Hlavní navigace

HP představuje průlomovou technologii zobrazení barev

[Tisková zpráva] Nové displeje s přesným zobrazením více než miliardy barevných odstínů mohou tvůrce digitálního obsahu provázet od prvního nápadu až k finální realizaci.

BERLÍN, 11. června 2008 – HP dnes představilo nový displej HP DreamColor LP2480zx s převratným barevným podáním. Nový výrobek výrazně pozmění ekonomický model pohledu na správu barev, neboť umožní nasazení cenově přijatelných displejů do všech míst, pro něž je kritickým požadavkem přesnost barev a ještě dodnes se zatím používaly klasické CRT monitory nebo monitory s cenou několik set tisíc Kč. Práce s přesným barevným podáním odstraní dříve nutné barevné korekce, kontroly, přepracování návrhů nebo zbytečně zhotovené prototypy.

HP DreamColor LP2480zx je prvním celosvětově dostupným displejem pro grafická pracoviště, který na širokoúhlém LCD panelu s LED podsvícením využívá 30bitovou barevnou hloubku pro zobrazení více než 1 miliardy barev. Cena displeje je přitom jen zlomkem pořizovací ceny ostatních high-endových LCD displejů pro profesionální použití když zohledníme srovnatelné technické parametry. Tato efektivní kombinace nabízených vlastností, vysokého výkonu a nízké ceny zároveň eliminuje dlouhotrvající překážku, dosud omezující tvorbu digitálního obsahu – cenovou dostupnost a zachování barevné přesnosti mezi zařízeními.

Displej HP DreamColor displej, který poskytuje přesné a očekávané barvy společně s jednoduchým procesem jejich správy, zaručujícím odpovídající barevné podání v celém průběhu tvorby, je výsledkem ojedinělé technologické spolupráce se společností DreamWorks Animation. Zaměřuje se na zvýšení barevné věrnosti v tak náročných oblastech, jako jsou animace, vývoj her, zpracování filmu a videa, vysílání, produktový design a výtvarné umění.

Nový HP DreamColor displej je navržen pro profesionály, pro něž je přesná správa barev a jejich správné zobrazení nezbytností, a pro spotřebitele, kteří se orientují na využití posledních technologických inovací. Barevné podání nového displeje HP je s běžnými LCD panely jen stěží srovnatelné – barevný gamut je výrazně širší a obsahují 63krát více barev. Červená, modrá a zelená jsou viditelně hlubší, černá je čtyřikrát tmavší a nastavení bílé je programovatelné pro zvýšení relativní přesnosti.

„S novým DreamColor displejem prolomilo HP bariéry, které existovaly v technologii zobrazování, a které omezovaly tvůrčí svobodu po desetiletí,“ řekl technický ředitel DreamWorks Animation SKF Ed Leonard. „Nový DreamColor shrnuje všechna vylepšení do jednoho výkonného dipleje a vůbec poprvé poskytuje správné barevné podání od samého počátku tvůrčího procesu.“

DreamColor displej je navržen tak, aby plně odpovídal požadavkům profesionálních průmyslových standardů a obsahuje sedm předdefinovaných barevných prostorů, přístupných pomocí stisku ovládacího tlačítka. Má také rozhraní pro noční vidění pro pracovní podmínky v temné komoře.

„Až dosud byly přesné barvy pro většinu tvůrců digitálního obsahu spíše nedostupné,“ řekl viceprezident a generální ředitel Commercial Products, divize Personal Systems Group, HP EMEA, Charl Snyman. „Náš DreamColor umožňuje dosáhnout vyšší barevné přesnosti i světovým tvůrcům pohádek (filmů pro děti, kreslených filmů), vyžadujícím ty nejvýkonnější a nejlepší dostupné technologie.“

Nový HP DreamColor LP2480zx obsahuje HP DreamColor software, který umožňuje nastavit na displeji hodnověrné, přesné a přirozené barvy, a DreamColor kalibrační sadu pro přesnou kalibraci.

HP DreamColor LP2480zx je prvním displejem, který bude představen v rámci HP DreamColor technologické iniciativy – dvouleté technologické spolupráce mezi HP a společností DreamWorks Animation. Cílem této iniciativy je zachování barevné věrnosti ve všech aplikacích, zařízeních a typech médií. První tiskárny na bázi DreamColor představilo HP v březnu 2007.

Cena a dostupnost
HP DreamColor LP2480× bude dostupný v České republice od konce června s předpokládanou cenou 35900 Kč bez DPH. Pro více informací navštivte www.hp.eu/berlin.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

DigiZone.cz: Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Co chtějí operátoři při přechodu na DVB-T2?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?