Hlavní navigace

HP přináší mobilním uživatelům přesnost a výkon

19. 8. 2008

[Tisková zpráva] ŽENEVA (Švýcarsko) / PRAHA (Česká republika), 18. srpna 2008 - Společnost HP dnes oznámila rozšíření portfolia technologií DreamColor představením výkonné mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8730w s displejem DreamColor, který nabízí profesionálům výjimečnou barevnou přesnost.

HP také představilo mobilní pracovní stanici HP EliteBook 8530w, notebook HP EliteBook 8530p, zákaznickou kalibrační sadu pro displej DreamColor LP2480zx Professional, který právě přichází na trh, a dva další vysoce výkonné monitory určené náročným zákazníkům.

„Mobilita je pro naše nejnáročnější uživatele čím dál důležitější,“ uvedl viceprezident a generální ředitel Komerčních produktů divize Personal System Group pro oblast EMEA, HP. „Společnost HP dodává produkty, které plně uspokojí potřeby kreativních profesionálů a které umožní zákazníkům využívat vyladěné grafické pracovní stanice, ať jsou kdekoliv.“

Mobilní pracovní stanice pro profesionální použití
Nový HP EliteBook 8730w, určený pro nejnáročnější grafické aplikace, je jediná mobilní pracovní stanice na trhu, která nabízí 17-palcový monitor HP DreamColor s více než 16 miliony barev, což je oproti tradičním notebookům s 260 000 barev výrazný krok kupředu. Notebook rovněž nabízí čtyřjádrový procesor Intel®, 8 GB paměti a karty NVIDIA Quadro FX nejnovější generace s až 1 GB vyhrazené videopaměti.

Notebooky HP EliteBook 8530w a 8530p přidávají profesionální grafické schopnosti a jsou ideální zejména pro maximální výkon při animaci, video produkci, vysílání, zpracování fotografií a podobně. Oba přenosné počítače mají displej s úhlopříčkou 15,4 palců, procesor Intel Core™ 2 Duo a 8 GB operační paměti při použití 64-bitového operačního systému. HP EliteBook 8530w navíc podporuje čtyřjádrové mobilní procesory Intel.

Součástí této řady jsou nejnovější mobilní technologie, které prošly testy trvanlivosti. Produkty EliteBook mají i skvělý design a vnější povrch z eloxovaného hliníku v kombinaci se slitinou hořčíku poskytuje notebooku maximální ochranu.

Zobrazovací technologie DreamColor
HP DreamColor LP2480zx je první cenově dostupný barevný displej s přesným zobrazením barev vyvinutý ve spolupráci HP a společnosti Dreamworks Animation SKG. Je k dispozici za méně než čtvrtinu ceny konkurence a poskytuje více než 1 miliardu barev ve 30-bitovém širokoúhlém 24-palcovém LCD monitoru.

Nové pokročilé řešení HP DreamColor umožňuje uživatelům HP DreamColor LP2480zx vlastní kalibraci barev odlišnou od nastavení výrobce. Řešení obsahuje uživatelský DreamColor kolorimetr a kalibrační software.

Displej DreamColor se stává ještě výkonnější ve spojení s novou generací 30-bitového grafického akcelerátoru karet – např. ATI FireGL ™ V7700, který poskytuje skutečné 30-bitové barvy, což umožňuje dosažení dosud nevídané barevné palety.

Širokoúhlé displeje pro uživatelské pracovní stanice
Nové širokoúhlé monitory HP LP2475w 24 palců a HP LP2275w 22 palců jsou navrženy pro pracovní stanice uživatelů, kteří oceňují širší prezentace pro grafiku, video a datové projekty. Díky vysokému rozlišení na obrazovce také nabízí kontrastní poměr 1000:1 a extra jasné zobrazení.

LP2475w podporuje ostré rozlišení 1920×1200 a dosahuje 102 procent barevné škály, LP2275w má rozlišení 1680×1050 a 92 procent barevné škály. Oba displeje mají široké pozorovací úhly a funkci nastavení výšky, sklonu a 90-stupňovou rotaci, vše zabudované do rychloupínacího stojanu HP. Oba displeje také splňují přísné normy ENERGY STAR®.

Ceny a dostupnost
Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8730w se očekává v září za odhadovanou prodejní cenu začínající na 33 490 Kč bez DPH. Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8530w a notebook EliteBook 8530p budou k dispozici v září, za cenu začínající na 32 490 Kč, resp. 30 490 Kč bez DPH. Širokoúhlé monitory HP LP 2275w (22-palcový, KE289A4) a HP LP2475w (24-palcový, KD911A4) jsou dostupné už dnes za cenu 5 900,– a 10 900,–Kč bez DPH.

Řešení HP DreamColor Advanced Profiling (KZ300AA) bude pro uživatele systému Windows k dispozici koncem srpna za cenu 3 950,– Kč bez DPH . Pro uživatele OS Macintosh bude dostupné v září.

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka