Hlavní navigace

ICZ slaví dvojitý úspěch v Microsoft Industry Awards 2007

[Tisková zpráva] (Praha, 24. dubna 2007) – Společnost ICZ, významný český dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, zvítězila ve dvou kategoriích prestižní soutěže Microsoft Industry Awards 2007. Jako Nejlepší řešení pro státní správu byl vybrán projekt Eliška - Centrální registr řidičů a bodový systém pro Ministerstvo dopravy ČR. Ocenění za nejlepší implementaci bezpečnostního řešení na platformě Microsoft pak získal projekt Důvěryhodná výpočetní základna resortu Ministerstva spravedlnosti.

Ocenění Microsoft Industry Awards se každoročně uděluje partnerům společnosti Microsoft, kteří vyvíjí řešení a aplikace na platformě Microsoft a využívají nové technologie v řešeních pro zákazníky. Hodnotícím kritériem při výběru jednotlivých řešení je především rozsah projektu a přínos pro zákazníka.

Vítězem v kategorii Nejlepší řešení pro státní správu se stal projekt realizovaný společností ICZ s názvem Eliška – Centrální registr řidičů a bodový systém pro Ministerstvo dopravy ČR. Tento informační systém si vyžádala novela silničního zákona od 1. července 2006, která mimo jiné zavedla bodový systém hodnocení dopravních přestupků. Eliška je nástrojem, který získané trestné body jednotlivých řidičů eviduje a poskytuje úředníkům odborů dopravy potřebnou podporu při řešení agendy dopravních přestupků. Systém nese jméno legendární prvorepublikové automobilové závodnice Elišky Junkové, která proslula svým smyslem pro fair play a ohleduplnost při řízení. Systém byl vytvořen v rekordně krátké době – jeho implementace, včetně vybudování potřebné technické infrastruktury, migrace dat z předchozích používaných systémů a školení uživatelů, trvala pouhých 3,5 měsíce.

Druhým z vítězných zástupců společnosti ICZ, tentokráte v kategorii Nejlepší implementace bezpečnostního řešení na platformě Microsoft, se stala Důvěryhodná výpočetní základna resortu Ministerstva spravedlnosti. Jedná se o projekt bezpečné platfotmy pro budoucí správné fungování rozsáhlé a strukturované infrastruktury informačních a komunikačních technologií Ministerstva spravedlnosti (MSp) v souvislosti s novými službami elektronické justice. Projekt spočívá v konsolidaci služeb a zajištění odpovídající úrovně zabezpečení napříč rozsáhlým resortem MSp (přibližně 200 složek rozmístěných ve všech krajských a okresních městech). Zahrnuje mj. návrh adresářových služeb, implementaci infrastrukturních síťových služeb, definování skupinových politik a zavedení infrastruktury veřejných klíčů. Projekt je realizován v samostatných etapách od roku 2005. V současné době probíhá jeho implementace v resortních složkách s termínem ukončení do konce roku 2008. ICZ zároveň realizuje svěřenou správu již hotových částí.

Letošního 9. ročníku soutěže Microsoft Industry Awards se zúčastnilo celkem 45 společností a presentováno bylo přes 130 řešení. Slavnostní předání plaket a vyhlášení vítězů v celkem 13 kategoriích proběhlo 23. dubna 2007 v pražském sídle společnosti Microsoft.

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu