Hlavní navigace

HP snižuje rizika a náklady pro zákazníky využívající high-end disková pole

[Tisková zpráva] Praha, 1. června – Společnost Hewlett-Packard představila nový model high-end diskového pole, vyvinutého pro prostředí s nejvyššími nároky na spolehlivost a dostupnost dat 24x7.

Diskové pole HP StorageWorks XP24000 umožňuje integrovat další produkty rodiny HP – servery, síťové produkty a služby tak, že je možno vytvářet řešení odolná i proti katastrofické události – disaster-tolerant solutions.

Diskové pole XP24000 je vybaveno novými výkonnými procesory a novou provisioning technologií. To oproti předcházejícím typům výrazně zvyšuje výkonnost a podstatně redukuje spotřebu energie. Tím činí systém optimální pro firemní klientelu, hledající ověřenou a ekologicky šetrnou technologii pro konsolidaci ukládání dat, která spojuje výkon s úsporou nákladů při správě dat. „Rizika IT jsou v současnosti rovněž rizika podnikatelského prostředí, nebezpečí ztráty dat a prostojů mohou znamenat miliónové škody,“ uvedl viceprezident a generální ředitel divize StorageWorks HP Rick Steffens. „Představili jsme přesvědčivou, ekologicky šetrnou a důvěryhodnou alternativu snižující rizika, cenou i výkonem daleko převyšující konkurenční systémy.“

Na rozdíl od EMC a IBM, nová funkce pole XP24000 thin-provisioning šetří náklady na správu dat automatickým přidělováním pouze takové diskové kapacity z virtuálního poolu, která je k provozu nezbytně nutná. Software XP StorageWorks Thin Provisioning také redukuje spotřebu energie a zahřívání pomocí korekce počtů disků, potřebných pro práci v dané konfiguraci.

Diskové pole XP24000 je plně redundantní, což je vidět na testu “bullet-proof“ (videozáznam je na www.youtube.com/wat­ch?v=zOYW5fDDfqA). Pole XP24000 disponuje unikátní technologií replikace dat v heterogenním prostředí, samozřejmostí jsou non-disruptivní opravy a úpravy pole za provozu, včetně update mikrokódu. To je dnes nezbytné, od IT je požadována dynamická adaptace podle potřeb podnikání.

Diskový systém XP24000 je schopen konsolidovat a řídit heterogenní storage prostředí. Pomocí doprovodného software HP StorageWorks XP External Storage Software je možno virtualizovat storage HP a storage ostatních výrobců; výsledkem je možnost víceúrovňového ukládání dat s jednotnou správou a s integrovanou kapacitou až 247 petabytů.

Diskové pole XP24000 má end-to-end 4 Gbps architekturu, podporuje připojení až 1152 interních diskových jednotek a má interní kapacitu až 332 TB. Bezprecedentní je rovněž špičková výkonnost až 3,5 milionu Input/Output operací za sekundu (IOPS) při operacích s cache. Současně s hardware bude dodáván nový software HP StorageWorks XP Array Manager, který umožní uživateli systému snadno celý systém konfigurovat, managovat, členit na menší části (participovat) a nastavovat prvky zabezpečení, to vše pomocí webovské aplikace. Ale samozřejmostí je také nabídka HP servisních služeb pro zajištění hladkého průběhu instalace a náběhu systému.

Pole XP24000 je nejnovější enterprise diskové pole společnosti HP, je to výsledek dlouhodobé spolupráce a OEM vztahu s Hitachi Limited Japonsko. Předpokládaný termín uvedení HP StorageWorks XP24000 na trh je červenec 2007. HP bude pokračovat v technické podpoře předcházejících typů diskových polí, včetně XP12000 a XP10000.

Více informací o diskovém poli XP24000 je na www.hp.com/go/XP24­000.

Podnikatel.cz: V restauraci bez cigaret? Sněmovna kývla

V restauraci bez cigaret? Sněmovna kývla

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný