Hlavní navigace

Jiří Hlavenka vstupuje do brněnské firmy xBizon

24. 5. 2010

[Tisková zpráva] Brno, 18. května 2010 - Jiří Hlavenka, zakladatel vydavatelství Computer Press a e-shopu Vltava.cz, se rozhodl majetkově vstoupit do společnosti xBizon, s.r.o. Autor mnoha odborných knih a specialista na informační technologie se v mladé brněnské firmě hodlá věnovat převážně strategickému rozvoji. Společnost xBizon se specializuje na unikátní internetové projekty, z nichž nejúspěšnějším je v současné době magazín o úsporách energií Nazeleno.cz.

Jiří Hlavenka působí v oblasti internetu a informačních technologií více než dvacet let. Jedním z jeho nejúspěšnějších projektů byl první internetový obchod na tuzemském trhu s názvem Vltava.cz. Ve společnosti xBizon hodlá využít své bohaté zkušenosti a četné kontakty, a pomoci tím dynamické perspektivní firmě k rychlejšímu růs­tu.

„U společnosti xBizon nejdu do ničeho neznámého – hlavní manažeři společnosti patřili dříve k mým nejlepším spolupracovníkům z Computer Pressu a rovněž ostatní spolumajitelé byli dlouhou dobu mými profesními kolegy“, uvedl Jiří Hlavenka, nový spolumajitel společnosti xBizon. „xBizon je chytrý inkubátor nových podnikatelských nápadů v oblasti internetu, dravá a rychlá firma. Mým příchodem se na tom nic nemění; i nadále se budeme snažit vykrývat tržní mezery na českém internetu a doufám, že v tom mohou moje dvacetileté podnikatelské zkušenosti trochu pomoci,“ doplnil.

Společnost xBizon v současnosti provozuje pět webových portálů, z nichž tři jsou zaměřeny na služby pro internetové prodejce. Magazín Netshopper.cz atraktivním způsobem překládá informace z oblasti online obchodování, projekt Kramky.cz přináší platformu internetového obchodování a trojici doplňuje nezávislá databáze dárků Darkoviny.cz. Společnost navíc provozuje další dva webové magazíny. Zatímco projekt Napalubu.cz je určený milovníkům plavby po moři, magazín Nazeleno.cz čtenářům radí, jak na úspory energií a zdravý životní styl.

„Od spolupráce s Jiřím Hlavenkou si slibujeme další posun a rozvoj našeho podnikání. Jeho zkušenosti z internetového i mediálního trhu pozitivně přispějí k rozvoji stávajících projektů i k přípravě dalších netradičních internetových portálů,“ zdůraznil Kamil Gric, jednatel společnosti xBizon.

Jiří Hlavenka
V roce 1994 spoluzaložil vydavatelství Computer Press, které se specializuje na vydávání titulů s tématikou informačních technologií. O čtyři roky později spoluzakládal první český internetový obchod Vltava.cz. Obě společnosti se staly významnými hráči na trhu. Na svém kontě má více než tři desítky knih a tisíce článků o internetu a informačních technologiích. V současné době je spoluvlastníkem společnosti FAYN Telecommunications s.r.o., prvním českým operátorem, který se již od roku 2002 zabývá telefonováním přes Internet (VoIP), a společníkem softwarehousu NetDirect s.r.o., největšího tvůrce internetových obchodů v České republice.

O společnosti xBizon
Společnost xBizon je mladou a dynamickou společností, jež byla založena v roce 2008. Tým profesionálů z oblasti médií se orientuje na kreativní činnost a tvorbu originálních internetových projektů. Cílem společnosti je přinášet na český internet unikátní projekty z oblasti informačních magazínů i služeb, které svým zaměřením a špičkovým zpracováním zaujmou laickou i odbornou veřejnost. Firma v současnosti provozuje dva internetové projekty z oblasti služeb a tři webové magazíny.

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií