Hlavní navigace

HP přináší mobilním uživatelům přesnost a výkon

[Tisková zpráva] ŽENEVA (Švýcarsko) / PRAHA (Česká republika), 18. srpna 2008 - Společnost HP dnes oznámila rozšíření portfolia technologií DreamColor představením výkonné mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8730w s displejem DreamColor, který nabízí profesionálům výjimečnou barevnou přesnost.

HP také představilo mobilní pracovní stanici HP EliteBook 8530w, notebook HP EliteBook 8530p, zákaznickou kalibrační sadu pro displej DreamColor LP2480zx Professional, který právě přichází na trh, a dva další vysoce výkonné monitory určené náročným zákazníkům.

„Mobilita je pro naše nejnáročnější uživatele čím dál důležitější,“ uvedl viceprezident a generální ředitel Komerčních produktů divize Personal System Group pro oblast EMEA, HP. „Společnost HP dodává produkty, které plně uspokojí potřeby kreativních profesionálů a které umožní zákazníkům využívat vyladěné grafické pracovní stanice, ať jsou kdekoliv.“

Mobilní pracovní stanice pro profesionální použití
Nový HP EliteBook 8730w, určený pro nejnáročnější grafické aplikace, je jediná mobilní pracovní stanice na trhu, která nabízí 17-palcový monitor HP DreamColor s více než 16 miliony barev, což je oproti tradičním notebookům s 260 000 barev výrazný krok kupředu. Notebook rovněž nabízí čtyřjádrový procesor Intel®, 8 GB paměti a karty NVIDIA Quadro FX nejnovější generace s až 1 GB vyhrazené videopaměti.

Notebooky HP EliteBook 8530w a 8530p přidávají profesionální grafické schopnosti a jsou ideální zejména pro maximální výkon při animaci, video produkci, vysílání, zpracování fotografií a podobně. Oba přenosné počítače mají displej s úhlopříčkou 15,4 palců, procesor Intel Core™ 2 Duo a 8 GB operační paměti při použití 64-bitového operačního systému. HP EliteBook 8530w navíc podporuje čtyřjádrové mobilní procesory Intel.

Součástí této řady jsou nejnovější mobilní technologie, které prošly testy trvanlivosti. Produkty EliteBook mají i skvělý design a vnější povrch z eloxovaného hliníku v kombinaci se slitinou hořčíku poskytuje notebooku maximální ochranu.

Zobrazovací technologie DreamColor
HP DreamColor LP2480zx je první cenově dostupný barevný displej s přesným zobrazením barev vyvinutý ve spolupráci HP a společnosti Dreamworks Animation SKG. Je k dispozici za méně než čtvrtinu ceny konkurence a poskytuje více než 1 miliardu barev ve 30-bitovém širokoúhlém 24-palcovém LCD monitoru.

Nové pokročilé řešení HP DreamColor umožňuje uživatelům HP DreamColor LP2480zx vlastní kalibraci barev odlišnou od nastavení výrobce. Řešení obsahuje uživatelský DreamColor kolorimetr a kalibrační software.

Displej DreamColor se stává ještě výkonnější ve spojení s novou generací 30-bitového grafického akcelerátoru karet – např. ATI FireGL ™ V7700, který poskytuje skutečné 30-bitové barvy, což umožňuje dosažení dosud nevídané barevné palety.

Širokoúhlé displeje pro uživatelské pracovní stanice
Nové širokoúhlé monitory HP LP2475w 24 palců a HP LP2275w 22 palců jsou navrženy pro pracovní stanice uživatelů, kteří oceňují širší prezentace pro grafiku, video a datové projekty. Díky vysokému rozlišení na obrazovce také nabízí kontrastní poměr 1000:1 a extra jasné zobrazení.

LP2475w podporuje ostré rozlišení 1920×1200 a dosahuje 102 procent barevné škály, LP2275w má rozlišení 1680×1050 a 92 procent barevné škály. Oba displeje mají široké pozorovací úhly a funkci nastavení výšky, sklonu a 90-stupňovou rotaci, vše zabudované do rychloupínacího stojanu HP. Oba displeje také splňují přísné normy ENERGY STAR®.

Ceny a dostupnost
Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8730w se očekává v září za odhadovanou prodejní cenu začínající na 33 490 Kč bez DPH. Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8530w a notebook EliteBook 8530p budou k dispozici v září, za cenu začínající na 32 490 Kč, resp. 30 490 Kč bez DPH. Širokoúhlé monitory HP LP 2275w (22-palcový, KE289A4) a HP LP2475w (24-palcový, KD911A4) jsou dostupné už dnes za cenu 5 900,– a 10 900,–Kč bez DPH.

Řešení HP DreamColor Advanced Profiling (KZ300AA) bude pro uživatele systému Windows k dispozici koncem srpna za cenu 3 950,– Kč bez DPH . Pro uživatele OS Macintosh bude dostupné v září.

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi