Hlavní navigace

Intel zveřejnil detaily procesoru pro rok 2011, který nabízí skvělou integrovanou grafiku

16. 9. 2010

[Tisková zpráva] Intel zveřejnil detaily několika nových funkcí pro chystanou druhou generaci rodiny procesorů Intel® CoreTM pro notebooky a osobní počítače. Půjde o nejnovější procesor značky Intel s inovovanou grafikou. Do výroby se procesor dostane koncem tohoto roku a první počítače a notebooky se objeví na trhu počátkem roku 2011. Čipy nabídnou uživatelům ještě delší výdrž na baterii a vyšší výkon. Veřejně byly představeny procesory nové generace XeonTM pro dvou- i více procesorové servery.

SAN FRANCISCO, KALIFORNIE, 14. září 2010 – Společnost Intel na konferenci Intel Developer Forum detailně představila několik funkcí nové rodiny druhé generace procesorů Intel® CoreTM. Díky nim procesory nabídnou uživatelům ještě větší výdrž na baterii a vyšší výkon. Nové procesory navíc integrují další grafické funkce.

Nové čipy, kódově označované Sandy Bridge, budou postaveny na první „viditelně inteligentní” Intel mikroarchitektuře vyrobené ve špičkových továrnách společnosti Intel využívajících 32nm technologii a druhou generaci tranzistorů high-k metal gate.

„Způsob, jímž lidé a firmy používají výpočetní techniku, se rychle mění. S tím stoupá i poptávka po ještě výkonnějších počítačích, které jim dokážou nabídnout bohaté vizuální možnosti,“ říká Dadi Perlmutter, výkonný viceprezident a generální manažer Intel Architecture Group. „Připravovaná druhá generace rodiny procesorů Intel Core představuje nejvýznamnější pokrok ve výpočetním výkonu a schopnostech oproti jakékoli předchozí generaci procesorů. Vedle toho, že tyto funkce nabídneme v přenosných počítačích vybavených procesory Intel, plánujeme jejich využití i v serverech, datových střediscích a v neposlední řadě i v integrovaných aplikacích.“

Nová rodina procesorů se bude vyznačovat „kruhovou“ architekturou. Ta umožní integrované grafice sdílet zdroje, jako je cache, přímo s jádrem procesoru. Tím se zvýší grafický i výpočetní výkon procesoru při zachování nízkých nároků na spotřebu elektrické energie.

Procesor druhé generace rovněž obsahuje vylepšenou verzi technologie Intel Turbo Boost. Tato funkce dokáže automaticky přesouvat nebo přidělovat jádra procesoru a zdroje pro grafiku tak, aby se zvýšil výkon a uživatelé měli v případě potřeby k dispozici maximální výpočetní výkon.

Notebooky a osobní počítače vybavené druhou generací procesorů Intel Core se na trhu objeví počátkem příštího roku.

Nový vizuální zážitek – viditelně inteligentní
Nová grafická karta nabízí nové, výrazně vylepšené funkce zaměřující se na oblasti, které dnešní uživatelé využívají nejvíce: HD video, 3D, hry, multitasking a sociální sítě.

Dadi Perlmutter během svého vystoupení ukázal, jak bude možné rychleji pracovat s videem díky použití speciálního čipu pro zpracování médií, který umožní snadnou a rychlou konverzi do různých formátů.

Intel rovněž ukázal dvouprocesorový server vybavený novou generací čipů Intel® XeonTM. Ten je vybaven softwarem využívajícím všech 32 vláken, která jsou v systému dostupná, a sadou AES New Instructions. Procesory Xeon nové generace pro dvousocketové servery a pracovní stanice využívají 8 jader a 16 vláken na procesor. Do výroby se dostanou v druhé polovině roku 2011.

Více informací o představených zařízeních i celou přednášku si můžete prohlédnout na adrese www.intel.com/new­sroom/idf.

O společnosti Intel
Intel je světovým lídrem v oblasti inovace počítačových technologií. Společnost navrhuje a vyrábí klíčové technologie, které slouží jako základ pro počítačová zařízení na celém světě. Další informace o společnosti Intel získáte na stránkách www.intel.com/pres­sroom a blogs.intel.com.

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz