Hlavní navigace

IceWarp Mail server 9.2.1 – První na trhu s vícevrstvou filtrací spamu a plnou podporou mobilních služeb

28. 5. 2008

[Tisková zpráva] Praha 27. 5. 2008 - Nová verze produktu IceWarp Mail server znamená velký milník v již sedmiletém vývoji produktu. Přináší dva nové moduly, 150 nových funkcí a 39 oprav. Velkou změnou v produktu je také plná podpora mobilních služeb, zejména v implementaci technologie Push, vylepšené podpoře univerzálního protokolu pro synchronizaci SyncML a integrované SMS bráně.

Vícevrstvá filtrace Spamu – aneb už žádné podvrhnuté e-maily z banky
Novinkou v produktu je také nová metodika filtrace nevyžádané pošty ve znamení služby IceWarp Antispam Live! Služba je založena na známé technologii společnosti Commtouch, která je jedním ze světových lídrů v oblasti filtrace nevyžádané pošty. Způsob identifikace Spamu není založen na standardním hodnocení obsahu, hlaviček a ostatních atributech zprávy, ale na unikátním algoritmu, jehož základem je analýza příchozích spojení. Během analýzy je brán v potaz počet spojení, jejich struktura a původ. Každé spojení je v reálném čase ověřováno oproti sdílené síti ostatních instalací e-mailových serverů po celém světě.

Všechny servery, které jsou součástí této sítě,tak mohou navzájem komunikovat a vyměňovat si informace o útočnících, struktuře útoku a obecných vlastnostech pokusů o kompromitaci mailové komunikace. Jedná se tedy o naprosto unikátní řešení odhalování potenciálního nebezpečí ze strany nejen odesilatelů nevyžádané pošty, ale také zdrojů Malwaru, Exploitů, Phishingu a nejrůznějším metodám sociálního inženýrství. Antispam Live! je doplňkovým produktem ke standardnímu modulu Instant Antispam, který využívá vlastní offline metody k identifikaci Spamu na základě analýzy obsahu. Použití obou technik zaručuje téměř 100% účinnost a velmi malé procento false positive zpráv.

Adam Paclt, ředitel IceWarp Czech Republic, k tomu dodává : „Jsme si vědomi slabin klasické analýzy a filtrace Spamu. Právě tyto slabiny pak způsobují bezpečnostní hrozby, jakým museli čelit klienti některých bankovních ústavů v ČR. My máme řešení jako jedni z prvních na trhu. Doplněním technologie o online službu Antispam Live! jsme však vytvořili unikátní produkt, který přináší funkcionalitu jinak známou jen z korporátních produktů, které jsou velmi nákladné na pořízení.”

Sdílení dat rozšířeno o plnou podporu mobilních služeb a SMS bránu
Mnoho inovací zaznamenal i IceWarp GroupWare určený pro spolupráci v týmu, sdílení a synchronizaci dat. Novinkou je také plná podpora mobilních služeb, protože IceWarp server obsahuje integrovanou vlastní SMS bránu, jejíž hlavní funkcí je odesílání upozornění na nové e-maily nebo kalendářové záznamy. V praxi to znamená, že mobilní telefon dostane ve speciálně formátované SMS zprávě upozornění na potřebu synchronizace v případě přidání některé položky do GroupWaru. Tím může například dojít k přidání nového kontaktu v Outlooku a k jeho automatickému vytvoření v mobilním telefonu (automatickou synchonizaci).

Prioritou je interoperabilita a snadná zpráva pracovních stanic Dalším novinkou ve verzi 9.2 je větší podpora Mac platformy. Uživatelé Mac platformy mohou pracovat s novým IceWarp WebMail rozhraním plně založeným na technologii Web 2.0, nebo používat iCal pro plánování svého harmonogramu. V dalších verzích se připravuje rozšíření pro plnou podporu mobilních zařízení Apple iPhone. Z pohledu správců sítí je nutné zmínit dvě významné inovace. První z nich je možnost vzdálené aktualizace MS Outlook konektorů, které mají za úkol synchronizaci položek mezi serverem a klientským Outlookem a také možnost přímého ověřování oproti doménovému řadiči bez nutnosti konfigurace hesla v konektoru. S novou verzí určenou pro platformu Windows se na trhu objevila nová verze určená pro organizace, využívající platformu Linux.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?