Hlavní navigace

Interoute pokračuje v expanzi ve východní Evropě

12. 8. 2006

[Tisková zpráva] Společnost Interoute získala bulharskou firmu Telecom Partners Network jako základnu pro další růst v regionu

Praha, 10. srpna 2006 – Společnost Interoute, majitel nejmodernější evropské hlasové a datové sítě nové generace, oznámila akvizici firmy Telecom Partners Network (TPN), přední bulharské telekomunikační společnosti, která nabízí širokou paletu hlasových, datových a internetových služeb firemním zákazníkům prostřednictvím své národní sítě MPLS.

Tato akvizice poslouží společnosti Interoute jako odrazový můstek pro další expanzi v jihovýchodní Evropě a Turecku, protože tento krok předchází potenciálnímu přijetí Bulharska do Evropské unie v lednu roku 2007. Pokud jde o balkánské země, které očekávají vstup do EU, podporuje v současné době většina stávajících členských států přijetí právě Bulharska a Rumunska.

Společnost Interoute si v daném regionu zvolila právě firmu TPN pro její silný obchodní model a nabídku služeb velice blízkou portfoliu produktů společnosti Interoute. Tato akvizice společnosti Interoute přináší okamžitý podíl na korporátním trhu v Bulharsku – ze základnou 170 nových klíčových zákazníků.

V rámci pokračující expanze sítě Interoute ve střední a východní Evropě došlo v loňském roce také k přesunu primárního zákaznického centra společnosti do Prahy. V rozhodování o umístění sídla zákaznického centra hrála roli nejen pozice České republiky jako přirozeného geografického centra Evropy, ale také vzdělání a technické a komunikační schopnosti domácích odborníků. „S ohledem na předpokládanou další expanzi Interoute v regionu střední a východní Evropy chceme být blíž našim zákazníkům. Do konce letošního roku plánujeme zaměstnávat zhruba 200 odborníků, přičemž v současné době v novém centru pracuje více než 160 specialistů,“ dodává Vladimír Hendrych, který řídí aktivity společnosti Interoute v regionu střední a východní Evropy.

Podle společnosti Verisign, zabývající se registrací domén, zaznamenalo Bulharsko v minulém roce rapidní nárůst v oblasti Internetu. Během roku 2005 až do první poloviny rolu 2006 se počet registrací doménových jmen s příponou .com a .net v Bulharsku zvýšil o téměř 40%; celkový nárůst veškerých doménových jmen v Bulharsku činil v minulém roce 42%. Pokud jde o počet jednotlivých internetových uživatelů, jsou jich v zemi v současné době více než dva milióny.

Údaje agentury InvestBulgaria uvádějí, že již více než 13.000 Bulharů obdrželo různá akreditační osvědčení v oblasti IT a telekomunikací na základě kvalifikačních programů pořádaných firmami jako Cisco, Oracle a HP. V Bulharsku bylo nyní v oblasti ICT vytvořeno více než 24.500 pracovních míst a toto číslo neustále stoupá.

James Kinsella, předseda představenstva společnosti Interoute, řekl: „Máme radost, že se nám akvizicí TPN podařilo vytvořit silnější spojení s tímto kulturně velice bohatým obchodním regionem. Interoute stojí v čele inovací sítí a toto je pouze jeden příklad naší snahy o posunutí komunikačních hranic do nových oblastí. Tento krok podporuje naši strategii expanze směrem na východ a představuje pro nás příležitost k dalšímu růstu.”

Tento obchod je další ukázkou snahy společnosti Interoute o vybudování nejmodernější a nejrozsáhlejší sítě nové generace v Evropě. Akvizici umožnila nedávná investice do Interoute společností Dubai Holdings ve výši 125 miliónů €.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem