Hlavní navigace

HP zve lidi: "Vyjádřete se na YouTube!"

28. 7. 2009

[Tisková zpráva] Soutěž "You on You" nabízí vítězům notebooky HP Artist Edition a více než 300 tisíc dolarů v hotovosti

PALO ALTO (Kalifornie, USA) / PRAHA, 28. července 2009 – Společnost Hewlett-Packard dnes vyhlásila soutěž na serveru YouTube s názvem HP You on You project. Zve účastníky z celého světa, aby vytvářeli a sdíleli videa, která vyjadřují, kdo jsou – aniž by museli ukazovat svou podobu.

Soutěž využívá nové prostředky pro vytváření videa na YouTube, včetně lepšího remixingu videa a nových nástrojů pro webkameru. Ty umožní lidem na všech úrovních zručnosti a dovednosti prezentovat videa, pokrývající celé žánrové spektrum od komedie až po minibiografie a dokumentárního filmu, a prezentaci jejich individuálních zájmů, názorů, pocitů a talentu. Průběžně až do 30. srpna mohou účastníci po celém světě soutěžit o ceny a šeky v celkové hodnotě více než 300 tisíc dolarů. Tato příležitost je pokračováním úspěšné kampaně HP „Počítač je konečně osobní“, jejímiž tvářemi byly úspěšné osobnosti, jako například snowboardista Shaun White, modelka Petra Němcová nebo zpěvačka Fergie, které vyprávěly, jak pracují nebo se baví s notebooky HP.

„Společnost HP doufá, že soutěž inspiruje a podpoří tvořivost,“ uvedl viceprezident pro marketingovou komunikaci divize Personal System Group HP, David Roman. „Spojení osobních zálib, nástrojů pro digitální remixing a YouTube jako největšího internetového jeviště znamená, že budeme moci shromáždit, oslavit a ocenit projevy originality jako nikdy dříve.“ Projekt vyzdvihuje produkty, které jsou určeny pro spotřebitele, čemuž odpovídají i ceny, které soutěžící mohou vyhrát. Figuruje zde například nový model HP Pavilion dv6z Artist Edition 2 notebook PC. Tento notebook nabízí unikátní design, inspirovaný mořem a nebem v japonské Okinawě, za který získal 27-letý Hisako Sakihama první místo v soutěži HP MTV “Engine Room” Notebook Design Contest.

Notebooky Artist Edition přinášejí bohaté možnosti, včetně optické mechaniky Blu-ray, procesorů AMD Turion™ i výkonnější grafiku od ATI. Pokročilé a ještě intuitivní softwarové aplikace – včetně Corel ® VideoStudio X2, Corel Painter Sketch Pad, Corel Paint Shop ProPhoto X2 a Magix Music Maker 14 – umožní uživatelům prozkoumat novou úroveň kreativity a zábavy s obrázky, hudbou a videem. Notebook je v současné době k dispozici v katalogové ceně od 749 dolarů na www.hpdirect.com a u prodejců spotřební elektroniky na celém světě. „Jsme opravdu nadšeni globálním rozsahem, dostupností a sociálními aspekty projektu HP You on You,“ prohlásil šéf marketingových programů YouTube Jamie Byrne. "Díky integraci mnoha nástrojů vznikl projekt, který umožní uživatelům webu napříč mnoha sociálními sítěmi podělit se o svá videa.“

Soutěžní informace
Toto je dosud nejrozsáhlejší soutěž na YouTube na celém světě – otevřená celosvětově a lokalizovaná pro 21 anglicky i neanglicky mluvících zemí. HP takto uvádí technologie, pomocí kterých se učastníci mohou jednoduše vyjádřit a projevit. Soutěž uvádí umělec nominovaný na cenu Grammy – Kenna.

Počínaje dneškem může soutěžící předložit své video na webových stránkách soutěže. Každý týden vybere skupina odborníků nejlepších 20 videí jako semifinalisty. Uživatelé YouTube pak budou hlasovat pro nejlepší čtyři videa, které obdrží Velkou cenu ve výši 40 tisíc dolarů společně s uvedením jejich videa na domovské stránce YouTube.

Po šesti týdnech získá každý z 100 semifinalistů vybraných YouTube HP Artist Edition notebook PC a 20 finalistů, zvolených uživateli YouTube, obdrží 2 500 dolarů. Vítězové na prvních třech místech dostanou 40 tisíc, resp. 20 tisíc a 15 tisíc USD.

„HP prostřednictvím projektu You on You podporuje kreativitu a inovace,“ řekl Kenna. „Přesně jako já a já jsem tedy rád, že jsem součástí této vize.“ Více informací o projektu HP You on You najdete na www.youtube.com/hp.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Salmonela: Řetězce stahují milióny rizikových vajec

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?