Hlavní navigace

INVEX více zaměřen na státní správu – přichází E-vize krajů, měst a obcí

17. 7. 2007

[Tisková zpráva] INVEX letos přináší novinku pro pracovníky státní a veřejné správy. Od úterý 23. října do čtvrtka 25. října bude hostit pavilon G2 novou konferenci věnovanou problematice využití ICT ve státní a veřejné správě. Jednotlivé konferenční dny jsou rozděleny na tematické bloky, každý den je věnován jiné cílové skupině posluchačů.

INVEX letos přináší novinku pro pracovníky státní a veřejné správy. Od úterý 23. října do čtvrtka 25. října bude hostit pavilon G2 novou konferenci věnovanou problematice využití ICT ve státní a veřejné správě. Pořadatelem a vyhlašovatelem projektu je podobně jako v minulých letech společnost Veletrhy Brno, organizačním a odborným garantem se nově stala společnost MegaArt, vydavatel časopisu Parlament, vláda, samospráva a časopisu Regiony. Společný projekt si klade za cíl seznámit moderní formou zástupce státní a veřejné správy s aktuálními problémy, výzvami i hrozbami pro státní a veřejnou správu v oblasti ICT.

Jednotlivé konferenční dny jsou rozděleny na tematické bloky zasahující do nejrůznějších oblastí souvisejících s problematikou ICT ve státní a veřejné správě. V každé tematické sekci budou účastníci nejprve srozumitelnou formou seznámeni s danou problematikou a pak budou moci porovnat, jakým způsobem je možné jednotlivé nesnadné úkoly v praxi vyřešit. Každý den třídenního konferenčního bloku bude věnován jiné cílové skupině posluchačů.

Úterý bude zacíleno na centrální státní správu a kraje. Po slavnostním zahájení a úvodní diskusi s vrcholnými představiteli státní správy budou na pořadu dne aktuální témata jako je výběr mýtného, v letošním roce velice aktuální eGovernment a jeho praktické aplikace a samozřejmě také otázky elektronické správy dokumentů, které k praktické implementaci eGovernmentu neodmyslitelně pat­ří.

Zástupcům krajských a okresních měst a také obcí s rozšířenou působností pak bude patřit středa. Řešit se zde budou například otázky ekologické dopravy, výběru parkovného či nasazení čipových karet v prostředcích MHD. Odpolední blok se zaměří na informační systémy pro města a obce a otázky řešení bezpečnosti ve městech a obcích. Zástupci měst a obcí se tak budou moci blíže seznámit s aktuální problematikou kamerových systémů, systémů varování a vyrozumění či bezpečnosti IT. Závěr druhého konferenčního dne pak odpoví na otázky ohledně telekomunikačních služeb a infrastruktury či vysokorychlostních datových spojů pro obce.

Poslední den konference se zaměří na malé obce a jejich aktuální problémy. V dopoledním bloku se budou moci starostové seznámit s problematikou telekomunikačních řešení pro obce i s momentálně tolik diskutovanou problematikou poskytování obecního připojení k internetu prostřednictvím WiFi. Odpoledne pak bude patřit tiskovým řešením a otázce úspory nákladů na tisk. Závěrečný blok se soustředí na otázku financování, hodnocení investic a finančních instrumentů, které obce mohou využít například při investicích do ICT, ale také třeba výstavby silnic, obecních bytů apod.

Konference E-vize krajů, měst a obcí 2007 bude mít tedy co nabídnout všem segmentům státní a veřejné správy. PaeDr. Bianca Pohorská, jednatelka vydavatelství MegaArt, k tomu dodává: „Chtěli jsme letos nabídnout návštěvníkům Invexu z řad státní a veřejné správy něco, co by jim pomohlo řešit jejich aktuální problémy v oblasti ICT. Zároveň jsme si však vědomi, že starostové či státní úředníci často nejsou špičkovými odborníky na ICT, ale přesto potřebují dané problematice rozumět, aby o ní mohli kvalifikovaně rozhodovat. Proto jsme se také rozhodli představit na letošním Invexu nový formát konference, který by jim měl tento servis poskytnout a který reflektuje formát našich článků zaměřených na ICT, který se stal u čtenářů časopisu Parlament, vláda, samospráva velice žádaným. Odborným garantem a předsedou programového výboru celé konference je Ing. Martin Zikmund“.

Petr Ondrášek, vedoucí manažer projektu INVEX – DIGITEX k tomu dodává: „Veletrh INVEX je tradiční platformou pro informatizaci státní správy a všech úrovní samospráv, ale potřeba elektronizace veřejné správy, která letos prochází nejvýznamnějším obdobím za posledních několik let, posunuje tuto problematiku mezi ústřední motivy letošního ročníku. V reakci na to jsme tak právě pro státní a veřejnou správu připravili nový obsah a formát konference, který se může stát v této době významným pomocníkem pro řadu úředníků a představitelů samosprávy. Pavilon G2 zároveň nabídne komfortní prostředí pro konzultace s vystavovateli po dobu prvních tří dnů konání veletrhu.“

Projekt E-vize krajů, měst a obcí 2007 navazuje na Dny, krajů, měst a obcí, které se uskutečnily během posledních dvou ročníků s podtitulem Občan – internet – úřad. Na projektu se registrovalo na 1 289 starostů a dalších zástupců municipalit. Bleskový mobilní průzkum společnosti KVADOS mezi 545 těmito účastníky mimo jiné potvrdil, že přínosem a inspirací byly Dny měst, krajů a obcí pro 91% dotazovaných účastníků a více než 60% respondentů bylo jistě rozhodnuto zúčastnit se také dalšího ročníku.

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem