Hlavní navigace

IBM Integrated Delivery Center v Brně se rozrůstá

[Tisková zpráva] Brno, Česká republika - 10. června 2008: Společnost IBM dnes otevřela v Brně novou budovu svého IBM Integrated Delivery Center. IBM Integrated Delivery Center Brno, oficiálně otevřené v dubnu 2006, expanduje v důsledku silného růstu outsourcingu informačních technologií. V současné době poskytuje služby outsourcingu více než šesti stovkám globálních klientů jako např. společnosti ABB a Visteon.

Slavnostního otevření se zúčastnil Roman Onderka, primátor statutárního města Brna, Stanislav Juránek, hejtman Jihomoravského kraje, Richard W. Graber, velvyslanec Spojených států v České republice, Alexandra Rudyšarová, pověřená řízením agentury CzechInvest, Michel Collette, viceprezident skupiny provozů informačních systémů společnosti ABB a stovky zaměstnanců IBM Integrated Delivery Center Brno.

Na podporu tohoto růstu zároveň IBM oznámila několik nových iniciativ:

  • Projekt Lighthouse – na základě spolupráce s Masarykovou univerzitou IBM přijala zrakově postiženého absolventa inženýrského oboru, který pracuje na zakázkách provozu serverových systémů Windows a Unix.
  • Během několika týdnů uspořádá IBM v Česku dosud první náborovou akci v prostředí Second Life, kde budou žadatelé odesílat své životopisy a budou se moci setkat s „živými“ avatary IBM, kteří je seznámí s nabídkou volných míst.
  • IBMRides – nový program, který je postaven na technologii IBM Lotus a umožní zaměstnancům domluvit společné jízdy vozem do práce a zpět a šetřit tak palivo.

„IBM patří k nejprogresiv­nějším zaměstnavatelům našeho regionu a aktivně se zapojuje i do projektů integrace zdravotně postižených do pracovního života. Z působení IBM v Brně benefituje i akademická sféra, která tak má např. možnost vychovávat odborníky v oblasti IT služeb,“ říká primátor statutárního města Brna Roman Onderka.

Brněnské Integrated Delivery Center hraje v posledních dvou letech klíčovou roli v celosvětové síti IBM, neboť poskytuje rozsáhlé spektrum komplexních služeb strategického outsourcingu a vzdálené správy IT, sledování a údržby systémů a komplexní podpory uživatelů. Centrum staví na schopnostech a nadání odborníků z celého světa a poskytuje služby podpory v 18 jazycích včetně francouzštiny, němčiny, italštiny, angličtiny, španělštiny, češtiny, maďarštiny, polštiny, ruštiny a dalších. Outsourcing složitých IT prostředí umožňuje klientům zaměřit úsilí vlastních zaměstnanců a finanční zdroje na hlavní oblasti jejich podnikání, šetřit náklady a optimalizovat technologie k dosažení růstu.

V centru pracuje více než 2 400 nadaných odborníků přibližně sedmdesáti různých národností, což z něj dělá jedno z nejrozmanitějších pracovišť IBM. I letos bude centrum IDC pokračovat v investicích do dalšího vzdělávání a školení zaměstnanců, kteří usilují o větší rozmanitost svých znalostí a kariérní rozvoj v rámci IBM.

„Poslední investice IBM v Brně představuje přirozený vývoj směrem ke zvyšování naší servisní kapacity a zajištění vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří budou schopni poskytovat špičkové služby našim klientům po celém světě. Globální integrační strategie IBM, která je zaměřena na poskytování kvalitních služeb zkušenými profesionály, se zcela naplňuje právě zde v Brně, neboť našim zákazníkům neustále pomáháme inovovat a transformovat jejich podnikání na jakémkoliv místě planety,“ řekl Friedrich Immer, výkonný ředitel IBM IDC Brno.

Pracoviště IBM Integrated Delivery Center jsou klíčovým prvkem strategie firmy pro vybudování globálně integrované společnosti, která klientům umožňuje kapitalizovat globální zdroje talentů k podpoře rentabilního růstu.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku