Hlavní navigace

Společnost HP představila řešení, která zahajují transformaci trhu síťových prvků

[Tisková zpráva] Kombinované portfolio HP produktů nabízí vyspělou síťovou technologii s dvakrát vyšším výkonem a energetickou účinností oproti konkurenčním řešením

Praha, 21. dubna 2010 – Společnost HP představila komplexní portfolio síťových zařízení určených pro nasazení na jakékoli místo sítě, které z hlediska technologie, energetické účinnosti a celkových nákladů na vlastnictví představuje výhodnější alternativu při srovnání s ostatními řešeními na trhu.

Nové portfolio HP Networking spojuje to nejlepší z produktových řad HP ProCurve a nedávno akvizicované společnosti 3Com. Výsledná síťová infrastruktura je až dvakrát rychlejší při poloviční spotřebě energie a o 65 % nižších celkových nákladech na vlastnictví.(1)

Společnost HP rovněž oznámila, že celé její nejnovější interní datové centrum poběží na síťových produktech HP jako další důkaz škálovatelnosti a robustnosti nového síťového portfolia.

Divizi HP Networking nově povede senior viceprezident a výkonný ředitel Marius Haas. Je součástí podnikové jednotky Enterprise Servers, Storage and Networking, kterou řídí výkonný viceprezident a ředitel David Donatelli.

Produktové portfolio tvoří základ strategie HP Converged Infrastructure, jež se snaží nahradit samostatně fungující servery, datová úložiště a síťová zařízení virtuálními zdroji a řešeními pro zajištění maximální efektivity provozu podnikových služeb. „Firmy při výběru síťových řešení požadují větší možnosti volby,“ řekl Mark Fabbi, viceprezident a uznávaný analytik společnosti Gartner. „Rostoucí očekávání v oblasti agilnější infrastruktury, jež dokáže rychle uspokojit měnící se obchodní požadavky, v kombinaci s náročnějším ekonomickým klimatem si žádají nové inovace, kvalitní alternativy a návrhy sítí vysoce orientované na potřeby firem.“

Portfolio HP Networking umožňuje eliminovat nadbytečná zařízení integrací kabelových a bezdrátových řešení se zabezpečením všech částí sítě. Pro snížení komplikovanosti provozu nabízí HP rovněž jednotný řídící panel pro konfiguraci, nasazení a monitorování sítě; to umožňuje jednotnou správu zásad, omezuje lidské chyby a vytváří konzistentní uživatelskou správu napříč všemi přístupovými médii.

Přidáním portfolia TippingPoint z nabídky společnosti 3Com rozšířilo HP produktovou řadu HP Secure Advantage o proaktivní ochranu před hrozbami. Řešení TippingPoint může být rychle implementováno a obsahuje podporu špičkových týmů výzkumníků síťového zabezpečení v laboratořích TippingPoint DVLabs. Tato výzkumná organizace sídlí v Austinu v Texasu a věnuje se analýzám a odhalování bezpečnostních chyb.

„Zákazníci potřebují omezit složitost a dosáhnout větší účinnosti i flexibility svých síťových řešení,“ uvedl Marius Haas, senior viceprezident a výkonný ředitel divize HP Networking. „Integrované portfolio síťových technologií HP zpochybňuje status quo inovativnější technologií, která umožňuje konvergenci serverů, datových úložišť a sítí. Díky lepším ekonomickým charakteristikám pomáhá zákazníkům lépe dosahovat výsledků, jaké si představují.“

Otevřené standardy, interoperabilita a nezávislost na výrobci
Řešení divize HP Networking nabízejí pokročilé síťové funkce založené na průmyslových standardech a interoperabilitě technologií různých výrobců. Díky tomu je lze bez komplikací či omezení provozu omezení provozu začlenit do stávajících firemních sítí a přinést tak do technologicky zastaralejších prostředí novou úroveň flexibility, bezpečnosti a zjednodušené správy.

Produkty a řešení HP Networking využívají odborné zázemí budované během posledních 25 let, staví také na spolupráci s ostatními firmami v oboru a na společných snahách v oblasti integrace technologií. To umožňuje zákazníkům využívat inovace generované trhem a osvojovat si vyspělé technologie s daleko nižšími provozními náklady.

Odpověď na konkrétní potřeby klientů, plnění globální poptávky
Nové portfolio síťových řešení se skládá ze čtyř skupin produktů, které řeší konkrétní požadavky klienta – od pobočky až po datové centrum. Tato řešení zajišťuje divize HP Services a prodává je společnost HP spolu se 40 000 specializovanými HP obchodními partnery po celém světě.

S více než 5 000 specialisty na síťovou infrastrukturu a hlasové služby po celém světě, kteří vlastní přes 14 000 certifikací, dokáže HP pokrýt celý životní cyklus služeb Networking Services, jež integrují vlastní HP a partnerské technologie, pomáhají firmám efektivně spravovat sítě a urychlují návratnost jejich investic do technologií. Integrace technologií a řešení společnosti 3Com do produktového portfolia HP významně posiluje pozici HP na nejrychleji rostoucích trzích světa v Latinské Americe a Číně prostřednictvím zavedené značky vysoce výkonných síťových produktů H3C.

Webcast věnovaný integraci řešení 3Com
HP uspořádalo webcast věnovaný plánům na integraci řešení společnosti 3Com z oblasti přepínačů, směrovačů a bezpečnostních prvků. Záznam této diskuze vedené Donatellim a Haasem, jíž se zúčastnili také další členové nejvyššího managementu HP a 3Com, je po vyplnění jména a emailu k dispozici na webu hpbroadband.com/%28S%28­b1llgcq5yzmtqo55fvrsm5­21%29%29/program­.aspx?key=HP041910.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?