Hlavní navigace

Intel Capital oznamuje desetimilionovou investici do inovací mobilního vysílání od

4. 7. 2007

[Tisková zpráva] LONDÝN, UK, 2. července 2007 – Intel Capital, investiční fond společnosti Intel, bude řídit investici v hodnotě 10 milionů dolarů do Mirics Semiconductor (Mirics). Britská firma Mirics se zaměřuje na systémy přijímání obsahu na mobilních zařízeních. Intel Capital společnosti Mirics zajistí manažerské a technické vstupy a rovněž nové komerční příležitosti plynoucí z globálních kapacit a vztahů společnosti Intel.

Firma Mirics vyvinula čip, který mobilním zařízením a počítačům umožní příjem obsahu prostřednictvím libovolného množství globálně používaných, standardizovaných radiofrekvenčních technologií. Nový čip s těmito schopnostmi je navíc mnohem menší a má nižší energetické nároky než současné modely, což je pro svět mobilních zařízení nanejvýš důležité.

„Cílem fondu Intel Capital je identifikovat technologické inovace, jako jsou ty od společnosti Mirics Semiconductor, a podpořit rozvoj nových globálních trhů,“ uvádí Arvind Sodhani, prezident Intel Capital. „Smažíme se prostřednictvím aktivní spoluúčasti a oslovení zákazníků vytvořit platformu, která rozšíří komerční možnosti inovací.“

„Řešení technologických problémů spojených s mobilním vysíláním je jedna věc. Důležité je, že na trhu je po takových řešeních vysoká poptávka, zvláště pak v zemích Asie a Tichomoří, jako je Japonsko a Jižní Korea, a my potřebujeme naše produkty na tyto trhy dostat,“ uvádí Simon Atkinson, CEO a zakladatel společnosti Mirics Semiconductor. „Spolupráce s Intel Capital znamená, že budeme schopni profitovat z kontaktů, které Intel může zprostředkovat. Naši technologii globálně představí společnost Intel, která má přístup k většímu množství firem včetně největších výrobců, kteří by mohli mít zájem o další investice do našich technologií. Kromě toho budeme mít užitek z hlubšího seznámení s aktivitami společnosti Intel v této oblasti. Naše nabídka pro budoucí investory tak bude ještě zajímavější.”

„Vzhledem k ohromnému množství mobilních telefonů a notebooků s příjmem mobilní televize, připravovaných k uvedení na globální trh během příštích let, je zde velký zájem o řešení problémů spojených se zaváděním mobilního zvukového a obrazového obsahu,“ uvádí Marcos Battisti, ředitel mobilní sekce fondu Intel Capital pro oblast EMEA. „První reakce na technologii firmy Mirics jsou velmi pozitivní a my jsme přesvědčeni, že se jedná o velmi užitečný přírůstek do našeho portfolia investic v oblasti mobility.“

Mirics Semiconductor vyvinul technologii laditelného radiofrekvenčního přijímače pro mobilní zařízení. Díky ní půjde do mobilních telefonů, notebooků a dalších mobilních zařízení ve stále větší míře integrovat příjem rádia a televize. Technologie Mirics představují řešení problémů spojených s roztříštěností globálních mobilních standardů, spotřebou energie a potřebou maximální přenositelnosti mobilních zařízení.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: Mňam a Mňau odejdou z DVB-T vysílání

Mňam a Mňau odejdou z DVB-T vysílání

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku