Hlavní navigace

Infor jmenuje nového výkonného ředitele, kterým se stává Charles Phillips

26. 10. 2010

[Tisková zpráva] Odcházející CEO Jim Shaper zůstává předsedou představenstva Infor

PRAHA – 25. října 2010 – Společnost Infor, největší poskytovatel podnikového softwaru středně velkým společnostem, dnes oznámila, že jmenovala na pozici výkonného ředitele (CEO) Charlese Phillipse, který se zároveň stává členem výkonné rady společnosti.

Charles Phillips má více než 20leté manažerské zkušenosti v softwarovém odvětví, v poslední době především jako prezident a ředitel společnosti Oracle. Ve firmě Oracle byl Ch. Phillips zodpovědný za provozní záležitosti a během svého sedmiletého působení dosáhl zvýšení obratu společnosti o 300 %. Hrál rovněž klíčovou roli při úspěšné akviziční strategii včetně akvizičních transakcí BEA Systems, Hyperion Solutions a Siebel Systems.

„V posledních 7 letech Infor nenápadně vytvořil třetího největšího poskytovatele podnikových aplikací na světě s průměrným ročním růstem 59 %, s vyššími maržemi než má osm z deseti největších dodavatelů aplikací a s reputací předního inovátora,“ řekl Ch. Phillips. „S více než 70 000 zákazníky ve 125 zemích a s chystaným uvedením platformy nové generace v lednu příštího roku má Infor velmi silný růstový potenciál. Přesným zacílením na pochopení a automatizaci komplexních podnikových procesů společně s odhodláním ke kontinuálním inovacím nachází Infor u svých zákazníků pozitivní odezvu. Těším se na spolupráci se zkušeným týmem 8 000 pracovníků, které povedu do další fáze růstu společnosti. V období konsolidujícího se IT trhu má Infor náskok díky prověřené akviziční strategii získané na základě úspěšné integrace více než 70 společností.“

Jim Shaper, současný CEO a předseda, zůstane na pozici předsedy představenstva a bude dále hrát důležitou roli v oblasti strategického rozvoje firmy. Jim Shaper bude rovněž působit jako senior operating partner v Golden Gate Capital, který je hlavním vlastníkem společnosti Infor.

„Charles Phillips je zkušený manažer, který přinese do společnosti Infor silnou expertízu, zkušenosti ze softwarového odvětví a výkonnost potřebnou k pokračujícímu růstu firmy,“ řekl Jim Shaper. „Je to skutečný vizionář technologického průmyslu a má jedinečnou perspektivu postavenou na kombinaci znalostí IT trhu a jeho předchozích zkušeností z práce na Wall Street.“

David Dominik, ředitel Golden Gate Capital, řekl: „Jim Shaper byl motorem růstu společnosti Infor až na úroveň globálního dodavatele s obratem 2 miliardy dolarů. Vítáme manažerské zkušenosti Charlese Phillipse z jeho působení v přední technologické společnosti a budeme ho podporovat v jeho úsilí a růstových iniciativách prostřednictvím uvádění nových produktů a služeb.“

Charles Phillips se připojuje ke společnosti Infor v klíčovém okamžiku historie firmy, kdy se chystá lednové ohlášení aplikací nové generace. Technologie Infor ION poskytne společné workflow, monitoring obchodních procesů a správu nad všemi aplikacemi Infor, ať již on premise či v cloudu. Kromě toho společnost Infor bude dodávat své aplikace se společným uživatelským rozhraním, portálem, nástroji business inteligence a spolupracujícími technologiemi s cílem integrovat služby ze všech klíčových produktových řad.

Dříve, než nastoupil do společnosti Oracle, byl Charles Phillips ředitelem v Morgan Stanley se specializací na softwarový sektor. Před svou kariérou na Wall Street sloužil mimo jiné jako kapitán u námořnictva Spojených států.

O společnosti Infor
Infor poskytuje více než 70 000 zákazníkům lepší a intenzivnější vztah se svým dodavatelem podnikového softwaru. Software Infor je možné snadno pořídit, snadno nasadit a jednoduše spravovat. Je vytvořený nikoliv pro revoluční změny ale pro postupný rozvoj. Existuje lepší způsob jak využívat podnikový software, více zjistíte na http://cz.infor­.com.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars