Hlavní navigace

HP zvýšilo výkon sítě CERNu

17. 2. 2011

[Tisková zpráva] Přední vědci a inženýři při inovativním výzkumu spoléhají na síťová řešení HP

Praha, 16. února 2011 – Společnost HP oznámila, že CERN, jedno z největších a nejuznávanějších center vědeckého výzkumu na světě, si vybralo síťové technologie HP pro zlepšení výkonnosti, spolehlivosti a zabezpečení své sítě, která umožňuje převratnou vědeckou činnost.

Výzkumnou komunitu CERNu tvoří  přes 10 000 vědců a inženýrů, kteří potřebují rychle a bezpečně sdílet rozsáhlé objemy dat s kolegy v CERNu i po celém světě. Exploze informací a analyzovaných dat přiměla CERN, aby se obrátil na HP s žádostí o zdokonalení své IT infrastruktury pomocí řešení z oblasti HP konvergované infrastruktury, jež integruje servery, datová úložiště a síťové prvky do fondů interoperabilních zdrojů.

Síťová infras­truktura v kampusu CERNu má zajišťovat efektivní a robustní komunikaci mezi jednotlivými pracovišti CERNu. Proto bylo přijato i rozhodnutí urychleně zavést internetový protokol IPv6 (Internet Protocol Version 6) pro sítě založené na přepínání paketů.

„Potřebovali jsme spolehlivou, bezpečnou a osvědčenou síťovou infrastrukturu, která by dokázala podpořit IPv6 pro rychlejší komunikaci a funkce multicastu pro nové aplikace,“ řekl Jean-Michel Jouanigot, šéf skupiny komunikačních systémů v IT oddělení CERNu. „Společnost HP nám připravila pětiletý vývojový plán, který naprosto splnil naše kritéria a růstové cíle. HP je silným partnerem a sdílí naše odhodlání objevovat vyspělé technologie prostřednictvím dlouhodobého výzkumu a vývoje.“

HP a CERN mají za sebou dlouhou historii spolupráce na výzkumu a vývoji vyspělých síťových technologií.  Např. projekt CINBAD (CERN Investigation of Network Behaviour and Anomaly Detection, Šetření chování sítě a detekce anomálií v CERNu), spuštěný v roce 2007 ve spolupráci se společností HP, je plně založen na síťové technologii HP.

Cílem projektu CINBAD je pochopení chování velkých počítačových sítí v kontextu vysoce výkonných počítačových aplikací a akademických instalací, jako je právě infrastruktura CERNu. Akademická síť CERNu s více než 50 000 aktivními uživatelskými zařízeními propojených 10 000 km kabelů a optických vláken a 2 500 přepínačů a směrovačů se výborně hodí pro studium a testování široké řady síťových aplikací.

Preferovaná síťová  technologie předních vědců 

Zařízení CERNu v okolí Ženevy jsou nyní propojena přepínači HP řady E. V těchto zařízeních CERNu se nachází šest urychlovačů částic včetně Velkého hadronového urychlovače (LHC), největšího a nejvýkonnějšího urychlovače částic na světě, a projektu Worldwide LHC Computing Grid (WLCG), což je největší vědecká výpočetní síť na světě. WLCG umožňuje vědcům sdílet, ukládat a analyzovat 15 petabajtů (15 milionů gigabajtů) dat každý rok.

Pro připojení serverů  v datových centrech k okraji sítě vybral CERN přepínače HP E6600, E5412 a E8212 a vyspělé inteligentní přepínače HP E3500 určené pro okraje sítě. Tato řešení založená na otevřených standardech zaručují, že síť CERNu je snadno spravovatelná, flexibilní, bezpečná a rozšiřitelná, a umožňuje organizaci snadno a s rozumnými náklady přejít na IPv6.

Portfolio prvotřídních produktů  společnosti HP zahrnuje intelektuální majetek vytvořený v rámci dlouhodobé spolupráce s institucí CERN.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové  příležitosti pro uplatnění techno­logií, které významně  ovlivňují jed­notlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?