Hlavní navigace

INFOR POMÁHÁ PODNIKŮM IMPLEMENTOVAT PROGRAMY ZAMĚŘENÉ NA OCHRANU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A UDRŽITELNÝ ROZVOJ

20. 12. 2007

[Tisková zpráva] ATLANTA – 17. prosince 2007 – Společnost Infor oznámila iniciativu „Going Green“, která má pomoci organizacím implementovat programy ochrany životního prostřední a udržitelného rozvoje s využitím podnikového softwaru.

Iniciativa společnosti Infor pomůže vzdělávat zákazníky v tom, jak dosáhnout cílů v oblasti životního prostředí, jako je například omezení spotřeby energií s pomocí řešení Enterprise Asset Management (EAM), snižování emisí skleníkových plynů prostřednictvím řešení pro řízení dodavatelského řetězce (SCM) a minimalizace odpadů a vlivu výrobních odvětví na životní prostředí díky řízení produktového cyklu (PLM). Infor připravil novou webovou stránku www.infor.com/go­inggreen věnované této problematice, která obsahuje brožury, webové semináře, podcasty a produktové informace.

Společnosti mohou implementovat „zelené“ programy z řady důvodů, typicky potřebují redukovat odpad a zefektivnit využití zdrojů, udržet shodu s regulačními požadavky a omezit náklady na energii a materiál. Roste také poptávka ze strany spotřebitelů po produktech vyráběných a distribuovaných v souladu s principy ochrany životního prostředí a sociální zodpovědností. Podnikový software může organizacím pomoci vyřešit oba tyto požadavky.

„Společným tématem pro všechny firmy, které implementují zelené programy, je potřeba splnit cíle udržitelného rozvoje a návratnosti investic,“ řekla Melissa Puls, manažerka produktového marketingu ve společnosti Infor. „Tyto cíle jsou vzájemně propojené a Infor se snaží o to, aby pomohl zákazníkům dosáhnout obou.“

Infor EAM je příkladem toho, jak může podnikový software pomoci organizacím implementovat a řídit environmentální programy. Infor EAM pomáhá organizacím zvýšit efektivitu využívání aktiv, jež vede k lepší výkonnosti a nižší spotřebě energií. Prostřednictvím Infor EAM mohou společnosti sledovat spotřebu energií u jednotlivých budov či zařízení, aby mohly identifikovat neefektivní provozy a modifikovat příslušné aktivity k dosažení lepšího výsledku. Prostřednictvím preventivních programů umožňuje Infor EAM organizacím nalézt optimální podmínky, rozšířit své aktivity a redukovat odpad. Organizace jako například Bentley College spoléhají na Infor EAM ve fázi implementace, sledování a vyhodnocování „zelených“ programů.

„Bentley College přispívá k výzkumu a dialogu o klimatických změnách a správném vztahu k životnímu prostředí,“ řekl Kerri Roche, zástupce ředitele Sustainability and Energy for Bentley College z amerického Walthamu, organizace, která využívá řešení Infor EAM. Jsme rozhodnuti rozšířit své aktivity s cílem snížit dopady našeho univerzitního kampusu na životní prostředí. Těšíme se na spolupráci se společností Infor a na využívání IT jako nástroje k neutralizaci našeho provozu směrem k životnímu prostředí.“

S tím, jak pokračuje proces globalizace a dodavatelské řetězce jsou stále delší a mohutnější, společnosti se snaží minimalizovat vliv svých distribučních aktivit na znečišťování ovzduší oxidy uhlíku a zároveň zlepšit své služby a snížit celkové náklady. Software Infor SCM pomáhá těmto firmám implementovat procesy pro řízení dodavatelského řetězce umožňující omezit emise a maximalizovat efektivitu v oblasti návrhu, plánování a řízení dodavatelského řetězce, a řízení skladu. Infor SCM umožňuje zákazníkům modelovat a optimalizovat přepravní sítě s cílem redukovat spotřebu paliv a emise skleníkových plynů. S využitím prediktivních nástrojů mohou organizace předpovídat zákaznickou poptávku a tak minimalizovat stav zásob a snížit úroveň odpadů spojených s výrobou, distribucí a uskladňování nepotřebných produktů.

Řešení Infor PLM poskytuje přesnou představu o tom, jak vyráběné produkty ovlivňují životní prostředí, ať již ve formě odpadů či nebezpečných materiálů, které musejí vyhovovat nejrůznějším regulačním nařízením. Infor PLM podporuje tyto procesy prostřednictvím řízení produktového cyklu a tvorbou sociálně zodpovědných dodavatelských sítí. Interaktivní zpětná vazba v rámci produktového cyklu pomáhá omezit nesoulad s regulačními předpisy a dokáže zkvalitnit produkty tím, že umožní výrobcům navrhovat materiálové a výrobní inovace ve shodě s environmentálními přístupy. Vedle toho Infor PLM podporuje redukci zbytečných materiálů či nutnosti dematerializace, čímž pomáhá snižovat emise skleníkových plynů.

K dalším řešením Infor, které zákazníkům pomáhají integrovat „zelené“ postupy, patří Infor ERP či Infor Performance Management. Infor ERP nabízí zákazníkům možnost integrovat a optimalizovat výrobní procesy vedoucí k nižší spotřebě energie a materiálu. Infor PM umožňuje organizacím vyvíjet a modelovat environmentální strategie, dát tyto strategie do souladu s nezbytnými zdroji a monitorovat klíčové ukazatele výkonnosti k dosažení kontinuálního úspěchu.

Infor bude nadále spolupracovat se svými zákazníky, průmyslovými organizacemi a akademickými institucemi na identifikaci nejlepších postupů a procesů umožňující implementovat „zelené programy“, které již nyní přinášejí první výsledky a nové softwarové funkcionality. Pro více informací navštivte www.infor.com/go­inggreen.

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše