Hlavní navigace

IBM kupuje Princeton Softech a posiluje tak svá řešení v oblastí správy a řízení dat

24. 8. 2007

[Tisková zpráva] ARMONK, N.Y.: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila uzavření dohody na akvizici soukromé společnosti Princeton Softech Inc., která sídlí v Princetonu ve státě New Jersey. Ta poskytuje špičkový software v oblasti archivace dat, správy testovacích dat, zajištění ochrany osobních údajů, klasifikace a vyhledávání dat. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Oznámená akvizice podporuje celopodnikovou iniciativu IBM Information on Demand, jelikož technologie koupené společnosti umožňují zákazníkům řešit jejich rostoucí výzvy v oblasti správy informací. Tato technologie jim též pomůže zvyšovat výkonnost databází prostřednictvím segregace historických dat ze stávajících a jejich bezpečného a ekonomicky výhodného uchovávání. Řešení společnosti Princeton Softech pro správu testovacích dat zákazníkům pomůže chránit osobní údaje a udržovat jejich náklady pod kontrolou. Především díky vytváření realistických databází s optimální velikostí, kde mohou být citlivá data maskována a chráněna. Kombinací technologií IBM a Princeton Softech zákazníci sníží provozní náklady, vyhnou se degradaci výkonu a budou moci efektivně spravovat nároky spojené s dodržováním předpisů.

Produktovou nabídku Princeton Softech plánuje IBMzařadit do své Software Group jako součást divize Information Management Software. Technologie Princeton Softech rozšíří možnosti IBM v oblasti řízení podnikových dat. Zejména posílí schopnost IBM nabízet klientům integrovaná řešení klasifikace a archivace dat, správy testovacích dat a ochrany osobních údajů napříč různými aplikačními a databázovými prostředími. Cílem celé strategie IBM je poskytovat zákazníkům data, která potřebují. A následně aby jejich prostřednictvím dokázali rychle reagovat na potřeby trhu, byli schopni pohotově identifikovat nové obchodní příležitosti, účinně zajišťovali řízení dat a dosahovali lepších podnikatelských výsledků.

„Organizace všech velikostí po celém světě se potýkají s výzvou, jak efektivně spravovat rostoucí objemy dat, zvlášť s ohledem na rostoucí nároky na dodržování předpisů pro správu dat,“ řekl Ambuj Goyal, ředitel divize IBM Information Management. „Kombinace technologií IBM a Princeton Softech přinese našim zákazníkům a partnerům jediné řešení pro efektivnější správu rizik a plnění nejrůznějších regulačních a podnikových nároků na řízení dat.“

Snaha společností efektivněji přistupovat k informacím, spravovat je a poskytovat vyvolává rychlé změny na trhu informačních technologií. Společnosti, které se potýkají se zákonnými a podnikatelskými nároky, potřebují shromažďovat a integrovat informace naprosto hladce a v reálném čase napříč celým podnikem. Pojetí dostupnosti informací podle potřeby, jak si je představuje IBM, spojuje specializovanou odbornost s vyspělým softwarem, otevřenými standardy a úložnou technologií integrovanou prostřednictvím architektury orientované na služby. Správa, zabezpečení a poskytování informací formou služby pomáhá zákazníkům účinněji řešit jejich podnikatelské výzvy.

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?