Hlavní navigace

Incubator 2.0 startuje

2. 4. 2002

[Tisková zpráva]

Incubator 2.0 startuje

Projekt na podporu technologického podnikání dnes oficiálně zahájil provoz

Praha, 27. března 2002 – Incubator 2.0 (www.incubator2­.cz), projekt na podporu technologického podnikání dnes za účastni svých partnerů oficiálně zahájil. Dlouhodobým cílem Incubatoru 2.0 je podporovat podnikání v oblasti informačních technologií a tím přispívat k jejich rozvoji, zvýšenému využívání a k rychlejšímu přechodu České republiky k informační společnosti. Incubator 2.0 je pokračováním úspěšného projektu Inkubátor E-konom, který vznikl v roce 2000 na půdě týdeníku Ekonom.

„První fáze projektu zcela jasně prokázala, že v ČR chybí přesně cílená a systematicky budovaná podpora začínajícím projektům, která by vytvářela fungující infrastrukturu pro nositele nápadů, univerzity a komerční subjekty. A právě to nyní ve spolupráci se svými partnery buduje Incubator 2.0,“ řekl Ondřej Bartoš, CEO First Tuesday CZ a spoluzakladatel Incubatoru 2.0.

Z první fáze projektu, která nesla název Inkubátor E-konom, vzešlo šestnáct projektů, z nichž osm úspěšně přežilo na trhu. Několik z těch nejúspěšnějších již získalo investory nebo strategické partnery.

„Inkubátory obecně pomáhají odstranit vstupní bariéry při realizaci nových myšlenek a rozjíždění inovativních projektů. Zásluhou nedořešené legislativy, byrokratických úřadů a v neposlední řadě i chybějícím informacím jsou v České republice vstupní bariéry vyšší. Incubator 2.0, jako profesionální inkubátor projektů v oblasti ICT, je způsob, jak takové bariéry snížit či zcela odstranit, a tím přispět k rychlejšímu rozvoji nejen v oblasti ICT. Dalším aspektem je nacházení a rozvíjení podnikatelských talentů. Podpora těchto lidí je nejlepší investice do zvyšování konkurenceschop­nosti naší země,“ řekl Michal Černík, ředitel vývojářské divize společnosti Microsoft.

Slavnostního spuštění se zúčastnil také ministr vlády a předseda Rady vlády pro státní informační politiku Karel Březina.

Incubator 2.0 má dnes podporu Rady vlády pro státní informační politiku. Jeho platinovým partnerem je společnost Microsoft, dalšími partnery jsou firmy Accenture, Accord Group, First Tuesday CZ, IBM, Globe Internet, Logos a další. Mediální záštitu poskytuje Český Rozhlas 1 Radiožurnál a týdeník EKONOM.

Incubator 2.0 – tři základní cíle:
1) Vytvoření zdroje financování pro velmi ranou fázi technologických projektů. Incubator 2.0 má ambici stát se prvotním investorem poskytujícím zajímavým a nadějným start-upům nefinanční prostředky nutné pro rozvoj myšlenek a zahájení realizace business plánu. Hodlá tak překlenout mezeru na trhu mezi dobrými nápady a finančními zdroji pro jejich realizaci (banky vyžadují záruky, venture kapitál pokročilejší stadium podnikání, angel investoři se objevují jen pomalu, atd.).

2) Vybudování technologického centra jako základny technologického výzkumu a vývoje v ČR. Ve spolupráci s univerzitou, na jejíž půdě je Incubator 2.0 umístěn, dalšími vzdělávacími institucemi a za podpory Rady vlády ČR pro státní informační politiku, vzniká prostředí, do kterého je možné umístit také výzkumné či vývojové projekty, jež mají dlouhodobější perspektivu a zároveň jsou potenciálně komerčně zajímavé.

3) Šíření osvěty a popularizace nových technologií a internetu mezi studenty, pedagogy, podnikateli i širokou veřejností. Incubator 2.0 bude především ve spolupráci se svými mediálními partnery nadále klást důraz na informování o existenci a rozvoji nových technologií a internetu, a působit tak v pozitivním smyslu na zvyšování počítačové, internetové i obecně technologické gramotnosti v České republice. V této oblasti již funguje spolupráce s tištěnými médii, rozhlasem i dalšími podpůrnými institucemi jako jsou First Tuesday CZ, sdružení BMI či SPIS.

Kontakt:

Pavlína Vochalová
Project manager
INCUBATOR 2.0
Tel: +420–723–52 77 52
E-mail: vochalova@incu­bator2.cz

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá