Hlavní navigace

IBM ISS představuje systém IPS pro vysokorychlostní sítě

26. 5. 2007

[Tisková zpráva] Brusel/Praha, 24. května – IBM (NYSE: IBM) ukončila vývoj aplikace pro prevenci nežádoucích průniků, která byla vytvořena s cílem zlepšit přenos a ochranu síťového provozu při vysokých rychlostech. Nový Proventia Network Intrusion Prevention System (IPS) GX6116 podporuje průchodnost sítě až 15 gigabitů za sekundu (Gbps) s proaktivní ochranou až do rychlosti sítě 6 Gbps. Aplikace je určena pro práci v jádře sítě a vychází vstříc potřebám velkých podniků nebo poskytovatelských společností. IBM nabízí přidáním Proventia Network IPS GX6116 k produktové řadě Internet Security Systems (ISS) komplexní proaktivní ochranu pro různé vrstvy sítě.

Tato nová aplikace dále rozšiřuje seznam technologií a služeb určených pro pomoc klientům, kteří se tak mohou snadno vypořádat s řízením IT a možnostmi snižování rizik. Tato iniciativa sestává z nových technologií a služeb, které jsou určeny pro pomoc klientům při snižování rizika a které umožňují efektivně řídit IT při rostoucí komplikovanosti bezpečnostního ohrožení a požadovaných regulačních opatření.

„Vzhledem k tomu, že finanční služby jsou tak sledovaným oborem, musíme přijmout všechna možná opatření, abychom zajistili, že citlivá data našich zákazníků nebudou zpřístupněna žádným útočníkům,“ řekl Henry Gillard, člen týmu, který se zabývá počítačovými incidenty v bankovnictví a platebních technologiích společnosti Metavante. „Proventia Network IPS GX6116 nás díky zabezpečení provozu přímo v jádře naší sítě zbavuje nutnosti obětovat výkon kritických podnikových aplikací i při zachování našich bezpečnostních priorit.“ Aplikace, které potřebují vysoký výkon, například internetová telefonie, fungují přímo v jádře sítě a vyžadují bezpečnostní řešení, které umožní vysokou průchodnost, maximální škálovatelnost a nízkou dobu odezvy. Systém Proventia Network IPS GX6116 byl vytvořen tak, aby vyhovoval těmto požadavkům:

  • propustnost 15 Gbps
  • kontrolu až do rychlosti 6 Gbps
  • ochranu napříč 8 síťovými segmenty
  • konfigurovatelnou dobu odezvy

Ochrana při zachování velmi vysoké rychlosti sítě dovoluje společnostem implementovat bezpečnost přímo do jádra sítě bez dopadu na výkon sítě. Ochranou osmi síťových segmentů předčí IBM ISS možnosti síťových ochran konkurenčních řešení. Toto řešení skýtá maximální variabilitu (škálovatelnost) a vysoký návrat investic do zabezpečení snížením počtu aplikací, které musí podniky zakoupit, aby dosáhly optimální ochrany. Konfigurovatelná doba odezvy umožňuje síťovým administrátorům regulovat výkon a akceptovatelnou míru rizika při výkonu jejich práce na rozdíl od předem stanoveného nastavení.

Proventia Network IPS GX6116 je vytvořena tak, aby s rezervou uspokojila všechny náročné požadavky na provoz síťového jádra a spolupracovala s vlastnostmi zákaznické architektury, což jí umožňuje její síťová výpočetní jednotka (NPU) šitá na míru vysokorychlostnímu zpracování síťových paketů. Taková architektura dovoluje systému Proventia Network IPS GX6116 oddělit úkoly při zpracování toku dat od úkolů kontroly dat, což dramaticky zvýší výkon a efektivitu proaktivní síťové ochrany.

Ve snaze vyhovět potřebám velkých podniků podporuje také IBM ISS GX6116 schopnost chránit nové generace telekomunikačních sítí, celulární páteřní sítě IP Multimedia Subsystem (IMS), VoIP systémů a hostitelského prostředí působením protokolu analytické technologie IBM ISS.

Portfolio produktové řady IBM Proventia je součástí integrovaného a unifikovaného zabezpečovacího prostředí. Produktová řada IBM Internet Security Systems, která je plně integrovaná do centralizovaného ovládacího panelu IBM Proventia Management SiteProtector maximalizuje ochranu a zjednodušuje řízení. Produkty řady Proventia v kombinaci s nabídkou služeb IBM Tivoli představují cestu k dokonalému zabezpečení podnikových systémů v plném rozshau.

IBM ISS poskytuje prostřednictvím svého ochranného prostředí Proventia vícevrstvou ochranu pro podniky od sítí až po jednotlivé pracovní stanice. Produkty IBM implementují rozsáhlé poznatky vývojového a výzkumného týmu IBM Internet Security Systems X-Force® a díky technologii IBM Virtual Patch poskytují zákazníkům ochranu ještě před tím, než k nějakému útoku vůbec dojde.

Systém Proventia Network IPS GX6116 by měl být k dispozici na trhu ještě v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku. Další informace o proaktivní technologii IBM ISS proti nežádoucím průnikům naleznete na adrese http://iss.net/pro­ducts/Proventi­a_Network_Intru­sion_Preventi­on_System/pro­duct_main_page­.html Více informací o snaze IBM o zdokonalování řízení a možnostech kontroly rizika jsou zveřejněny na adrese http://www-03.ibm.com/pres­s/us/en/presskit/21544­.wss

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?