Hlavní navigace

IBM uvádí nové řešení virtuálního desktopu

9. 2. 2011

[Tisková zpráva] Řešení nabízené prostřednictvím obchodních partnerů poskytuje za 142 eur ročně přístup k pracovní ploše osobního počítače kdykoli a kdekoli

Armonk, New York 24. ledna 2011: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila řešení Virtual Desktop for Smart Business, které poskytuje mobilní přístup k prostředí pracovní plochy počítače z nejrůznějších mobilních zařízení včetně tabletů, netbooků, notebooků a tenkých klientů. 

IBM Virtual Desktop umožňuje centrální provoz a správu pracovní plochy počítače se systémy Windows a Linux. Řešení omezuje náklady a zjednodušuje správu PC prostředí – umožňuje rychle nasadit nové aplikace, automatické aktualizace softwaru a zmenšuje nároky na podporu. Virtual Desktop for Smart Business, který obsahuje software VERDE od společnosti Virtual Bridges, může zákazník nasadit ve vlastní infrastruktuře, nebo v prostředí „privátního cloudu“ provozovaném obchodním partnerem IBM. 

„Nejnovější řešení IBM pro chytřejší práci Virtual Desktop nabízí více možností, kdy a kde přistupovat k informacím, přispívat svými nápady a podporovat zákazníky“ uvedl Miroslav Černík, obchodní manažer pro segment středně velkých společností v IBM Česká republika. „Společně s našimi partnery přinášíme výhody virtuálních počítačů menším firmám, jež chtějí zásadním způsobem zvýšit svou akceschopnost a zároveň uvolnit IT zdroje. Řešení Virtual Desktop je vhodné jak pro několik uživatelů, tak pro společnosti o desítkách či stovkách uživatelů.“ 

Řešení IBM Virtual Desktop disponuje funkcemi pro samočinnou konfiguraci, správu a ochranu, díky nimž umožňuje snadnou instalaci a správu včetně nepřetržitého zálohování a obnovy dat. Ať už uživatel navštěvuje klienty, kontroluje skladové zásoby nebo jako lékař provádí vizitu u pacientů, toto řešení poskytuje okamžitý přístup k informacím a pomáhá zaměstnancům řešit problémy a přijímat informovaná rozhodnutí. 

Řešení je nabízeno jako předem integrovaný softwarový balíček připravený k provozu za 142 eur na uživatele ročně. Virtual Desktop, dodávaný prostřednictvím obchodních partnerů IBM, těží z jejich místní kvalifikace v oblasti poradenství, sítí a softwarové infrastruktury, což zaručuje hladkou instalaci. Program pro prvotní uživatelské ověření se setkal v obchodním kanálu s velkým zájmem. Více než sto obchodních partnerů IBM aktivně poskytlo zpětnou vazbu a připravovalo se na využití programu k pokrytí rostoucí poptávky po virtualizaci desktopů. 

IBM Virtual Desktop for Smart Business je již nyní přístupný ve většině zemí včetně České republiky a do konce prvního čtvrtletí bude zpřístupněn i na ostatních trzích. Obchodní partneři IBM mohou využít školicí zdroje a materiály na podporu prodeje řešení Virtual Desktop na webu http://www.ib­m.com/smartbu­siness. Tyto zdroje jim pomohou poskytovat ucelené balíčky řešení v kombinaci se servery System x a datovými úložišti IBM.  

O produktech Solutions for Smart Business od IBM

Solutions for Smart Business od IBM je nová řada produktů pro malé a středně velké organizace s omezeným počtem pracovníků IT, které chtějí využívat specializovaná podniková řešení, aniž by platili za složité tradiční technologické balíky. Tyto produkty přinášejí rychlejší návratnost investic díky kombinaci balíčků připravených k provozu s modelem předplatného podle využití. Spojují výhody předem integrovaných komponent a flexibilního dodání. Tato řada zahrnuje předkonfigurované IT systémy pro virtualizaci desktopů a také řešení správy IT služeb a aplikací pro středně velké zákazníky, jež budou nabízeny výlučně prostřednictvím obchodního kanálu. 

Více informací o řešení Virtual Desktop for Smart Business se dozvíte na stránkách ibm.com.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017