Hlavní navigace

Iniciativa HP ten.to.one usnadňuje růst a provoz středně velkých firem

26. 5. 2010

[Tisková zpráva] První iniciativa svého druhu vyplňuje volný prostor v nabídce pro 7,5miliardový trh firem střední velikosti

Praha, 25. května 2010 – Společnost HP oznámila založení iniciativy HP ten.to.one, která se zaměřuje za podporu růstu středně velkých firem a zjednodušení jejich datových center. HP ten.to.one je první iniciativou svého druhu,(1) jež vychází z nového softwaru, rozšířeného partnerského programu a unikátního průzkumu(2) – se specializací na středně velké firmy. Společnosti s 1 000 – 10 000 zaměstnanci celkově představují trh o velikosti zhruba 7,5 miliardy dolarů.(1)

Zároveň byla v rámci obchodní jednotky HP Software and Solutions vytvořena nová organizace s názvem HP Commercial Solutions, která má realizaci iniciativy ten.to.one na starosti.

Středně velké firmy mívají v porovnání s velkými podniky menší IT zázemí s omezenou specializací a menším množstvím nezávislých oddělení. Iniciativa ten.to.one si klade za cíl urychlit růst středně velkých zákazníků a obchodních partnerů HP tím, že jim pomůže rychleji a s menšími komplikacemi nasazovat, integrovat a spravovat technologická řešení.

Jednodušší nasazení cloudu
Z globálního průzkumu vypracovaného pro HP minulý měsíc agenturou Forrester Consulting vyplývá, že se středně velké firmy aktivně zajímají o služby cloudu. Polovina respondentů průzkumu mezi středně velkými společnostmi uvedla, že plánují implementovat cloud computing; pro zajímavost, mezi velkými podniky jeho nasazení plánuje 29 procent respondentů.

HP aktuálně nabízí širšímu okruhu firemních zákazníků cenově dostupný přístup ke svému úspěšnému softwaru na testování výkonu HP LoadRunner in the Cloud, který je celosvětově k dispozici prostřednictvím služby Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2).

Tato nová softwarová služba poskytovaná s flexibilním, průběžně hrazeným cenovým programem pomůže IT oddělením snadno optimalizovat výkon kritických aplikací a webových stránek.

HP LoadRunner in the Cloud je zatím k dispozici jako bezplatný beta produkt pouze ve Spojených státech.(3)

Jednodušší správa rizik
Zabezpečení a správa rizik jsou pro středně velké firmy nejvyššími prioritami. Za nejpotřebnější technologii z hlediska správy rizik byla označena ochrana dat a zálohování.

Pro tyto účely nejlépe poslouží rozšířené řešení HP Data Protector, které nyní nabízí zákazníkům osm metod ochrany při provozu prostředí v systému Microsoft® Hyper-V Server 2008 R2. Díky tomu, že HP Data Protector nyní podporuje Hyper-V, je HP jediným dodavatelem nabízejícím nejúplnější integraci zálohování za nejdostupnější cenu – až o 70 procent levněji než alternativní produkty na trhu.

Jednodušší řízení infrastruktury
Středně velké firmy nejsou spokojeny s reakcemi IT oddělení na problémy služeb. Přejí si, aby IT oddělení dokázalo efektivněji monitorovat jejich systémy, předvídat problémy a kontrolovat kvalitu služeb podle podnikových požadavků.

S novým nástrojem HP SiteScope Operations Manager mohou středně velké firmy ekonomicky výhodně zvyšovat dostupnost a výkon podnikových služeb díky rychlejšímu monitorování IT infrastruktury a aplikací.

Úspěch obchodních partnerů
Firmy střední velikosti se čím dál častěji obracejí na prodejce s přidanou hodnotou a systémové integrátory s poptávkou po monitorování a správě jejich podnikových technologií.

Iniciativa HP ten.to.one pomůže obchodním partnerům lépe monitorovat a řídit podnikové technologie pomocí na míru sestavených prodejních a marketingových nástrojů. Program zahrnuje osobní školení, certifikace partnerů, intenzivní výcvikové programy (boot campy) a sociální komunitu. Nabízí také syndikační službu pro snadnou tvorbu, přizpůsobení či sledování kampaní a generování nových obchodních příležitostí.

„Služba HP Campaign Syndication Service nám poskytuje přístup téměř ke všem marketingovým materiálům a webovému obsahu společnosti HP. Ten si můžeme přizpůsobit, doplnit do něj vlastní informace a potom jej použít ke generování obchodních příležitostí, stejně jako efektivnímu marketingu našich produktů a služeb,“ řekl Tony O’Rourke, ředitel klientských služeb ve společnosti IPSUS Technologies Ltd, Irsko.

HP nabízí ucelené portfolio služeb, které pomohou partnerům uspokojit potřeby klientů z řad středně velkých firem. Toto portfolio zahrnuje služby HP Professional Services, školení HP Software Education a produkty HP Software as a Service (SaaS).

„Jedinečné potřeby středně velkých firem dosud nebyly dostatečně kvalitně pokrývány,“ řekl Jan Kameníček, generální ředitel HP Česká republika. „Náš software, služby, partnerský program, prodejní a marketingová organizace v kombinaci s našimi bohatými dlouholetými zkušenostmi pomohou klientům a partnerům dosáhnout okamžitého dlouhodobého úspěchu.“ Další informace o iniciativě HP ten.to.one jsou k dispozici na www.hp.com/go/sof­tware/midsize.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu