Hlavní navigace

Intel posiluje sféru mobilních zařízení a představuje nový čip

14. 2. 2011

[Tisková zpráva] Intel posiluje sféru mobilních zařízení a představuje nový čip

  • První  testy procesoru Medfield, nového procesoru pro mobilní  telefony vyráběného 32nm technologií. 
  • Urychlení LTE prvních multimode řešení, přičemž výroba by měla odstartovat v druhé polovině roku 2012. Bude ji zajišťovat divize Intel Mobile Communication, původně působící pod názvem Infineon Technologies AG Wireless Solutions. 
  • Tablety na platformě MeeGo nabídnou uživatelům hlavně flexibilitu a inovace, které jsou pro tuto platformu charakteristické. MeeGo již přijala řada společností včetně Orange* a Tencent*. Zároveň Intel rozšířil svůj program pro vývojáře Intel AppUp o nové nástroje pro vývoj aplikací platformy MeeGo. 
  • Akvizice společnosti Silicon Hive posílí portfolio Intelu v oblasti SoC videa a obrazu. 
  • Intel posiluje svou přítomnost v mobilních ekosystémech prostřednictvím investic společnosti Intel Capital. 
  • Již letos budou na trh uvedeny přístroje fungující na Android Gingerbread a Honeycomb poháněné špičkovými úspornými procesory Intel Atom. 
  • Korea Telecom a Samsung využívají architekturu vytvořenou společností Intel k rychlejší obsluze klientů a k nákladově efektivní expanzi své sítě.
 

MOBILE WORLD CONGRESS, Barcelona, 14. února 2011 – Společnost Intel dnes představila několik novinek ve svém mobilním portfoliu, a to jak v oblasti nových čipů, tak softwaru a konektivity, včetně nového čipu pro mobilní telefony vyrobeného pomocí 32nm technologie. Vedle toho společnost oznámila urychlení platforem LTE, představila novou úroveň uživatelského komfortu na tabletech pracujících na systému MeeGo, akvizici společnosti Silicon Hive a několik dalších investic do mobilního průmyslu, stejně jako nové softwarové nástroje. Ty pomohou vývojářům při vývoji aplikací pro různé operační systémy fungující na přístrojích s architekturou Intel. 

Tyto novinky v oblasti mobilů jsou důležité zejména dnes, kdy se smazávají rozdíly mezi počítačem a komunikačním zařízením. Představené novinky významně rozšíří portfolio společnosti Intel v oblasti mobilních zařízení. Společnost Intel rovněž urychluje své plány stát se nejlepší procesorovou architekturou napříč různými inteligentními telefony a tržními segmenty, tedy včetně netbooků, notebooků, systémů pro automobily, chytrých telefonů, tabletů a chytrých TV. Zároveň chce vyjít vstříc potřebám výrobcům těchto zařízení, poskytovatelům služeb, softwarovým vývojářům a spotřebitelům po celém světě.  

„Mobilní internet při vší své složitosti představuje obrovskou příležitost a možnost růstu pro celé odvětví,“ prohlásil Anand Chandrasekher, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize Ultra Mobility. „Prostřednictvím těchto iniciativ a dalších, které budou představeny v budoucnosti, nabízí společnost Intel své zdroje, technologické investice a ekonomiku Mooreova zákona ke snížení nákladů a energetických požadavků pro nové trhy, přičemž zároveň nabídneme špičkový výkon, který od nás odvětví očekává.“ 

Komunikační  divize a čipy

Nedávná akvizice společnosti Wireless Solutions, jež dříve patřila koncernu Infineon AG, byla již zdárně dokončena. Společnost Intel představila svou strategii pro novou, multikomunikační chytrou architekturu, jež bude s to reagovat na požadavky klientů a poskytovatelů služeb po celém světě včetně těch, které se týkají síťové kapacity, aplikací, zařízení a uživatelského komfortu.  

Intel také rozšířil své portfolio procesorů a oznámil, že první vzorky nového čipu pro chytré telefony nazvaného Medfield jsou testovány zákazníky. Na trh by měl být nový čip uveden během tohoto roku. Výrobcům chytrých telefonů nabídne špičkové úsporné řešení, jaké Intel dosud používal v procesorech pro počítače.  

S tím souvisí  i další novinka, totiž oznámení o ak­vizici společnosti Silicon Hive, která byla zařazena do portfolia společnosti Intel. V něm posílí zejména multimediální a video aspekt procesorů a přinese kompilátory a softwarové nástroje, které budou použity v rozšiřujícím se portfoliu procesorů Atom. Díky akvizici Silicon Hive bude možné nabídnout zákazníkům širší spektrum SoC na procesorech Atom.  

Softwarové novinky

Intel rovněž představil novou úroveň uživatelského komfortu při práci s tabletem využívajícím operační systém MeeGo. Ten představuje další pokrok ve škálovatelnosti flexibilních, otevřených softwarových platforem a výše zmíněná novinka bude k dispozici prostřednictvím program Intel AppUp. Používá objektově orientované rozhraní s panely, které zobrazují obsah a kontakty, takže uživatel bude mít své digitální informace – sociální sítě, kontakty, videa, fotografie – doslova jako na dlani. Nové uživatelské prostředí je vystavováno v pavilonu MeeGo.  

Operační systém MeeGo byl představen před rokem a od té doby tato otevřená  platforma udělala veliké pokroky – dnes ji využívá řada výrobců pro širokou škálu produktů od netbooků až po mobilní zařízení. MeeGo si získal oblibu i mezi dodavateli softwaru, systémovými integrátory a operátory a také v informačních systémech používaných v osobních automobilech.  

„Společnost Intel podporuje všechny hlavní operační systémy, úzce spolupracuje s vývojáři, poskytovateli služeb a výrobci po celém světě tak, aby dokázala nabídnout co nejlepší uživatelský komfort napříč různými platformami,“ prohlásila generální manažerka divize Software and Services a viceprezidentka společnosti Intel Renée Jamesová. „Nový uživatelský komfort na MeeGo ukazuje sílu a flexibilitu platformy MeeGo, nové vývojářské nástroje a programy nám umožní urychlit naši strategii pro oblast tabletů a podpořit celý ekosystém MeeGo tak, aby bylo možné rychleji uvádět na trh inovativní služby a výrobky.

DigiZone.cz: Eurosport nabídne v listopadu drony

Eurosport nabídne v listopadu drony

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podnikatel.cz: Firmy za 1 Kč táhnou, má to ale nevýhody

Firmy za 1 Kč táhnou, má to ale nevýhody

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Bubbleology: Nebezpečné kuličky nejsou naše

Bubbleology: Nebezpečné kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: Kuki: vlastní platforma tychlejší reakce

Kuki: vlastní platforma tychlejší reakce

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Nový ředitel nových médií na Nově

Nový ředitel nových médií na Nově

120na80.cz: 5 příznaků, že trpíte oční vadou

5 příznaků, že trpíte oční vadou