Hlavní navigace

IBM se akvizicí společnosti Cognos stává předním dodavatelem business intelligence řešení

4. 12. 2007

[Tisková zpráva] ARMONK, New York a OTTAWA, Ontario – 12. listopadu 2007: Společnosti IBM a Cognos® (NASDAQ: COGN) (TSX: CSN) oznámily uzavření definitivní dohody, na jejímž základě IBM koupí veřejně obchodovanou společnost Cognos se sídlem v Ottawě v kanadské provincii Ontario. V hotovostní transakci zaplatí IBM zhruba 5 miliard dolarů, neboli 58 dolarů za akcii, přičemž čistá hodnota transakce bude 4,9 miliardy dolarů. Akvizice podléhá souhlasu akcionářů společnosti Cognos, schválení regulačních orgánů a dalším obvyklým podmínkám. Měla by být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2008.

Akvizice společnosti Cognos podporuje strategii IBM Information on Demand, kterou IBM ohlásila 16. února 2006. Tato celopodniková iniciativa spojuje přednosti IBM v oblasti integrace informací, správy obsahu a dat a podnikového poradenství na podporu praktického využívání cenných informací. Integrace technologií společnosti Cognos, už 23. akvizice IBM na podporu strategie Information on Demand, umožní zpřístupnit nové pohledy na podniková data širšímu okruhu lidí v organizaci mimo tradiční uživatele analytických nástrojů.

Začleněním společnosti Cognos do IBM vznikne přední dodavatel technologií a služeb pro business intelligence (BI) a správu výkonu, který bude nabízet nejucelenější, na otevřených standardech založenou platformu. Jeho specialisté díky svým odborným kvalitám pomohou společnostem rozšiřovat hodnotu jejich informací, optimalizovat podnikové procesy a maximalizovat výkon celého podniku.

Akvizice společnosti Cognos akceleruje globální iniciativu IBM Information on Demand a pomůže jejím zákazníkům naplno využívat praktickou hodnotu podnikových informací. IBM zajistí řešením Cognos širší dosah v nejrůznějších odvětvích a geografických oblastech a zasadí je do ucelenější nabídky zahrnující poradenské služby, hardware a další middleware.

Společnost Cognos poskytuje jedinou ucelenou platformu pro analýzu podnikových informací a správu výkonu, která je plně integrována v rámci architektury SOA založené na otevřených standardech a dlouhodobě podporuje heterogenní aplikační prostředí, což je konzistentní s přístupem IBM. Technologie Cognos dávají zákazníkům praktický vhled do podnikových dat, na jehož základě mohou přijímat informovaná rozhodnutí a zvyšovat celkovou výkonnost. Produkty Cognos také pomohou společnosti IBM lépe oslovit finanční manažery kvalitními funkcemi pro finanční plánování a konsolidaci.

Společnosti IBM a Cognos společně zajistí zákazníkům přístup k těm správným informacím v okamžiku, kdy je potřebují, pomohou jim optimalizovat provozní výkon a rychle reagovat na měnící se nároky trhu. Kombinace technologie IBM pro správu informací a produktů Cognos také pomůže organizacím objevovat nové způsoby, jak využívat důvěryhodné informace rozptýlené napříč celým podnikem, identifikovat nové podnikatelské příležitosti a podstatně snižovat náklady a čas potřebný k řešení specifických podnikatelských výzev.

Společnost Cognos má po celém světě zhruba 4 000 zaměstnanců a obsluhuje více než 25 000 zákazníků. IBM a Cognos spolupracují už déle než 15 let. Osm jejich předem integrovaných řešení už využívá řada společných zákazníků, například Policie města New York City, Blue Cross and Blue Shield of Tennessee, Canadian Tire, MetLife a Bayer UK.

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce