na platformě Windows Azure postavené na konvergované infrastruktuře HP

27. 7. 2010

[Tisková zpráva] Spolupráce obou společností pomůže zákazníkům s přechodem na cloud computing

Praha, 26. července 2010 – Společnosti HP a Microsoft oznámily záměr spolupracovat na vývoji řešení postaveného na platformě Microsoft Windows Azure, které umožní velkým podnikovým zákazníkům rychle a spolehlivě nasadit cloudové aplikace. Ty umožňují firmám lépe reagovat na měnící se a vzrůstající potřeby.

Společnosti budou spolupracovat na vývoji uceleného řešení zahrnujícího hardware, software a komplexní služby, které urychlí přechod zákazníků na platformu Windows Azure. Zákazníci jej budou moci spravovat v rámci konvergované infrastruktury HP ve vlastních prostorách, nebo si zvolit hostingové služby datového centra HP.

Podnikoví zákazníci potřebují při zavádění služeb cloudu komplexní přístup zahrnující modernizaci aplikací, podporu, optimalizovanou infrastrukturní platformu a flexibilní možnosti nákupu. S novým řešením postaveným na platformě Windows Azure pomohou společnosti HP a Microsoft zákazníkům rychle škálovat aplikace, poskytovat nové online služby či migrovat Windows a .NET aplikace do cloudu. Tato spolupráce navazuje na společné iniciativy HP a Microsoftu „Infrastructure-to-Application,“ jež byly oznámeny v lednu s celkovou hodnotou investice 250 milionů dolarů. Jejím výsledkem mají být:

  • Hostingové služby datového centra – Divize HP Enterprise Services bude využívat odborné znalosti správy systémů, standardizované procesy a prvotřídní bezpečná datová centra při správě zařízení Windows Azure pro zákazníky HP. Společnosti HP a Microsoft plánují uvolnit omezené množství řešení postavených na platformě Windows Azure pro nasazení v datových centrech HP už do konce tohoto roku.
  • Konvergovaná infrastruktura pro Windows Azure – Současná pozice HP jako hlavního poskytovatele infrastruktury pro platformu Windows Azure spolu s dlouhodobým vývojovým úsilím HP a Microsoftu o optimalizaci aplikací Microsoft pro konvergovanou infrastrukturu HP umožní společnosti HP poskytovat zákazníkům cloudové implementace na špičkové úrovni. Zařízení HP pro platformu Windows Azure v konvergované infrastruktuře bude používat následující technologie:
    • flexibilní síťovou infrastrukturu HP Networking, která je jednodušší, výkonnější, bezpečnější a náklady na její vlastnictví jsou až o 65 % nižší než u konkurenčních řešení;(1)
    • škálovatelné servery HP ProLiant s vysokou hustotou, které pomáhají zákazníkům rychleji zavádět aplikace, lépe využívat IT prostředky a dosahovat vysoké návratnosti investic.
  • Zařízení může být nasazeno v datových centrech HP Performance-Optimized Datacenter (POD), která poskytují vyšší výkon, kapacitu a možnost rychlého rozšiřování. Datová centra HP POD umožňují zákazníkům zvýšit kapacitu bez kapitálových nákladů na vlastní kamenné zařízení. Budou se používat vedle tradičních datových center.
  • Služby modernizace, migrace a integrace aplikací pro Windows – Odborné znalosti HP v oblasti komplexních prostředí, konkrétních průmyslových odvětví, frameworků, procesů a zdrojů pomohou zákazníkům modernizovat, migrovat a integrovat jejich aplikace a zároveň dosáhnout rovnováhy mezi náklady a rychlostí při zavádění platformy Windows Azure.

„Zákazníci chtějí své zdroje soustředit na řízení svého podnikání a outsourcovat IT procesy jako nákup a údržbu softwaru,“ řekl Pavel Klimuškin, ředitel divize HP ESSN. „HP jako jediná technologická společnost dokáže zkombinovat platformu Windows Azure s nejlepšími odborníky, procesy i technologií konvergované infrastruktury a odstranit tak komplikace spojené s migrací aplikací do cloudu.“

„Společnosti Microsoft a HP ladí vývojovou práci, prodej a profesionální služby tak, aby mohly poskytovat podnikovým zákazníkům celé spektrum cloudových služeb a technologií odpovídajících jejich představám,“ řekl Jiří Karpeta, ředitel vývojové divize Microsoftu v České republice. „Nasazením řešení postaveného na platformě Windows Azure získají zákazníci jasnou cestu k osvojení cloudové platformy, která se bude integrovat s jejich stávajícími technologiemi. Novinka postavená na platformě Windows Azure poskytne zákazníkům hotové řešení pro nové provozní modely, které vyžadují rychlé škálování aplikací a poskytování předvídatelných, okamžitě použitelných a ekonomicky výhodnějších služeb.“

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (Nasdaq: MSFT) byla založena v roce 1975 a dnes je světovým lídrem na poli softwaru, služeb a řešení, která pomáhají lidem a firmám naplno realizovat jejich potenciál.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?