Hlavní navigace

iDNES.tv: Nový projekt internetové televize s kontinuálním programem

1. 8. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 1. srpna 2008 - Největší zpravodajský portál iDNES.cz startuje nový projekt internetové televize s kontinuálním programem. Vysílání spojuje klasické televizní 24hodinové vysílání, kdy divák pasivně sleduje předem připravený program, a vedle toho si však může v daný okamžik aktivně pustit něco, co se již odvysílalo, nebo dokonce to, co se teprve vysílat bude, tedy video on demand.

A co bude nový televizní kanál iDNES.tv vysílat? „Chceme se pokusit o alternativní plnoformátový program zaměřený na diváky, kteří se primárně spíš chtějí něco užitečného dozvědět," říká šéfdramaturg iDNES.tv Karel Richtr. Program je určen pro diváky všech věkových skupin.

V první fázi jsou pro diváky připraveny výukové pořady hry na elektrickou kytaru či klavír, populárně naučné pořady o architektuře, o neobvyklých místech či povoláních, cestopisy nebo seriál Kulmix o nezávislé kultuře. „Zmíněné pořady stejně jako nekonvenční hudební hitparáda jsou vlastní tvorbou iDNES.tv, vedle toho vyrábíme v koprodukci satirický debatní pořad Mimo mísu nebo vysíláme magazín o počítačových hrách, který nám dodávají tvůrci z řad hráčů,“ uvedl Richtr. „Ve spolupráci s týdeníkem Respekt jsme zařadili do programu také populárně vzdělávací dokumenty na vážnější témata, jako první exotický dokument o problematice života v současném Mongolsku. Nebude chybět již na iDNES.tv existující seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi Na skok s Terezou Tobiášovou,“ dodává.

V programu bude samozřejmě nadále televizní zpravodajství. Odpolední zprávy v krátkém, přibližně pětiminutovém přehledu shrnou důležité události, které iDNES.tv pokrývá vlastními štáby a doplňuje reportážemi zpravodajské televize Z1. „V první fázi testovacího vysílání budou Odpolední zprávy reprizovány ve večerních hodinách a další den dopoledne aktualizované tak, aby divák, který je večer nestihl, získal druhý den rychlý přehled, co se stalo. Na iDNES.tv budeme zpočátku pořady obecně vůbec více reprizovat, abychom dali novým divákům možnost seznámit se s celým formátem,“ vysvětlil Richtr.

iDNES.tv bude vysílat také filmy, a to především tzv. nezávislou tvorbu. „Chtěli bychom přijít jednou týdně s uvedením nového filmu,“ řekl Richtr. Rubriku Film týdne uvede medailonek o filmu s tvůrcem, umělci či odborníkem.

Stopáž pořadů a filmů je spíše krátkometrážní od několikaminutových krátkých děl po delší filmy v několika desítkách minut. V plánu však iDNES.tv má i vysílání celovečerních filmů či přenosy z vícehodinových akcí.

Prime time vysílání iDNES.tv se s rozšiřováním vysokorychlostního připojení k internetu pomalu přesouvá z denních časů do večerních hodin jako skutečná alternativa pořadům mainstreamových televizí.

Program iDNES.tv je vysílán ve více rozlišeních. Vyšší kvalita je srovnatelná s klasickým analogovým vysíláním PAL a lze jednoduše zobrazit na monitoru běžné televize. K němu se připojí ze standardní počítačové grafické karty s výstupem VIDEO OUT. Vysílán je i v rozšířeném videoformátu wmv (Windows Media Video), který je optimalizován pro operační systém Windows a prohlížeč Internet Explorer a který mj. umožňují snadné zobrazení internetového televizního vysílání na obrazovce televizoru. Program je možno sledovat i v alternativním Firefoxu.

Program sestavuje tým zapálených lidí, který se stále rozšiřuje. V jejich čele stojí dlouholetý šéf iDNES.tv (dříve TVD) Jiří Fryc, který programovou skladbou svěřil šéfdramaturgovi Karlovi Richtrovi. Oba i řada dalších spolupracovníků, mají bohaté letité profesionální zkušenosti s televizním vysíláním, zároveň pracují s novými myšlenkami mladých tvůrců.

Součástí kontinuálního vysílání bude samozřejmě i reklama. V plánu jsou standardní reklamní bloky před a za pořadem, případně před spuštěním streamu. Nasazování reklamy do bloků uvnitř jednotlivých pořadů není v první fázi projektu v plánu.

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz