Hlavní navigace

IBM POWER6 překonává HP v klíčových testech výkonu serverů

[Tisková zpráva] První příčka v testech SPEC v prostředí AIX i Linux demonstruje flexibilitu serverů System p

Armonk, USA – 31. srpna 2007: Nové servery IBM s procesory POWER6 dosáhly světových rekordů v klíčových testech výpočetního výkonu. Tyto ukazatele jsou nanejvýš důležité pro celou řadu technických a obchodních aplikací. Špičkové výsledky byly dosaženy u serverů s 1, 4, 8 a 16 jádry v prostředí systému Linux nebo AIX, což je UNIX operační systém společnosti IBM – zákazníci tak získávají jedinečnou možnost volby.

„Servery IBM System p zajišťují nejvyšší výkon v odvětví na obou operačních systémech a umožňují zákazníkům snížit výdaje na energie pomocí konsolidace menších a méně efektivních serverů,“ uvádí Scott Handy, vicepresident celosvětového marketingu serverů System p společnosti IBM.

Nový server IBM System p 570 dosáhl rekordních výsledků v testech SPECfp_2006 a SPECfp_rate2006 na jedno jádro. Tyto testy měří rychlost a propustnost, respektive výkon výpočtů s plovoucí desetinnou čárkou v běžných vědeckých aplikacích a komerčních úlohách, jako jsou finanční operace a návrh produktů.

V benchmarku SPECfp_2006 měřícím celkovou rychlost systému dosáhl jednojádrový 4,7GHz procesor POWER6 v serveru IBM System p 570 se SUSE Linux skóre 22,4, což je nejvyšší výsledek v celém odvětví. Výsledky serveru System p 570 jsou o 23 % lepší než výsledky serveru HP Integrity rx6600 s HP-UX, který dosáhl 18,1 bodu.(1)

V testu SPECfp_rate2006, který zjišťuje propustnost systému, dosáhl server IBM System p 570 se dvěma 4,7GHz procesory POWER6 (4 jádra) a operačním systémem AIX skóre 115 bodů – oproti 51,3 bodu HP Proliant DL585 G2 se dvěma 3,0GHz procesory AMD (4 jádra) se SUSE Linux – rozdíl činí 124 procent.(2)

V testu SPECfp_rate2006 na 8jádrovém systému dosáhl server IBM System p 570 se čtyřmi 4,7GHz procesory POWER6 a systémem AIX výsledku 213 bodů – oproti 98,7 bodu HP Proliant DL585 G2 se čtyřmi 3,0GHz procesory AMD Opteron a SUSE Linux – rozdíl dosahuje 115 procent.(3)

Při testování 16jádrových systémů naměřil benchmark SPECfp_rate2006 u serveru IBM System p 570 s osmi 4,7GHz procesory POWER6 a systémem Linux skóre 428 bodů, versus 186 bodů u HP Integrity rx8640 s osmi 1,6GHz procesory Itanium 2 a systémem HP-UX.(4)

O serverech IBM System p
Servery a pracovní stanice IBM System p jsou proslulé svým výpočetním výkonem, který je oporou uživatelů široké škály aplikací, včetně zpracování transakcí, publikování na webu, dolování dat, správy systémů a další. Systémy této řady, postavené na procesoru IBM POWER a vybavené 1 až 16 jádry, jsou navrženy tak, aby zákazníkům zajistily špičkovou funkční výbavu potřebnou k dosažení špičkového výkonu, dostupnosti, škálovatelnosti a dynamického alokování zdrojů. Unikátní funkce IBM virtualizace uživatelům umožňuje zpracovat na jediném serveru více informací a zároveň vytváří prostor ke snížení celkových nákladů na vlastnictví, jakož i výdajů za prostory a energii.

Produkty řady System p jsou určeny pro menší, středně velké a velké podniky využívající platformu UNIX. Tyto servery využívají AIX, otevřený UNIX operační systém od IBM, a podporují tisíce aplikací pro Linux. Migrační služby zákazníkům usnadňují a urychlují přechod z konkurenčních platforem – např. Sun Microsystems či Hewlett-Packard – na hardware IBM. Servery System p jsou vybaveny špičkovými technologiemi IBM, včetně procesoru POWER6, což je nejrychlejší mikroprocesor na světě, postavený na špičkové 65nanometrové výrobní technologii IBM.

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Test Philips 24PFS5231 s Bluetooth repro

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku