Hlavní navigace

Technologie Intelligent Presence společnosti Avaya pro byznys v reálném čase

26. 3. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 25. března 2008. -- Společnost Avaya, přední světový poskytovatel aplikací, systémů a služeb pro obchodní komunikaci, představila průlomový software Intelligent Presence. Ten přinese větší přesnost, rychlost a spolupráci ve firmě díky komunikaci v reálném čase a informacím o dostupnosti. Avaya Intelligent Presence sbírá a integruje informace o dostupnosti lidí z více zdrojů a poskytuje bohatý pohled na status pracovníka. Ten může být poskytnut operátorům i procesním aplikacím a zlepšuje tak součinnost obchodních aktivit.

Avaya Intelligent Presence řeší problematiku integrace více zdrojů informací o dostupnosti, které sbírá z různých platforem na různých protokolech. Server Intelligent Presence kombinuje informace o dostupnosti z telefonu, desktopu a aplikací od Avaya a ze zdrojů třetích stran, jako jsou Microsoft, IBM a další, a propojuje standardní průmyslové protokoly včetně SIP/SIMPLE a XMPP.

„Intelligent Presence posílí obchodní komunikace v reálném čase, neboť odstraní bariéry kontaktu jako jsou místo, denní doba, typ sítě, platformy, kanálu či zařízení,“ řekl Stuart Wells, senior viceprezident společnosti Avaya a prezident její divize Global Communications Solutions. „Server Intelligent Presence společnosti Avaya je srdcem komunikací a aplikací sledujících dostupnost, které posouvají spolupráci mezi zaměstnanci na novou úroveň a přinášejí konkurenční výhodu.“

Intelligent Presence Server automaticky aktualizuje informace o dostupnosti a zároveň umožňuje uživatelům i podnikům nastavit pravidla pro správu informací o dostupnosti. Uživatel tak může například nastavit, kdo ho může kontaktovat a jakými prostředky.

„Dostupnost se považuje za nezbytnou v unifikovaných komunikacích. Aby došlo k posunu informací o dostupnosti na další úroveň, je nutné využít stávající i nové informační zdroje a vyvinout komunikace a aplikace, které pracují nezávisle na protokolech a dodavatelích,“ řekl Brian Riggs, ředitel výzkumu, Current Analysis.

Server Intelligent Presence pracuje na škálovatelné, víceprotokolové platformě Jabber Extensible Communications Platform™ (Jabber XCP™). „Dostupnost je klíčem k unifikovaným komunikacím, protože propojuje uživatele, služby a zařízení do neustálé komunikace v reálném čase,“ řekl Paul Guerin, CEO společnosti Jabber.

„Server Inteligent Presence společnosti Avaya je jedinečnou a výkonnou kombinací zkušeností společnosti Avaya v oblasti komunikací v reálném čase a osvědčené technologie, zkušeností v prostředí otevřených standardů, se servery XMPP a s protokoly SIP/SIMPLE, jimiž disponuje společnost Jabber.“

Avaya Intelligent Presence bude v prodeji v květnu a bude součástí sady Unified Communications Standard Edition. Budou ho podporovat klienti a koncové stanice řady Avaya one-X™, včetně one-X Portal, one-X Communicator a one-X Deskphones. Klienti budou obsahovat jednoduché rozhraní, z něhož lze získat přesné a spolehlivé informace o dostupnosti a vybrat nejefektivnější komunikační kanál, včetně možnosti volání či sestavení konferencí jediným kliknutím, a to buď s vizuálním přenosem nebo bez něj. Platforma Intelligent bude od května integrována s Microsoft Office Communicator, později v letošním roce i s IBM Lotus Sametime a s Microsoft Exchange. Rovněž bude existovat vývojářská sada, s níž mohou členové Avaya DevConnect a zákazníci budovat a integrovat řešení na server Intelligent Presence.

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku