Hlavní navigace

IBM přináší software pro budování firemních komunitních sítí do „cloudu“ a mobilních zařízení

12. 2. 2011

[Tisková zpráva] Armonk, New York, 10. února 2011: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila novou iniciativu, jejímž cílem je pomoci firmám přejít díky cloud computingu a široké podpoře pro chytré telefony na budování komunitních sítí s využitím znalostního managementu (social business). IBM společně s oznámením představila nový software, služby i programy. Firmám umožní integrovat koncept komunitních sítí do firemních procesů, které urychlí spolupráci, prohloubí vztahy s klienty, usnadní přísun nových nápadů a přispějí k vyšší efektivitě práce.

Podle studie IBM CEO Study 2010 si plných 57 % společností, které investovaly do nástrojů pro vytváření komunitních sítí, vedlo lépe než jejich konkurenti. Právě spolupráci uváděli respondenti jako klíčový faktor vedoucí k vyššímu růstu. Očekává se, že celosvětový trh s nástroji pro budování komunitních sítí a znalostního managementu vzroste v roce 2011 o třetinu na 630 milionů dolarů a že se do roku 2014 dokonce ztrojnásobí na bezmála dvě miliardy amerických dolarů.  

Pro podporu těchto trendů v podníchích IBM představuje:  

  • Nový software, který umožní firmám budovat komunitní sítě a provázat své firemní procesy za použití nejvýkonnějších mobilních zařízení, a to včetně tabletů, BlackBerry, PlayBooku, iPadu, iPhonu, zařízení fungujících na platformě Google Android nebo telefonů Nokia. 
  • Nový software a služby pomohou společnostem využívat firemní komunitní sítě prostřednictvím cloud computingu, a to včetně zcela nového kancelářského balíku IBM nabízeného v cloudu.
  • Plány na vydání nového portfolia produktů pro budování firemních komunitních sítí a vytvoření rámce pro výrobce aplikací.
 

IBM nabídne software pro podporu budování komunitních sítí pro široké spektrum tabletů a chytrých telefonů  

Očekává  se, že trh s mobilní pra­covní silou dosáhne do roku 2013 hodnoty 1,19 miliardy amerických dolarů a zároveň s tím vzroste poptávka po komunikačních nástrojích. Aby lépe propojila stávající firemní komunitní sítě, snaží se IBM otevřít svět mobilních zařízení. Mobilní pracovníci tak nebudou odkázáni pouze na email, ale budou moci využívat například chat, webové schůzky a další funkce komunitních sítí, jako jsou blogy, wiki komunity a aktivity.  

Společnost IBM rovněž zveřejnila svůj zájem rozšířit portfolio softwaru pro podporu budování komunitních sítí na nejúspěšnější mobilní zařízení včetně tabletů, BlackBerry a Playbooku od RIM, iPadu, iPhonu, zařízení pracujících na operačním systému Google Android a přístrojů Nokia.  

Sociální  transformace se dotýká řady firem, které přecházejí  na software vyvíjený společností IBM pro tablety a chytré telefony. Jsou mezi nimi mimo jiné General Motors, Vimpelcom, JSC, nebo mySolutions. Univerzita v australském Griffithu například již dva roky používá komunitní síť vyvinutou IBM pro spolupráci 490 uživatelů, kteří ji ovládají s pomocí iPadů a iPhonů. Německá státní železnice Deutsche Bahn používá software IBM pro propojení svých uživatelů, jež používají zařízení Nokia, Apple, PocketPC či přístroje pracující na platformě Android.  

IBM nabídne verzi Lotus Symphony pro cloud computing 

Lotus Symphony ve cloudové verzi bude sloužit jako kancelářský balík, který zároveň nabídne firmám podporu pro budování komunitních sítí, jež umožní simultánní spolupráci. Od ostatních produktů na trhu se Lotus Symphony odlišuje především úzkou integrací se službou LotusLive, kterou provozuje rovněž IBM. Tato integrace umožňuje plynulou komunikaci mezi autory dokumentů bez ohledu na to, zda se právě nacházejí uvnitř firmy nebo mimo ni. Autoři s pomocí Lotus Symphony budou moci společně editovat dokumenty v reálném čase, anebo pracovat privátně. Stejně tak budou moci dokumenty editovat, ukládat nebo sdílet v LotusLive, případně je komentovat a diskutovat o nich s dalšími autory v reálném čase, anebo rozdělovat úkoly mezi jednotlivé autory.  

LotusLive Symphony je aktuálně k nah­lédnutí na adrese www.lotuslive­.com/symphony a služba by měla být dostupná ve druhé polovině roku 2011. LotusLive Symphony bude sloužit jako doplněk bezplatného kancelářského balíku IBM Lotus Symphony. Ten si dosud stáhlo přes 50 milionů uživatelů.  

Více informací, snímků produktů, fotografií z Lo­tusphere a další materiály najdete na http://www­.ibm.com/pres­s/lotusphere2011.
Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET