Hlavní navigace

InDesign CS5 podporuje přechod na digitální publikování

13. 4. 2010

[Tisková zpráva] Nová verze usnadňuje vytváření a distribuci působivého obsahu v tiskových a interaktivních formátech

Praha, 12. dubna 2010 – Společnost Adobe Systems Incorporated představuje program Adobe® InDesign® CS5, novou verzi svého všestranného softwaru pro sazbu stránek, který uživatelům umožňuje efektivně distribuovat rozvržení stránek pro tisk, online a na mobilní přístroje. V době, kdy je nová generace tabletů připravena změnit trh časopisů, knih a novin, umožňuje Adobe InDesign CS5 tvůrčím profesionálům vytvářet digitální dokumenty obsahující interaktivitu, animace, video a zvuk – a přitáhnout lidi k obsahu stránek inovativními a nezapomenutelnými způsoby. Program InDesign CS5 bude dostupný jako samostatná aplikace nebo jako součást sad Adobe Creative Suite® 5 Design Premium nebo Standard a Adobe Creative Suite 5 Master Collection.

„InDesign je zásadní součástí pracovních postupů tiskového publikování a již nyní je v přední linii, když se vydavatelské, mediální a reklamní agentury snaží zaměřit na vznikající digitální platformy,“ řekl David Burkett, viceprezident a generální ředitel pro kreativní řešení u Adobe. „Současně s tím, jak se tento obor snaží vybudovat ziskové podnikání na základě tiskových i digitálních médií, pokračují i naše inovace v programu InDesign a pomáhají zákazníkům vytvářet působivé práce využívající příležitostí, které nabízejí nové mobilní přístroje.“

Vytváření výkonných inovativních digitálních dokumentů
InDesign CS5 umožňuje návrhářům vytvářet digitální dokumenty s využitím jejich stávajících zkušeností. Přímo při práci v programu InDesign mohou nyní uživatelé přidávat zvukové soubory MP3, video, interaktivitu nebo animace bez použití časové osy nebo programování a vytvářet bohaté interaktivní dokumenty pro platformu Flash. Přehrávač Flash® Player 10.1 a prostředí Adobe AIR® 2, které budou již brzy vydány, jsou optimalizované pro vysoký výkon na obrazovkách mobilních přístrojů a navrženy tak, aby využily vlastních schopností zařízení pro bohatší a poutavější uživatelské zážitky. Rozvržení stránek z programu InDesign CS5 lze distribuovat na řadu bezdrátových zařízení od přenosných počítačů až po mobilní telefony. Vylepšená podpora pro standardní formát souboru EPUB umožňuje distribuci e-knih na taková čtecí zařízení, jako je Reader od Sony, nook firmy Barnes and Noble a tablety, včetně přístroje Apple iPad, s větší kontrolou nad seřazením a styly obsahu.

„Na Adobe InDesign se spoléháme při produkci každého čísla z celého našeho portfolia časopisů,“ řekl Rick Levine, viceprezident vydavatelských operací u firmy Condé Nast. „Je základem pro naše kreativní procesy a sada Creative Suite 5 nám umožní dodávat tento obsah na nové platformy a zaujmout uživatele novými zážitky.“

Zjednodušení procesů recenzování
S programem InDesign CS5 jsou integrované nové nástroje a služby, umožňující zvýšit efektivitu procesů korektur. Služba Adobe CS Review umožňuje uživatelům vytvářet a sdílet korektury dokumentů online přímo z programu InDesign CS5. Kolegové nebo klienti mohou přidávat poznámky s použitím webového prohlížeče se zahrnutými nástroji pro anotace a jejich připomínky lze prohlížet v kontextu rozvržení stránky v programu InDesign, což usnadňuje spolupráci a dovolí efektivněji dodržet termíny. Služba Adobe CS Review je součástí nové sady pěti online služeb Adobe CS Live, které urychlí a vylepší klíčové aspekty kreativních pracovních postupů. Online služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně a v současnosti zahrnují tyto služby: Adobe BrowserLab, Adobe CS Review, Acrobat.com, Adobe Story a SiteCatalyst® NetAverages™ od firmy Omniture.

Více práce za kratší čas
Adobe InDesign CS5 umožňuje uživatelům rychleji vytvářet, upravovat a publikovat dokumenty se spoustou nových nebo vylepšených funkcí zlepšujících produktivitu a produkci, včetně zjednodušeného vybírání a úprav objektů, více velikostí stránek v jednom zdrojovém souboru, sledování změn textu v dokumentu InDesignu a zcela nového panelu Vrstvy, který se velmi podobá panelu Vrstvy v programech Adobe Illustrator® CS5 a Adobe Photoshop® CS5. Mezi nové produkční funkce patří písma instalovaná dokumentem, export PDF v pozadí a podpora pro Adobe Bridge® v prostředí programu InDesign CS5 pomocí snadno dostupného panelu.

Přizpůsobená publikační řešení s rodinou produktů InDesign
InDesign CS5 je v čele rodiny publikačních produktů, která zahrnuje také Adobe InCopy® CS5 a InDesign CS5 Server. Software Adobe InCopy CS5 je profesionální program pro psaní a úpravy, který je těsně integrovaný s programem InDesign CS5, a umožňuje vytvořit kompletní řešení pro redakční pracovní postupy založené na spolupráci. InDesign CS5 Server je serverová verze publikačního modulu softwaru InDesign CS5, kterou lze integrovat do přizpůsobeného vydavatelského řešení pro automatizovaný návrh a publikování. Nové funkce v softwaru InDesign Server nabízejí ještě větší příležitost, jak omezit výpadky, zkrátit produkční cykly a automatizovat vydávání ve více jazycích. Rodina řešení InDesign je plně rozšířitelná a lze s ní vytvořit přizpůsobená řešení, škálovatelná podle specializovaných potřeb a požadavků vydavatele.

Ceny a dostupnost
Uvedení programů Adobe InDesign CS5 a Adobe InCopy CS5 na český trh se očekává v květnu 2010. Odhadovaná koncová cena za Adobe InDesign CS5 bude 16 450 Kč a za Adobe InCopy CS5 to bude 6 970 Kč bez DPH. K dispozici budou také upgrady a multilicence. V květnu 2010 bude pro kvalifikované vývojářské partnery Adobe také k dispozici software Adobe InDesign CS5 Server.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase