Hlavní navigace

Internet pro CESNET2 od Teleglobe BCE

28. 2. 2002

[Tisková zpráva]

GLOBÁLNÍ IP SÍŤ BCE TELEGLOBE ZVOLENA K PŘIPOJENÍ PRO VYSOKORYCHLOSTNÍ VÝZKUMNOU A VZDĚLÁVACÍ SÍŤ ČESKÉ REPUBLIKY 

Praha 27. února 2002 – společnost Teleglobe Communications Corporation (BCE Teleglobe), která se řadí mezi největší světové poskytovatele služeb pro globální komunikaci, telekomunikace a e-byznys, dnes oznámila podepsání smlouvy se sdružením CESNET, která je operátorem české vědecké, výzkumné a vzdělávací sítě (CESNET2). Smlouva mezi společnostmi BCE Teleglobe a CESNET se týká poskytování vysokorychlostního připojení do globálního Internetu prostřednictvím internetové páteřní sítě BCE Teleglobe a vzájemné spolupráce na implementaci nových typů služeb, založených na pronájmu vlnových délek.

Podrobné podmínky smlouvy dosud nebyly zveřejněny.

Na základě smlouvy společnost BCE Teleglobe poskytne výzkumným pracovištím připojeným k síti CESNET2 připojení do globálního Internetu o přenosové rychlosti 622 Mb/s pros­třednictvím pražské pobočky společnosti BCE Teleglobe s možností rozšíření stávajícího připojení až na rychlost 2,5 Gb/s.

Jelikož BCE Teleglobe realizovala propojení do hlavních přístupových bodů sítě Internetu (NAPs – Network Access Points) ve Spojených státech amerických a v hlavních evropských internetových uzlech (IX – Internet Exchanges) a uzavřela dohody o peeringu s významnými poskytovateli internetových služeb (ISP) ve Spojených státech a v Evropě, výzkumná pracoviště připojená k síti CESNET2 tak získají tímto přímé cesty do jednotlivých sítí globálního Internetu.

„BCE Teleglobe je pro nás velice důležitý partner, který nám nejen poskytuje internetové připojení, ale také nám pomáhá realizovat naše plány pro testování a hodnocení nových technologií a aplikací,“ řekl ing. Jan Gruntorád, CSc., ředitel sdružení CESNET. „Je to uznávaná vůdčí společnost ukazující výhody a potenciál celosvětového širokopásmového síťování.“

„Výzkumná a akademická komunita v České republice může výrazně přispět k celosvětové výměně nápadů a vědeckých poznatků s kolegy v oblasti mezinárodního výzkumu a vzdělání,“ řekl Greg Ewert, viceprezident pro datové a internetové služby společnosti BCE Teleglobe. „Velmi si ceníme, že můžeme poskytovat sdružení CESNET vysokorychlostní přístup k Internetu a těšíme se na vzájemnou spolupráci ve využití všech možností nové generace Internetu.“

Mezi zákazníky společnosti BCE Teleglobe patří významné akademické sítě jako jsou BELnet (Belgie), CANARIE (Kanada), CERnet (Čína), NCA/KISTI (Korea), HEANET (Irsko), MIMOS (Malajsie), SURFnet (Holandsko), FASTnet (Rusko) a UKERNA /SUPERJANET (Spojené království Velká Británie a Severního Irska). BCE Teleglobe také poskytuje transpacifické spojení pro Asia Pacific Advanced Network Konsorcium (APAN).

Společnost BCE Teleglobe je jedním z největších globálních poskytovatelů telekomunikačních a internetových služeb. Svým zákazníkům umožňuje maximalizovat potenciál využití Internetu prostřednictvím svých hostingových služeb, šířením obsahu a celosvětovou možností připojení k Internetu. Telekomunikační síť společnosti spojuje Severní Ameriku s více než 240 zeměmi a teritorii. S majetkovým podílem ve více než jednom stu podmořských kabelů je společnost BCE Teleglobe třetím největším mezinárodním vlastníkem optických kabelových systémů. V poskytování mezikontinentálního přístupu do Internetu a v poskytování přístupu do internetu přes satelitní spoje zaujímá BCE Teleglobe vedoucí pozici. BCE Teleglobe je vlastněn Bell Canada Enterprises (BCE) Inc. s centrem v Montrealu v Kanadě. Více informací naleznete na http://www.te­leglobe.com

Sdružení CESNET bylo založeno v březnu 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR za účelem provozování národní sítě pro vědu a výzkum. Sdružení je řešitelem projektu Vysokorychlostní síť národního výzkumu a její nové aplikace. V současné době provozuje gigabitovou páteřní síť CESNET2, která propojuje body sítě prostřednictvím 2,5 Gb/s POS (Packet over Sonet) a 1 Gb/s GE (Gigabit Ethernet) okruhů. Právě díky této pozici a dalším aktivitám ve výzkumu v oblasti telekomunikačních a internetových technologií je sdružení CESNET zástupcem České republiky v projektu GÉANT, který provozuje a vyvíjí GÉANT páteřní síť spojující různé evropské národní výzkumné sítě. Více informací naleznete na http://www.ces­net.cz.

kontakt:
Pro BCE TELEGLOBE      Pro CESNET
David Thompson       Lenka Pražáková
+1-703-755-2950       +420-2-2435 3643
david.thompson@bceteleglobe.com   Lenka.Prazakova@cesnet.cz
Libor Maček
+ 420-2-2142-1020
libor.macek@teleglobe.com
Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu