Hlavní navigace

Konference DEVCON 2010 – InterSystems vyšel z krize silnější

14. 5. 2010

[Tisková zpráva] Společnost InterSystems na konferenci InterSystems Devcon 2010 představila univerzální využití svých produktů a udělila ceny Innovator Awards

Česká republika, Praha – 14. května 2010 – Společnost InterSystems Corporation informuje o průběhu konference InterSystems DEVCON 2010 a oznamuje vítěze každoroční soutěže Innovator Awards.

Společnost InterSystems, přední dodavatel moderních databázových a integračních technologií, pořádala ve dnech 21. až 24. března 2010 v Orlandu na Floridě konferenci DEVCON 2010. Účastníci zde měli možnost seznámit se s nejnovějšími možnostmi, které přinášejí produkty InterSystems. Tradičně dobře obsazená konference, letos s osmi sty účastníky z řady zemí, nejen umožňuje seznámit se s novými postupy, ale dává prostor podělit se též o zkušenosti a úspěchy při práci s produkty InterSystems.

Letošní konference se konala pod novým heslem InterSystems „Moderní softwarové technologie
pro aplikace s nápadem“, které naznačuje, že u InterSystems ani nadále nebude nouze o inovace. „Finanční krize před nás postavila nové výzvy a nové možnosti rozvoje,“ zaznělo v úvodní přednášce Paula Grabscheida, viceprezidenta pro strategické plánování InterSystems. A jak ukázaly jednotlivé prezentace, nástroje InterSystems se uplatní snad ve všech oborech lidské činnosti. Letos byla pozornost příspěvků zaměřena především na bezpečnost aplikací, nové možnosti využití dynamického SQL, dostupnost a vyšší výkon aplikací. Nechyběla ale ani řada dalších témat.

Tři dny naplněné informacemi
Pondělní dopoledne bylo věnováno mimo jiné technicky zaměřeným prezentacím novinek. Mezi hlavní patří vyšší verze nástroje pro podnikové analýzy DeepSee (pracovně nazvaná DeepSee II) a nové funkce Caché v oblasti bezpečnosti a správy identit. Odpolední program pak patřil souběžným přednáškám a praktickým kurzům. Účastníci se dozvěděli řadu zajímavých informací o nové implementaci dynamických SQL dotazů či Zen reportech.

Úvod úterního bloku obstarala prezentace Johna Glasera, viceprezidenta Partners Healthcare, neziskové organizace provozující přední integrovaný zdravotnický systém v USA. Systém Partners Healthcare využívá technologie InterSystems a prezentace J. Glasera se věnovala tématu současných trendů ve zdravotnické informatice. Následovala přednáška Ensemble Internals, zaměřená na detailní popis architektury Ensemble, dále přednáška věnovaná mirroringu – novému mechanismu zabezpečení Caché a Ensemble proti kritickému selhání, a praktická přednáška o budování datových kostek v nové verzi DeepSee, vestavném nástroji pro podnikovou inteligenci (Business Inteligence). Závěrem zazněla prezentace, která ukázala, jak maximálně využít potenciál skriptovacího jazyka ObjectScript a přidružených systémových funkcí a tříd.

Středečnímu programu dominovala prezentace Using XML and Web Services věnovaná modernímu způsobu komunikace mezi aplikacemi a přednáška o možnostech provozu produktů InterSystems v hostovaném prostředí na Internetu (Cloud services), stejně jako provozu aplikací ve virtualizovaných prostředích. Ve středu se konaly i tradiční praktické workshopy v rámci Akademie InterSystems.

Ocenění Innovator Awards
Široké možnosti využití aplikací založených na produktech InterSystems dokazují i letošní vítězové již tradičních ocenění Innovator Awards. Vítězné příčky obsadily a finanční prémii ve výši 10.000, 4.000 a 2.000 amerických dolarů získaly aplikace pro kompletní management zaoceánských lodí, portál pro komplexní práci s pacientskými daty a marketingová aplikace pro sdělovací prostředky.

Porota, v níž zasedl Bill Laberis (Social Media Manager společnosti IDG Enterprise), Carl Olofson (Research Vice President analytické společnosti IDC) a Stan Gibson (Stan Gibson Communications) hodnotila produkty firem ze 14 zemí všech kontinentů, zastoupena byla i Česká republika.

Na prvním místě se umístila aplikace pro velká rejdařství COMPLEX od společnosti Navantia. Aplikace se zaměřuje na management vývoje, stavby i provozu velkých zaoceánských lodí. „Aplikace mohla vzniknout jen díky schopnosti Caché pracovat s širokým spektrem různých typů dat, počínaje běžnými numerickými či textovými daty, ale i s grafickými a dalšími méně obvyklými typy dat,“ uvedl zástupce vítězného týmu ze společnosti Navantia.

Význam zdravotnických aplikací pro současný svět ukázala aplikace MySpectrum Patient Portal, která skončila na druhé pozici. Jejími autory jsou vývojáři z firmy Spectrum Health. Aplikace integruje důležité medicínské aplikace z různých zdrojů a zajišťuje, aby lékaři měli vždy k dispozici všechny relevantní informace a mohli tak poskytnout pacientovi tu nejlepší péči. MySpectrum Patient Portal využívá nástroje InterSystems Ensemble, Caché a DeepSee.

Na bronzové příčce se umístila marketingová aplikace pro sdělovací prostředky DTI AudienceReach™ od společnosti DTI (Digital Technology International). Aplikace využívá možnosti Caché, Ensemble, Zen a CSP a umožňuje provozovatelům/vy­davatelům přesně zacílit internetovou reklamu na konkrétní skupiny svých čtenářů. Tím mohou samozřejmě dosáhnout vyšších výnosů z reklamy, což je pro vydavatele na celém světě velmi důležité.

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem