Hlavní navigace

Interoute pokračuje v expanzi ve východní Evropě

12. 8. 2006

[Tisková zpráva] Společnost Interoute získala bulharskou firmu Telecom Partners Network jako základnu pro další růst v regionu

Praha, 10. srpna 2006 – Společnost Interoute, majitel nejmodernější evropské hlasové a datové sítě nové generace, oznámila akvizici firmy Telecom Partners Network (TPN), přední bulharské telekomunikační společnosti, která nabízí širokou paletu hlasových, datových a internetových služeb firemním zákazníkům prostřednictvím své národní sítě MPLS.

Tato akvizice poslouží společnosti Interoute jako odrazový můstek pro další expanzi v jihovýchodní Evropě a Turecku, protože tento krok předchází potenciálnímu přijetí Bulharska do Evropské unie v lednu roku 2007. Pokud jde o balkánské země, které očekávají vstup do EU, podporuje v současné době většina stávajících členských států přijetí právě Bulharska a Rumunska.

Společnost Interoute si v daném regionu zvolila právě firmu TPN pro její silný obchodní model a nabídku služeb velice blízkou portfoliu produktů společnosti Interoute. Tato akvizice společnosti Interoute přináší okamžitý podíl na korporátním trhu v Bulharsku – ze základnou 170 nových klíčových zákazníků.

V rámci pokračující expanze sítě Interoute ve střední a východní Evropě došlo v loňském roce také k přesunu primárního zákaznického centra společnosti do Prahy. V rozhodování o umístění sídla zákaznického centra hrála roli nejen pozice České republiky jako přirozeného geografického centra Evropy, ale také vzdělání a technické a komunikační schopnosti domácích odborníků. „S ohledem na předpokládanou další expanzi Interoute v regionu střední a východní Evropy chceme být blíž našim zákazníkům. Do konce letošního roku plánujeme zaměstnávat zhruba 200 odborníků, přičemž v současné době v novém centru pracuje více než 160 specialistů,“ dodává Vladimír Hendrych, který řídí aktivity společnosti Interoute v regionu střední a východní Evropy.

Podle společnosti Verisign, zabývající se registrací domén, zaznamenalo Bulharsko v minulém roce rapidní nárůst v oblasti Internetu. Během roku 2005 až do první poloviny rolu 2006 se počet registrací doménových jmen s příponou .com a .net v Bulharsku zvýšil o téměř 40%; celkový nárůst veškerých doménových jmen v Bulharsku činil v minulém roce 42%. Pokud jde o počet jednotlivých internetových uživatelů, jsou jich v zemi v současné době více než dva milióny.

Údaje agentury InvestBulgaria uvádějí, že již více než 13.000 Bulharů obdrželo různá akreditační osvědčení v oblasti IT a telekomunikací na základě kvalifikačních programů pořádaných firmami jako Cisco, Oracle a HP. V Bulharsku bylo nyní v oblasti ICT vytvořeno více než 24.500 pracovních míst a toto číslo neustále stoupá.

James Kinsella, předseda představenstva společnosti Interoute, řekl: „Máme radost, že se nám akvizicí TPN podařilo vytvořit silnější spojení s tímto kulturně velice bohatým obchodním regionem. Interoute stojí v čele inovací sítí a toto je pouze jeden příklad naší snahy o posunutí komunikačních hranic do nových oblastí. Tento krok podporuje naši strategii expanze směrem na východ a představuje pro nás příležitost k dalšímu růstu.”

Tento obchod je další ukázkou snahy společnosti Interoute o vybudování nejmodernější a nejrozsáhlejší sítě nové generace v Evropě. Akvizici umožnila nedávná investice do Interoute společností Dubai Holdings ve výši 125 miliónů €.

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu