Hlavní navigace

HP představuje revoluční síťové produkty

8. 10. 2009

[Tisková zpráva] Nové konvergované síťové a blade technologie výrazně zvyšují výkon virtualizace a flexibilitu sítí

Praha, 8. října 2009 – Společnost HP rozšířila své portfolio síťových řešení o nové produkty HP ProCurve integrované s infrastrukturními řešeními HP BladeSystem, jež umožňují zákazníkům zvýšit výkon, zabezpečení a zjednodušit správu fyzických i virtuálních prostředí.

Mezi novinky patří řada přepínačů HP ProCurve 6120, která je konstruována pro špičkovou infrastrukturu HP BladeSystem, a rozšíření portfolia ethernetových přepínačů HP ProCurve 8200 a 5400. Další novou službou je upgrade firmwaru pro HP Virtual Connect, který umožňuje uživatelům za běžného provozu přizpůsobovat šířku přenosového pásma požadavkům aplikací.

„Integrace blade přepínačů HP ProCurve s infrastrukturou HP BladeSystem je zásadní změnou pro HP, čímž se firma agresivně vzdaluje od konkurence,“ řekl Nick Lippis, prezident analytické agentury Lippis Enterprises. „Tato nová řešení od HP poskytují zákazníkům osvědčenou spolehlivost standardizovaných počítačových systémů spolu s nižšími náklady na údržbu a provoz.“

Vyšší flexibilita sítě
Jako další rozšíření praktických přínosů a možností řešení HP BladeSystem nabízí HP dva nové standardizované blade přepínače ProCurve, které zvyšují kvalitu poskytovaných služeb, šetří náklady a snižují rizika v datovém centru.

  • Pro snížení komplikovanosti a zajištění ochrany investic byl 10Gb přepínač HP ProCurve 6120XG Blade Switch zkonstruován tak, aby splnil požadavky virtuálních počítačů a vysoce výkonných aplikací. V kombinaci s nástrojem HP ProCurve Data Center Connection Manager poskytuje automatickou správu a přidělování síťových připojení. Při vývoji zařízení HP ProCurve 6120XG Blade Switch se počítalo i s nově vznikajícími síťovými standardy, a proto tento přepínač podporuje technologii Converged Enhanced Ethernet (CEE), která v budoucnosti umožní integraci ethernetových a Fibre Channel sítí.
  • Pro zjednodušení přechodu z 1 Gb na 10 Gb nový HP ProCurve 6120G/XG Blade Switch hladce integruje rozmanitá starší síťová zařízení v datovém centru. To umožňuje zákazníkům maximalizovat návratnost investic do stávajících prostředí.

Pro řešení kritických nároků na přístup v místních sítích, středně velkých sítích a sítích datových center rozšířilo HP možnosti konektivity a konstrukční varianty přepínačů ProCurve řad 8200 a 5400. Zákazníci využívající řešení jednotné komunikace a kamerového dohledu mohou pomocí vysokokapacitního napájení po ethernetu (PoE+) snížit náklady a spotřebu energie. Nové produkty rozšiřují pojetí jednotné sítě HP ProCurve tím, že využívají společnou architekturu, zabezpečení a řídící nástroje.

Nové přepínače nabízejí zákazníkům cenově dostupnější řešení sítě než konkurenční řešení a vztahuje se na ně záruka ProCurve po celou dobu životnosti.(1)

Zdokonalená správa virtualizace se zjednodušenou konektivitou
Ve snaze snížit komplikovanost sítí, omezit náklady na připojení a nabídnout flexibilitu pro nasazení technologické infrastruktury datového centra zdokonalilo HP své inovativní portfolio Virtual Connect. HP Virtual Connect se servery HP BladeSystem snižuje pořizovací náklady až o 66 %.(2)

Mezi jeho přínosy patří:

  • Dvojnásobná šířka přenosového pásma Fibre Channel s nižšími náklady na 8Gb port oproti produktům s 20portovým modulem HP Virtual Connect 8 Gb Fibre Channel. Toto řešení se ideálně hodí pro virtualizaci a vysoce výkonné aplikace.
  • Zvýšená flexibilita sítě díky nové aktualizaci firmwaru Virtual Connect s technologií Virtual Connect Flex-10. Ta umožňuje uživatelům dynamicky měnit síťová připojení a upravovat přenosové pásmo bez restartování serveru. Nabízí také rozšířenou podporu až pro 128 virtuálních sítí LAN (VLAN), což usnadňuje poskytování infrastruktury jako technické služby, a zdokonalené funkce diagnostiky sítě pro zjednodušení správy.

Obchodní partneři HP mohou nyní nabídnout zákazníkům rozšířené portfolio síťových produktů a využít rozsáhlou instalovanou základnu více než 1,5 miliónu blade serverů k vyhledávání nových obchodních příležitostí pro zařízení HP ProCurve.(3)

„Rozvoj virtualizace představuje pro zákazníky neustálou výzvu, neboť přidává zbytečnou komplikovanost, náklady na správu a brání tak obchodním inovacím,“ řekl Pavel Klimuškin, ředitel divize HP ESSN.(4) „Konvergovaným řešením, které lze snáze spravovat, je výkonnější a šetří náklady, odstraňuje HP tyto komplikace a umožňuje zákazníkům soustředit se na rozvoj byznysu do budoucna.“

Nižší riziko díky osvědčené metodice a investičním radám
Společnost HP zároveň oznámila vylepšení svého modelu HP Adaptive Infrastructure Maturity Model (AIMM) pro koncové uživatele i obchodní partnery. Jeho nové nástroje pomohou zákazníkům zvýšit návratnost investice pomocí informací potřebných pro informovaná rozhodnutí o nákupu a provozu.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin