Hlavní navigace

ICQ rozšiřuje mobilní instant messaging služby o nabídku beta verze ICQ pro Windows Mobile

30. 3. 2009

[Tisková zpráva] PRAHA, 30. března 2009: ICQ, přední poskytovatel služeb typu „instant messaging“ (IM), oznámila podporu další oblíbené mobilní platformě – Windows Mobile. Beta verze ICQ pro Windows Mobile je k dispozici zdarma ke stažení na http://beta.aol.com/projects.php?project=icqwinmobile

Beta verzí ICQ pro Windows Mobile, která je zdarma ke stažení a k využívání, ICQ zdůrazňuje svou postupnou transformaci od klasických stolních počítačů k poskytování mobilních IM služeb. V rámci této strategie ICQ již představila oficiální plnou verzi ICQ pro platformy iPhone a BlackBerry a v současnosti vyvíjí ICQ klienta pro platformu Symbian.

Díky orientaci na flexibilní modely podnikání a vytváření nových příležitostí pro své partnery, tak ICQ jako jeden z předních IM poskytovatelů učinila další krok do mobilního světa. S tím, jak stále více mobilních uživatelů se přiklání ke konceptu Mobile Instant Messaging (MIM), je dnes ICQ již stabilním poskytovatelem populárních, snadno použitelných IM nástrojů pro hlavní platformy tzv. chytrých telefonů.

Oficiální ohlášení o mobilních verzích ICQ se ukazují být také velkým hitem mezi uživateli chytrých telefonů. Například umístění aplikace ICQ pro iPhone na internetový obchod iTunes z kraje tohoto roku doslova vystřelilo tuto aplikaci na vrchol žebříčku nejstahovanějších programů na německých iTunes.

Mobilní verze ICQ nabízejí mnoho funkcionalit tradiční PC verze a navíc jednu velkou výhodu: lze je využívat kdekoliv. Přepínání mezi mobilní a stolní verzí ICQ je rychlé, snadné a bezproblémové – uživatelé se mohou jednoduše přihlásit do ICQ z mobilního zařízení a jsou automaticky odhlášeni ze svého stolního ICQ, navíc s posílenými bezpečnostními prvky.

Kromě toho, že mobilní uživatelé mohou být v neustálém kontaktu se svými přáteli prostřednictvím mobilního IM, je jim rovněž umožněno měnit svůj status a spravovat seznam kontaktů pomocí uživatelského rozhraní a klíčových funkcí známých ze stolní verze ICQ.

Ofer Oved, viceprezident ICQ, říká: “Trendy ukazují na to, že uživatelé chtějí flexibilitu při využívání svého ICQ, jak prostřednictví PC, tak mobilních zařízení, a proto je ICQ k dispozici na obou těchto platformách – zcela v souladu se svou strategií podporovat potřeby svých uživatelů. Uvedení beta verze ICQ pro platformu Windows Mobile podtrhuje naši pozici při identifikaci a rozvoji nových obchodních kanálů pro naše partnery. Na silně konkurenčním trhu chceme budovat základnu loajálních uživatelů ICQ MIM – doručováním IM zpráv doslova do rukou milionům našim uživatelů po celém světě.“

ICQ pro Windows Mobile podporuje nejužívanější verze platformy, tj. verze 5, 6 a 6.1. ICQ uživatelé, kteří chtějí vyzkoušet testovací beta verzi ICQ pro Windows Mobile, si ji mohou stáhnout zdarma na http://beta.a­ol.com/projec­ts.php?projec­t=icqwinmobile.

O ICQ:ICQ je předním poskytovatelem služeb typu „instant messaging“ pro globální komunitu internetových uživatelů. Robustní instant messaging software ICQ, špičkové komunikační funkcionality a dynamické nástroje pro komunity jsou nyní bezplatně dostupné ve 29 jazycích na webové stránce www.icq.com. ICQ byla vytvořena v roce 1996 izraelskou společností Mirabillis, která je dnes součástí skupiny AOL LLC. ICQ a její květinové logo jsou registrovanými známkami AOL LLC v USA a dalších zemí světa.

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony