Hlavní navigace

Internet Security Systems - partnerstvi v oblasti vyzkumu zabezpeceni VoIP

7. 10. 2006

[Tisková zpráva] Georgia Tech Information Security Center, BellSouth a Internet Security Systems oznámily partnerství v oblasti výzkumu zabezpečení VoIP

Brusel – 4. října 2006 – Georgia Tech Information Security Center (GTISC) dnes oznámilo nově vznikající partnerství se společnostmi BellSouth (NYSE:BLS) a Internet Security Systems (NASDAQ:ISSX) s cílem důsledně zmapovat možnosti zabezpečení technologie pro přenos hlasu prostřednictvím internetu (VoIP – Voice over Internet Protocol). S přechodem komunikačních služeb do prostředí internetových platforem je důležité, aby zabezpečení a spolehlivost, které uživatelé od stávajících přepínaných sítí očekávají, byly vlastní také těmto novým technologiím. Na setkání věnovaném zabezpečení VoIP, které pořádalo GTISC v dubnu 2005, zahájila GTISC otevřený dialog s předními dodavateli telekomunikačních služeb a zabezpečení, včetně společností ISS a BellSouth. Cílem tohoto dialogu bylo proaktivně vyřešit otázky zabezpečení související s touto nastupující technologií.

„V GTISC si plně uvědomujeme, že zabezpečení není ve spojení s VoIP jen podružná záležitost,“ řekl Mustaque Ahamed, ředitel GTISC. „Spojením s předními dodavateli, jako jsou ISS a BellSouth, bude GTISC schopná koordinovat vývoj nezbytný k lepšímu pochopení hrozeb, které na VoIP číhají, jakož i technik pro zabezpečení zařízení, protokolů a služeb používaných k ochraně VoIP.“ Společnosti Internet Security Systems a BellSouth se podílí na dvouletém výzkumném projektu s rozpočtem 300.000 dolarů. Tyto prostředky umožní zaměstnancům GTISC a jejím absolventům pracovat společně s předními technology společností ISS a BellSouth na vývoji a testování řešení, která by přinesla potřebnou úroveň zabezpečení VoIP. Výše uvedené společnosti získají výměnou přístup k poznatkům plynoucím z tohoto výzkumu.

„Internet Security Systems byla jednou z prvních společností, která začala uvádět ochranu VoIP protokolů ve své produktové nabídce,“ uvedl Christoper Rouland, ředitel vývoje Internet Security Systems. „Těšíme se na spolupráci s experty v GTISC a BellSouth a současně věříme, že dokážeme plně pochopit zranitelnosti technologie VoIP a tyto poznatky následně aplikovat ve svých produktech.“

„Jedním z cílů společnosti BellSouth je neustálé zlepšování zabezpečení všech našich produktů a služeb a já věřím, že spolupráce s GTISC a ISS je způsobem, jak zachovat stejnou míru zabezpečení také s nově nastupujícími technologiemi, jako je právě VoIP,“ řekl John Heveran, viceprezident BellSouth. Spojení internetových technologií s tradičními telekomunikačními službami vytváří nové příležitosti pro vyšší flexibilitu, nižší ceny a lepší služby či aplikace. Aby však bylo možné těchto výhod plně využít, je důležité, aby byla všechna zranitelná místa odhalena zavčas. Cílem výzkumu je provést kompletní analýzu protokolů použitých pro VoIP včetně jejich implementací a prozkoumat detailně oblasti jako je autentizace VoIP, která hraje významnou roli v blokování spamu, dále modelování provozu VoIP a chování VoIP zařízení, zabezpečení mobilních telefonů a zabezpečení aplikací pro VoIP běžících na uživatelských stanicích.

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Nejsou lidi. Startupy hledají IT talenty v cizině

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…