Hlavní navigace

HP a VMware zahájí spolupráci v oblasti vývoje bezpečnostních technologií pro cloud

27. 3. 2011

[Tisková zpráva] Obě firmy budou inovovat bezpečnostní technologie pro ochranu virtualizovaných a cloudových prostředí

Praha, 24. března 2011 – Společnosti HP a VMware budou spolupracovat na vývoji a marketingu nové generace řešení prevence narušení (IPS), navržených a optimalizovaných pro virtuální a cloudová prostředí založená na technologii VMware vSphere.

Tato spolupráce, jakožto rozšíření strategie Converged Infrastructure, má využít stávajícího IPS řešení HP TippingPoint pro VMware vSphere a posunout jeho současnou integraci na novou pokročilejší úroveň.

Cílem obou společností je rozvíjet ochranu zákazníků díky integraci řešení HP TippingPoint IPS s produkty VMware vShield a VMware vCloud Director. Integrace těchto produktů umožní komplexní zabezpečení cloudu díky jeho jednotnému řízení a automatizaci procesů vyhledávání, identifikace hrozeb a blokování útoků. Zákazníci budou moci jednodušeji udržovat zásady zabezpečení a spolehnout se na lepší ochranu tradiční, virtualizované i cloudové infrastruktury.

„Vzhledem k rozvoji virtualizace a cloud computingu jsou současné bezpečnostní požadavky našich klientů bezprecedentně složité a náročné,“ řekl Alan Kessler, viceprezident a ředitel HP Security Products Organization. „Užší spolupráce, která staví na globální strategické alianci společností HP a VMware, přinese klientům inovativní bezpečnostní technologie pro konvergovanou infrastrukturu s automatickou a dokonale provázanou ochranou.“

Společnosti rovněž oznámily, že budou spolupracovat na marketingu hardwarového a softwarového řešení, které kombinací produktu HP TippingPoint vController s ochranou aplikací a okraje sítě VMware vShield zjednodušuje podnikové zabezpečení. Kom­binace produktů HP TippingPoint IPS vController a VMware vShield je komplexní řešení firewallu a prevence narušení, které chrání fyzická i virtuální prostředí.

Kombinované řešení  umožňuje zákazníkům im­plementovat zásady zabezpečení, které se automaticky přizpůsobují změnám virtuálních prostředí – například zprovoznění nového virtuálního počítače. Nabízí nepřetržitou a integrovanou ochranu fyzické i virtuální infrastruktury, stejně jako inteligentnější ochranu před narušením od výzkumné a vývojové organizace Digital Vaccine Labs (DVLabs), jejíž filtry neustále chrání sítě před nejnovějšími nebezpečnými útoky.

„Naši zákazníci požadují bezpečnostní  řešení přizpůsobené novým požadavkům virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Allwyn Sequeira, technologický ředitel a viceprezident divize Security and Networking Solutions ve společnosti VMware. „Spolupráce s organizací HP TippingPoint na optimalizaci řešení a vývoji nové generace zabezpečení pro cloud je pro nás důležitým a logickým krokem.“

Architektura HP Converged Infrastructure je klíčovým prvkem tzv. Instant-On Enterprise, jež umožňuje využívat technologie při veškeré spolupráci s klienty, zaměstnanci, partnery a občany.

Ceny a dostupnost

Kombinované řešení  tvořené produkty HP TippingPoint IPS vController a VMware vShield je k dispozici jako bezpečnostní vrstva pro referenční architektury HP a VMware, které byly vyvinuty pro konvergovanou infrastrukturu, virtualizaci klientských počítačů a cloud computing.

Integraci a podporu těchto řešení  zajišťují glo­bální bezpečnos­tní konzultan­ti a technici podpory divize HP Services. Nabízejí služby pro cloudovou a virtuální infrastrukturu a zabezpečení, návrh architektury, implementaci produktů a podporu. Řešení a související služby lze zakoupit u společnosti HP a jejích autorizovaných obchodních partnerů.

Další informace o řešeních VMware jsou k dispozici na webu www.vmware.com. Více informací o řešeních HP TippingPoint lze najít na webu www.hp.com/go/net­working.

O společnosti VMware

Společnost VMware dodává řešení virtualizace a cloudové infrastruktury, která umožňují IT organizacím úspěšně podporovat firmy všech velikostí. Společnost VMware se špičkovou virtualizační platformou VMware vSphere pomáhá zákazníkům šetřit investiční a provozní náklady, zvyšovat agilnost, zajišťovat kontinuitu provozu, posilovat zabezpečení a nasazovat „zelené“ technologie. S tržbami, které za rok 2010 dosáhly 2,9 miliard dolarů, více než 250 000 zákazníky a 25 000 partnery je VMware lídrem v oblasti virtualizace, jež si konzistentně udržuje přední pozici mezi IT odborníky. Společnost VMware má ústředí v Silicon Valley a pobočky po celém světě, její web lze najít na adrese www.vmware.com.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové  příležitosti pro uplatnění techno­logií, které významně  ovlivňují jed­notlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tis­ková řešení, osobní výpočetní  techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Soutěžte o jeden ze tří minidronů

Soutěžte o jeden ze tří minidronů

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?