Hlavní navigace

Jiří Hlavenka vstupuje do brněnské firmy xBizon

24. 5. 2010

[Tisková zpráva] Brno, 18. května 2010 - Jiří Hlavenka, zakladatel vydavatelství Computer Press a e-shopu Vltava.cz, se rozhodl majetkově vstoupit do společnosti xBizon, s.r.o. Autor mnoha odborných knih a specialista na informační technologie se v mladé brněnské firmě hodlá věnovat převážně strategickému rozvoji. Společnost xBizon se specializuje na unikátní internetové projekty, z nichž nejúspěšnějším je v současné době magazín o úsporách energií Nazeleno.cz.

Jiří Hlavenka působí v oblasti internetu a informačních technologií více než dvacet let. Jedním z jeho nejúspěšnějších projektů byl první internetový obchod na tuzemském trhu s názvem Vltava.cz. Ve společnosti xBizon hodlá využít své bohaté zkušenosti a četné kontakty, a pomoci tím dynamické perspektivní firmě k rychlejšímu růs­tu.

„U společnosti xBizon nejdu do ničeho neznámého – hlavní manažeři společnosti patřili dříve k mým nejlepším spolupracovníkům z Computer Pressu a rovněž ostatní spolumajitelé byli dlouhou dobu mými profesními kolegy“, uvedl Jiří Hlavenka, nový spolumajitel společnosti xBizon. „xBizon je chytrý inkubátor nových podnikatelských nápadů v oblasti internetu, dravá a rychlá firma. Mým příchodem se na tom nic nemění; i nadále se budeme snažit vykrývat tržní mezery na českém internetu a doufám, že v tom mohou moje dvacetileté podnikatelské zkušenosti trochu pomoci,“ doplnil.

Společnost xBizon v současnosti provozuje pět webových portálů, z nichž tři jsou zaměřeny na služby pro internetové prodejce. Magazín Netshopper.cz atraktivním způsobem překládá informace z oblasti online obchodování, projekt Kramky.cz přináší platformu internetového obchodování a trojici doplňuje nezávislá databáze dárků Darkoviny.cz. Společnost navíc provozuje další dva webové magazíny. Zatímco projekt Napalubu.cz je určený milovníkům plavby po moři, magazín Nazeleno.cz čtenářům radí, jak na úspory energií a zdravý životní styl.

„Od spolupráce s Jiřím Hlavenkou si slibujeme další posun a rozvoj našeho podnikání. Jeho zkušenosti z internetového i mediálního trhu pozitivně přispějí k rozvoji stávajících projektů i k přípravě dalších netradičních internetových portálů,“ zdůraznil Kamil Gric, jednatel společnosti xBizon.

Jiří Hlavenka
V roce 1994 spoluzaložil vydavatelství Computer Press, které se specializuje na vydávání titulů s tématikou informačních technologií. O čtyři roky později spoluzakládal první český internetový obchod Vltava.cz. Obě společnosti se staly významnými hráči na trhu. Na svém kontě má více než tři desítky knih a tisíce článků o internetu a informačních technologiích. V současné době je spoluvlastníkem společnosti FAYN Telecommunications s.r.o., prvním českým operátorem, který se již od roku 2002 zabývá telefonováním přes Internet (VoIP), a společníkem softwarehousu NetDirect s.r.o., největšího tvůrce internetových obchodů v České republice.

O společnosti xBizon
Společnost xBizon je mladou a dynamickou společností, jež byla založena v roce 2008. Tým profesionálů z oblasti médií se orientuje na kreativní činnost a tvorbu originálních internetových projektů. Cílem společnosti je přinášet na český internet unikátní projekty z oblasti informačních magazínů i služeb, které svým zaměřením a špičkovým zpracováním zaujmou laickou i odbornou veřejnost. Firma v současnosti provozuje dva internetové projekty z oblasti služeb a tři webové magazíny.

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?