Hlavní navigace

IT bezpečnost: Siemens posiluje své portfolio v oblasti Identity & Access Managementu

22. 3. 2006

[Tisková zpráva] Společnost Siemens rozšířila svou rodinu produktů HiPath SIcurity DirX prostřednictvím exkluzivní akvizice řešení "Global Trust" od kanadské firmy OKIOK. Řešení HiPath SIcurity DirX Access tak získává nové zásadní funkce: nový software umožňuje autentikaci identit i udělování a monitoring přístupových práv k chráněným webovým zdrojům (podle konceptu Identity Federa¬tion). DirX Access je důležitá komponenta DirX pro implementaci bezpečných procesů při obchodování na internetu v souladu s právními ustanoveními.

Správa obchodních transakcí přes web vyžaduje rychlou a bezpečnou identifikaci a autentikaci zaměstnanců, obchodních partnerů i zákazníků. HiPath Sicurity DirX Access podporuje všechny současné metody autentikace používané v těchto procesech, od uživatelského jména a hesla až k čipovým kartám s certifikáty. Díky rozšíření o „Global Trust“ jsou nyní i funkce jako správa webového přístupu (Web Access Mana¬gement), jednorázové přihlašování (Web Single Sign-On), tzv. propojení identit (Identity Federation) a bezpečnost webových služeb (Web Services Security) integrální součástí DirX Access.

Správa webového přístupu s jednorázovým přihlášením znamená, že pohyb po internetu je zabezpečený a uživatelé získávají přístup ke všem zdrojům, ke kterým jsou oprávněni, na základě jediného přihlášení k síti. Výměna uživatelských identit a přístupových práv s ostatními firmami podle principu Identity Federation například umožňuje bezpečný přístup z prostředí firemní webové aplikace k dodavatelským a dealerským systémům, bez nutnosti opakované autentikace. Rozsáhlé možnosti auditu a reportingu navíc podporují implementaci a dodržování firemních bezpečnostních nařízení a požadavků.

Vedle DirX a DirX Identity nyní rodina produktů HiPath SIcurity DirX nabízí plně integrovanou správu identit a přístupů, vyhovující veškerým požadavkům současných firemních bezpečnostních řešení.

Společnost Okiok, založená v roce 1973, je světovým průkopníkem v oblasti IT bezpečnosti a vývoje autentikačního softwaru, známá vysokou kvalitu svých produktů a služeb. Okiok nabízí širokou škálu integrovaných řešení, určených k zabezpečení specifických požadavků organizací v různých sektorech, včetně zdravotní péče, finančních služeb a státní správy. Portfolio produktů Okiok zahrnuje řešení pro šifrování a bezpečný přenos souborů, umožňující organizacím vyhovět požadavkům na ochranu osobních údajů, soukromí, a kontroly IT systémů. Více informací najdete na adrese www.okiok.com.

HiPath je podniková konvergenční architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje firmám dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury, chránit stávající investice a zavádět IP technologie druhé generace (2gIP). 2gIP aplikace optimalizují firemní procesy a vedou k trvalému zvyšování produktivity. Díky stále pokračujícímu vývoji produktů a softwaru je společnost Siemens předním inovátorem na cestě k hladké integraci komunikačních služeb v IT systémech. Podle analytiků se Siemens se svou HiPath architekturou stal jedničkou na trhu VoIP připojení a s tržním podílem 38,6% hodlá dále upevňovat své prvenství. Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, SAP, BP a Volvo.

Další informace o technologii HiPath naleznete na adrese: http://www.si­emens.com/hipath

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz