Hlavní navigace

InterSystems předstihl Oracle, IBM a Microsoft

16. 8. 2005

[Tisková zpráva]

“InterSystems předstihl Oracle, IBM a Microsoft”

“Analýza IDC: Caché – nejrychleji rostoucí integrovanou databází ve světovém měřítku”

15. července 2005, Cambridge, UK – Společnost InterSystems předstihla Oracle, IBM a Microsoft na trhu „integrovaných databází“. Podle analytické zprávy IDC* má nyní databázový systém Caché společnosti InterSystems větší podíl na trhu, než nejznámější značky v tomto oboru. Na základě analýzy IDC je Caché skutečně světově nejrychleji rostoucí integrovanou databází mezi produkty 10 předních dodavatelů.

Michal Tomek, ředitel InterSystems B. V. zprávu IDC komentuje: “To, co z nás udělalo vedoucí společnost na trhu integrovaných databází, je progresivní technologie. Blesková rychlost, rozsáhlá přizpůsobitelnost a snadná údržba jsou výhody integrované do každé aplikace postavené na systému Caché.“

Caché – volba vývojářů moderních aplikací
Ve své zprávě popisuje IDC typické vlastnosti integrovaných databází jako „samosprávné,
robustní, automaticky se zotavující, nevyžadující žádné správce databáze … a prodávané zejména nezávislými prodejci softwaru“. Tyto vlastnosti jsou některými z důvodů, proč velký a stále rostoucí počet vývojářů aplikací používá Caché, nejrychleji se rozšiřující integrovanou databázi na světě.

Caché je databáze, kterou si vybírají progresivní nezávislí prodejci softwaru a interní IT organizace ve zdravotnictví, finančních službách, státní správě a široké škále jiných vertikálních trhů. Více než 4 miliony koncových uživatelů v 88 zemích na celém světě spoléhají každý den na více než 100 000 systémů s Caché.

Integrované databáze nejsou z pohledu koncových uživatelů viditelné a jsou proto obvykle vybírány hlavně kvůli svým technickým parametrům a ne kvůli všeobecně známé značce. Vývojáři aplikací staví své produkty a svoje podnikání na Caché, protože jim dává konkurenční výhody:

– Vysoký výkon  – unikátní vícerozměrná architektura Caché umožňuje provádět extrémně rychlé transakce s komplexními reálnými daty. Při použití stejného kódu je odezva Caché na příkaz SQL typicky 5krát rychlejší než u relačních databází.

– Nízké náklady na údržbu – vysoká spolehlivost a snadná údržba jsou pro vývojáře aplikací důležité. Caché je ideální volba databáze, protože, jako poznamenává IDC, „…je plně integrovatelná a nabízí robustní řídící aplikační programové rozhraní (API)…“.

– Rychlý vývoj – velká výkonnost systému Caché nespočívá jen v rychlosti s jakou zpracovává transakce aplikací. Caché umožňuje také velmi rychlý vývoj aplikací, pro který poskytuje pokročilé objektové technologie a produktivní prostředí pro vytváření, ladění a testování aplikací Caché. Vyšší produktivita vývojářů má přímý vliv na zkrácení doby vývoje a snížení nákladů na vývoj.

– Orientace na budoucnost – objektová technologie dělá z Caché přirozenou součást dnešních webových technologií, včetně webových služeb a XML. Ve své podrobné analýze trhu předních integrovaných databázových produktů, říká IDC o Caché: „… tato technologie nabízí škálovatelnou podporu pro směsice strukturálních a komplexních dat s možností přímého přístupu z webu prostřednictvím Caché Server Pages (CSP)… Tak, jak se IT systémy stále více přesunují směrem k nasazování architektur orientovaných na služby (SOA), které podporují nepřímé poskytování datových služeb (například webové služby) namísto přímého přístupu prostřednictvím SQL, ODBC nebo JDBC, stává se Caché stále více všeobecnou perspektivní platformou.“

* Všechny citace a analýzy trhu, použité v této zprávě, pocházejí ze zprávy IDC „Worldwide Embedded Database Management Systems, Vendor Shares“, kterou vytvořil Carl Olofson.

V případě zájmu o další informace, prosím kontaktujte:

PRAM Consulting s. r .o .
Patrik Schober
patrik.schober@pram­.cz

O společnosti InterSystems
Společnost InterSystems Corporation (www.InterSys­tems.com) je dodavatelem databázové a Integrační platformy, které umožňují rychlý vývoj a integraci vysoce výkonných transakčních aplikací. Hlavní produkty společnosti InterSystems – post-relační databázová platforma Caché a platforma pro rychlou integraci Ensemble – sdílí výkonné technologie zajišťující konzistentní a efektivní objektovou reprezentaci různorodých programovacích modelů a datových formátů, které eliminují rozdíly mezi objektovými a relačními databázemi. Aplikace vytvořené na platformách společnosti InterSystems se uplatňují ve zdravotnictví, finančních službách a ve státním a veřejném sektoru. Na celém světě je používá více než 4 miliony uživatelů v 88 zemích světa. Pro vývojáře aplikací a integrátory je po celém světě k dispozici 20 regionálních zastoupení a pro všechny produkty společnosti InterSystems je garantována nepřetržitá technická podpora. Společnost InterSystems je v České a Slovenské republice přítomná od roku 1999.

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Penny Market podporuje české potraviny

Penny Market podporuje české potraviny

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz