Hlavní navigace

Jonathan Schwartz byl jmenován generálním ředitelem společnosti Sun Microsystems

27. 4. 2006

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 24. dubna 2006, PRAHA – 27. dubna 2006 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: SUNW) oznámila, že její představenstvo jmenovalo Jonathana Schwartze generálním ředitelem společnosti. Jmenování je výsledkem probíhajícího procesu plánování následnictví a má okamžitou účinnost. Schwartz (40) přebírá pozici po Scottu McNealym (51), který se bude jako předseda představenstva na plný úvazek nadále věnovat rozvoji obchodních příležitostí pro Sun po celém světě. Jonathan Schwartz si také ponechává titul prezidenta.

„Jonathan byl od svého vstupu do Sunu, v roce 1996, hnacím motorem společnosti. Pomohl optimalizovat provozy Sunu, vytvořit konkurenceschopnou produktovou řadu, zajistit klíčové akvizice a vztahy s významnými partnery a v globálním měřítku, napříč všemi odvětvími, nám vytvořil podmínky pro využívání výhod síťového trhu,“ řekl McNealy. „Jonathan si získal obdiv a respekt našich téměř 38 000 zaměstnanců, zákazníků, partnerů i počítačového průmyslu jako celku. Je to ideální vůdčí osobnost pro převzetí funkce generálního ředitele Sunu.“

„Sun je od roku 1982 moje srdeční záležitost a bylo pro mě velkou ctí a privilegiem pracovat 22 let jako jeho generální ředitel. Pomohli jsme vytvořit současnou podobu počítačového průmyslu a máme před sebou ohromné příležitosti. Těším se na hladký přechod a na spolupráci s Jonathanem v otázkách naší strategie z pozice předsedy představenstva,“ dodal McNealy. McNealy se bude ve své práci věnovat globálním vztahům Sunu s vládami a akademickými institucemi, také rozšíří své nasazení ve vztazích se strategickými partnery. Převezme rovněž úlohu předsedy představenstva společnosti Sun Federal Inc., která se zabývá výlučně dodávkami pro americkou vládu.

„Je pro mě ctí převzít řízení této skvělé společnosti od jednoho ze skutečných vizionářů počítačového odvětví,“ řekl Schwartz. „Jsem nadšený z příležitostí před námi – globální trh, kde firmy a spotřebitelé neustále zvyšují své nároky na sítě, prvotřídní manažerský tým a vývojový proces a jedny z nejuznávanějších počítačových značek a technologií.“ Schwartz vstoupil do společnosti Sun v roce 1996 po akvizici firmy Lighthouse Design, Ltd., kde pracoval jako generální ředitel. V dubnu 2004 byl jmenován prezidentem a provozním ředitelem Sunu a v této pozici zodpovídal za vývoj produktů, prodej, marketing a provoz. Předtím v Sunu zastával řadu funkcí včetně výkonného viceprezidenta pro software (2002–2004), senior viceprezidenta pro podnikovou strategii a plánování (2000–2002) a viceprezidenta pro Ventures Fund (1999–2000). Svou kariéru zahájil jako konzultant společností v oblasti finančních služeb ve firmě McKinsey & Co., Inc., vystudoval ekonomiku a matematiku na Wesleyan University.

McNealy založil Sun Microsystems spolu s Andym Bechtolsheimem, Billem Joyem a Vinodem Khoslou v roce 1982 a je čelní osobností hnutí „otevřených systémů“. Generálním ředitelem Sunu a voleným předsedou představenstva byl jmenován v roce 1984. Nápady McNealyho a dalších zakladatelů Sunu pro počítačové systémy často odstartovaly nové trendy, přičemž nejznámějším je slogan „Síť je počítačem“, který výstižně charakterizuje vizi Sunu pro hladkou konektivitu.

Dnes je vize Sunu relevantnější než kdy v minulosti a dokonale ji ztělesňují převratné produkty a služby, které Sun v poslední době uvedl na trh – od služby výpočetní sítě Sun Grid a ekologicky šetrného procesoru UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads, až po inovativní cenový model softwaru Java Enterprise System a uvolnění zdrojového kódu technologie Java, operačního systému Solaris a čipu UltraSPARC T1. Počítačový průmysl uznává inovace Sunu a společnost získala nespočet titulů včetně ocenění za nejlepší serverové řešení od časopisu Waters a ocenění eWeek Excellence Award za Solaris. Systémy UltraSPARC a Sun Fire vytvořily mnoho výkonových rekordů ve standardních typových úlohách.

Management společnosti Sun Microsystems uspořádal k tomuto oznámení konferenční hovor pro média, finanční a odborné analytiky. Jeho záznam bude do 8. května 2006 přístupný na telefonní lince +1 706 645 9291 pod identifikačním číslem 8097178.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars