Hlavní navigace

IBM představuje podnikovou sadu Mashup technologií pro web 2.0

2. 11. 2007

[Tisková zpráva] ARMONK, USA – 9. října 2007: Společnost IBM předvedla ukázku své nové „mashup“ platformy, která umožňuje technicky neškoleným zaměstnancům vytvořit během pár minut situační aplikace – obchodníci tak například mohou získat potřebné informace bez ohledu na to, kde jsou uloženy. Sada IBM Mashup Starter Kit, dostupná nyní v rámci IBM alphaWorks, umožňuje podnikovým uživatelům sestavit si vlastní Web 2.0 mashup aplikace a řešit podnikové problémy bez pomoci IT specialistů.

IBM Mashup Starter Kit obsahuje dvě klíčové technologie. IBM Mashup Hub je mashup server, který shromažďuje informační zdroje, typu RSS, ATOM či XML a umožňuje jejich opětovné použití a spolupráci. Mashup Hub rovněž dokáže spojovat, transformovat, filtrovat, komentovat či publikovat informace v nových formátech. Z něj je přebírá nově přepracované uživatelské rozhraní QEDWiki, které umožňuje i „netechnickým“ uživatelům mísit a kombinovat informace z různých zdrojů a vytvořit během několika minut jednotný náhled na řadu různých sad údajů. Tento software shromažďuje a zpracovává informace a vytváří data pro novou generaci aplikací.

Sada IBM Mashup Starter Kit dokáže kombinovat informace z databází, z oddělení, z osobních úložišť a webu. Rychle spojuje informace a webové služby, jako jsou předpovědi počasí v reálném čase nebo mapy s podnikovým obsahem a službami, snadno je „smísí“ a vytvoří rychlé, flexibilní a cenově dostupné aplikace pro specifické potřeby podniku.

Například plánovači dálniční stavby usilující o nový projekt mohou pomocí mashup technologie spojit údaje o počasí s informacemi od techniků a ze statistického softwaru a dát přesnější nabídku, která počítá s pravděpodobným počtem dní s dešťovými nebo sněhovými srážkami. Dalším příkladem může být pojišťovací agent, který pomocí kombinace dat o přírodních kalamitách a prostorovém umístění získá přesnější vyhodnocení rizik a ztrát. Podobné to může být s ptačí chřipkou, která dramaticky ovlivňuje firmy, vlády a životy lidí. Dostupné znalosti o přenosu nemoci lze zkombinovat s informacemi o klimatu, větru a pohybu ptáků a předpovědět přesněji rozvoj choroby, což zase umožní včasnější varování, provedení preventivních kroků či transport vakcíny.

Technologie web 2.0 výrazným způsobem navyšují objem a složitost datových toků. Patří sem klasické podnikové údaje, stejně jako veřejné a soukromé, strukturované a nestrukturované informace – to vše IT oddělení ztěžuje rychlé reakce na měnící se požadavky podniku. Mezitím organizace hledají jednodušší způsoby sdílení informací s obchodními partnery, zákazníky či dokonce s konkurencí. S pomocí sady IBM Mashup Starter Kit mohou technicky orientovaní uživatelé převzít část práce spojené s vývojem aplikací od IT oddělení a reagovat okamžitě na nové potřeby podniku. Tímto způsobem lze rozšířit a používat všechny typy informací jako službu a zajistit lidem a aplikacím co potřebují – bez vysokých nákladů na IT. Sada IBM Mashup Starter Kit je společně se zdokonalenou verzí QEDWiki dostupná ke stažení v on-line komunitě IBM testerů alphaWorks, na adrese http://www.al­phaworks.ibm.com/tech/ib­mmsk. Dostupnost první komerční verze IBM Mashup Starter Kit u společnosti IBM a jejích partnerů se očekává v prvním čtvrtletí 2008.

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Nenechte se ošidit, když vám staví dům

Nenechte se ošidit, když vám staví dům

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?