Hlavní navigace

Nová technologie IBM pomůže státní správě zkvalitnit služby pro občany

8. 12. 2009

[Tisková zpráva] Nový systém sdružuje software, služby a zkušenosti IBM na podporu státní správy

Armonk, New York: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila novou softwarovou platformu, která zásadně změní způsob, jakým místní, regionální a státní vlády spravují a poskytují služby veřejnosti.

Nový produkt IBM Government Industry Framework pomůže úřadům všech velikostí využít nové technologie k transformaci stávajících podpůrných a dodacích procesů. Umožní jim efektivněji nasazovat omezené prostředky a rychleji reagovat na nejrůznější požadavky od mimořádných událostí až po poskytování sociálních služeb. Nový systém je základní softwarová platforma, kterou dále rozšiřují i nezávislí vývojáři softwaru. Ti ji využívají jako základ pro budování jedinečných aplikací, jež řeší konkrétní problémy v rámci celé státní správy.

Stejně jako se firmy stále více soustředí na své zákazníky, i vlády nyní dosahují úspěchu tak, že nově orientují své struktury, informační technologie a procesy na občany. Platformu lze například využít k lepšímu řízení přetížené dopravy. Díky lepšímu toku informací a procesů, jež spouštějí nasazení zdrojů, lze vozidla v případě problémů snadno přesměrovat na alternativní trasy.

Framework podporuje pět klíčových oblastí státní správy
Zatížení zdrojů státní správy je veliké a stále roste. Nová platforma IBM Government Industry Framework proto nabízí technologie, které splňují požadavky pěti klíčových oblastí, jimž čelí každá vláda:

  • Správa daní a příjmů: Využití nástrojů business intelligence k dosažení lepšího přehledu a kontroly a zvýšení výkonnosti.
  • Bezpečnost a zabezpečení: Zlepšení zabezpečení hranic, bezpečnosti veřejnosti a reakce záchranných složek díky výměně informací a spolupráci.
  • Sociální a zdravotnické služby a sociální zabezpečení: Optimalizace spokojenosti občanů zjednodušením přístupu ke zdravotním a sociálním programům s důrazem na lepší výsledky.
  • Integrované městské infrastruktury: Vznik chytřejších měst, která jsou provozně efektivní, bezpečnější, pohodlnější a dlouhodobě udržitelná díky efektivní správě zdrojů.
  • Městská doprava a silnice: Pomoc s budováním chytřejších, multimodálních dopravních systémů, které společně přispějí k optimalizaci kapacity, omezí dopravní zácpy a zvýší provozní efektivitu, spolehlivost a bezpečnost.

IBM Government Industry Framework je softwarový technologický páteřní systém, který vytváří podmínky pro širokou řadu řešení státní správy. Pomůže klientům vybudovat pro všechny jejich provozy integrovanou platformu, která bude založena na uznávaných standardech.

Nově oznámený produkt je dalším přírůstkem špičkového portfolia oborových řešení a platforem IBM. IBM Government Industry Framework pomůže chytřejším vládám zkvalitnit služby pro občany s nižšími náklady a riziky. Zároveň představuje základnu pro další rozvoj dlouhodobě udržitelné dynamické infrastruktury.

Tuto nejnovější nabídku IBM podporuje nový Industry Framework Business Partner Validation Program for Government, který bude podporovat a dohlížet na činnost partnerů při generování softwarových řešení pro státní správu. Nezávislí vývojáři softwarových aplikací budou mít otevřený přístup k základní platformě Systému, aby mohli pro tuto technologii snadno přizpůsobit svůj software.

Další informace o řešení IBM Government Industry Framework a o tom, jak IBM pomáhá klientům a obchodním partnerům přijímat chytřejší a rychlejší rozhodnutí, najdete na webu: www.ibm.com/sof­tware/industry/fra­meworks/

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává