Hlavní navigace

IBM přináší zákazníkům mezi malými a středními firmami výkon nejrychlejšího čipu světa a efektivitu nové virtualizační technologie

31. 1. 2008

[Tisková zpráva] Rozšířené portfolio hardwaru a softwaru IBM pomůže firmám „virtualizovat“ technologické prostředky a ušetřit tak peníze, energii a místo

ARMONK, New York – 29. ledna 2008: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že zpřístupňuje svou technologii mikroprocesorů POWER6™ zákazníkům mezi malými a středními firmami spolu s novými virtualizačními produkty, které těmto zákazníkům pomohou konsolidovat kapacitu serverů, šetřit energii a efektivněji spravovat jejich výdaje za informační technologie.

„Virtualizované“ pojetí počítačových systémů má podnikům po celém světě pomoci snížit spotřebu energie až o 80 procent. Zároveň jim má pomoci lépe řídit růst systémů a dosáhnout snížení celkových nákladů na vlastnictví až o 72 procent.

Virtualizační technologie umožňuje provozovat více serverových funkcí na menším počtu serverů. Na jednom serveru tak může běžet několik operačních systémů s několika podnikovými aplikacemi. Nasazení virtualizačních funkcí může snížit náklady na IT a rizika spojená s provozem podniku, zvýšit účinnost a flexibilitu, zjednodušit nasazení a správu, zvýšit celkovou odolnost provozu a v neposlední řadě také vytvořit podmínky pro nové formy inovací.

IBM na tyto požadavky odpovídá uvedením nové virtualizační platformy PowerVM™ Express, která má pomoci zákazníkům lépe spravovat náklady na IT, dosahovat maximální energetické účinnosti a zvyšovat využití systémových prostředků. Technologie PowerVM poskytuje virtualizační řešení pro nejširší spektrum operačních systémů na trhu včetně unixového systému IBM AIX®, systému Linux® a i5/OS® pro uživatele serverů řady System i™.

V kombinaci s novými servery System p™ a BladeCenter® postavenými na procesorech POWER6, které byly zkonstruovány přímo pro malé a střední firmy, mohou zákazníci v jediném systému vytvořit až 160 virtuálních oddílů, což zásadně zvyšuje úroveň využití těchto serverů.

Software PowerVM – dříve nazývaný Advanced POWER™ Virtualization (APV) – je nyní k dispozici v edicích Express, Standard a Enterprise. Bezplatnou novinkou ve všech třech edicích technologie PowerVM je funkce, která umožňuje provozovat na serverech System p vedle unixových aplikací a aplikací pro Linux na platformě POWER (Linux on POWER) bez překompilování také linuxové binární x86 aplikace.

Kromě technologie PowerVM uvedla společnost IBM také:

  • Dva nové unixové servery základní kategorie s procesory POWER6 – System p 520 Express a System p 550 Express. Oba jsou zkonstruovány pro kritické podnikové úlohy a očekává se, že přimějí k přechodu na platformu IBM další zákazníky systémů Solaris a HP/UX.
  • Novou verzi operačního systému i5/OS, což je stěžejní operační prostředí IBM pro malé a střední klienty, kteří používají platformu System i. Novinkou v této verzi je podpora blade serveru IBM BladeCenter® JS22 s procesory POWER6.
  • Novou podporu blade serverů BladeCenter JS22 a JS21 Express se systémy AIX a Linux v šasi BladeCenter S vhodném do kancelářských prostor, kterou ocení hlavně menší firmy a podniky s více pobočkami.
  • Novou nabídku x86 Server Consolidation Factory, která vychází z úspěchu předchozích nabídek IBM Migration Factory. Pomůže zákazníkům migrovat z konkurenčních platforem x86 na IBM System p s novým virtualizačním softwarem PowerVM.

O společnosti IBM
Další informace o společnosti IBM najdete na webu: ibm.com/cz.

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?