Hlavní navigace

InterSystems Caché v největší slovenské zdravotní pojišťovně

25. 8. 2008

[Tisková zpráva] Slovenská společnost mediworx při inovaci informačního systému v pojišťovně DÔVERA s úspěchem využila technologie InterSystems

Praha, 25. srpna 2008 – Společnost InterSystems oznámila, že její technologie byly implementovány v největší slovenské zdravotní pojišťovně DÔVERA zdravotná poisťovna, a.s. Společnost mediworx software solutions, a.s., partner InterSystems na Slovensku, zavedla v pojišťovně DÔVERA svůj nový informační systém mediTRAX, jehož základem je vysoce výkonná objektová databáze InterSystems Caché®. Řešení splnilo všechna očekávání týkající se zefektivnění provozu, automatizace vybraných činností a přechodu k uživatelsky přívětivější webové aplikaci.

Společnost InterSystems vyvíjí a prodává inovativní databázový a integrační software. Mezi její produkty patří vysoce výkonná objektová databáze InterSystems Caché®, platforma pro rychlou integraci InterSystems Ensemble® a platforma pro vytváření databází elektronické zdravotní dokumentace na regionální či celostátní úrovni InterSystems HealthShare™.

Společnost mediworx software solutions, a.s., poskytuje komplexní softwarová a hardwarová řešení zejména pro zdravotnictví a pojišťovnictví. Mediworx vznikla v roce 2006 a téměř od svého počátku je partnerem InterSystems. Informační systém mediTRAX založený na objektové databázi InterSystems Caché® je klíčovou aplikací společnosti mediworx pro oblast zdravotního pojišťovnictví.

Největší soukromá zdravotní pojišťovna na Slovensku – DÔVERA, s bezmála 1 000 000 aktivních pojištěnců, se pro upgrade stávajícího informačního systému rozhodla v roce 2007. Hlavním cílem bylo zvýšit výkon aplikace, automatizovat vybrané činnosti a celkově zefektivnit provoz, což mělo vést k úsporám v oblasti lidských zdrojů i financí. Na základě požadavků pojišťovny společnost mediworx software solutions, a.s., správce a provozovatel tehdejšího informačního systému DÔVERY, navrhla a implementovala systém mediTRAX, jehož základem je vysoce výkonná objektová databáze Caché. Synchronní implementace proběhla v rekordním čase čtyř měsíců a systém byl spuštěn už v březnu 2008. Nově systém mediTRAX v pojišťovny DÔVERA poskytuje data a informace také pro elektronickou pobočku, která je dostupná prostřednictvím webových stránek.

„Nespornou výhodou Caché je možnost manipulace přímo s objekty, což je v oblasti zdravotnictví velmi důležité. Údaje týkající se stavu pacienta, diagnostiky nemocí a jejich léčení jsou převážně objektové a je velmi složité vést je ve standardních tabulkách v relačních databázích. Caché navíc díky svému vysokému výkonu umožňuje s vyvolanými daty pracovat téměř v reálném čase. Šetří tím množství času a v důsledku i finančních prostředků,“ uvádí Ján Tomášik, ředitel společnosti mediworx software solutions, a.s.

„Především díky kvalitní technologii a aktivnímu přístupu InterSystems k projektu jsme mohli mediTRAX nasadit ve velmi krátkém čase a s relativně malým implementačním týmem,“ dodává Eugen Pahulyi, vedoucí vývoje, mediworx software solutions, a.s. „Realizací projektu pomocí technologie Caché, získala naše pojišťovna v krátkém čase výkonný systém s nízkými nároky na provoz. Výkon i možnosti rychlých změn jsou pro nás vysokou přidanou hodnotou,“ hodnotí nasazení mediTRAXu pan Ľuboš Laslop, IT manažer, DÔVERA zdravotná poisťovna, a.s..

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom