Hlavní navigace

JOYCE ČR představuje nové produkty

31. 10. 2007

[Tisková zpráva] Brno, 23. října 2007 – Společnost JOYCE ČR, přímý dovozce komunikačních zařízení značek WELL a ASUS pro Českou a Slovenskou republiku, představila na veletrhu INVEX několik novinek z oblasti WiFi, Powerline a switchů, ale především produkty a řešení z oblasti IP telefonie.

Návrhy systémů IP telefonie a jejich implementace jsou velmi významnou součástí nabídky firmy. „Mozkem“ většiny požadovaných VoIP systémů je IP ústředna WELL ePBX-100. Dalšími prvky VoIP řešení WELL jsou VoIP telefony nebo VoIP brány s analogovými telefony. Pro vnitrofiremní rozvod lze většinou použít stávající počítačovou síť bez nutnosti nové kabeláže. Po implementaci VoIP řešení je možné stávající telefonní linky omezit či zrušit úplně nebo je možné je propojit do IP ústředny (pomocí brány s FXO porty) a řešit tak např. zálohu pro případ výpadku konektivity k internetu. Ústředna má kapacitu až 100 účastníků (poboček) a garantuje 13 současných hovorů (v průchozím režimu), ale zvládne jich až dvakrát tolik v připojení pouze přes WAN.

Další zajímavou novinkou je VoIP brána WELL Gate3512, která v sobě však integruje také WiFi Access Point, 4-portový switch, Firewall a internetovou bránu s NAT a DHCP. Jedná se tedy o unikátní kombinaci se spoustou nadstandardních funkcí. WiFi část vyniká nevídaným počtem 9 provozních režimů: HomeGateway, Access Point, klientský režim – Ad-Hoc, čistý klientský režim (bez NAT), klientský režim s NAT (WISP), universal repeater, universal repeater + WISP, WDS a WDS + repeater. Možnosti nasazení tohoto zařízení jsou tedy velmi široké, navíc ho lze díky WAN portu připojit k jakékoliv internetové konektivitě. Toto sloučení několika zařízení do jednoho navíc zjednoduší uživateli kabeláž a ušetří nejen místo na stole, ale i peníze díky snížení spotřeby elektřiny.

Do VoIP kategorie patří i novinka v koncových zařízeních telefon WELL YV3, který splní požadavky i nejnáročnějších zákazníků. Je vybaven velkým grafickým podsvíceným displejem a většina důležitých informací je tak zobrazena na displeji již ve stand-by režimu. Žádná složitá procházení nepřehlednými a čistě textovými menu. Jak je již u novějších modelů IP telefonů WELL samozřejmostí, je uživatelské rozhraní v českém jazyce. Ani nezkušený uživatel tak nebude mít problém s ovládáním. Kromě displeje má českou lokalizaci i web management..Telefon má také velmi atraktivní design a řadu nadstandardních funkcí. Pracuje na protokolu SIPv2 nebo SIPS (tedy šifrovaně). Jako jeden z mála telefonů také podporuje funkce ENUM, tedy např. volání zcela zdarma. Nechybí ani adresář s kapacitou až 1000 záznamů. Do telefonu lze importovat vyzváněcí melodie a každému kontaktu lze přiřadit vlastní melodii vyzvánění.

V oblasti WiFi zařízení zaujme WELL PCIa/g klient pro bezdrátové připojení pomocí standardů IEEE 802.11a/b/g/h. Umožňuje přenos dat rychlostí až 108 Megabitů za sekundu (Mbps) v bezlicenčním frekvenčním pásmu 2,4 GHz i 5 GHz díky technologii Super AG®, kterou přináší chipset Atheros.

Novinkou je také Ethernet Firewall Router ASUS RX3041, což je zařízení určené pro sdílení internetové konektivity více počítači současně. Elegantně vyřeší připojení více počítačů k internetu a díky firewallu ochrání tyto počítače před nežádoucími útoky z internetu. Má vestavěný čtyřportový switch a velmi jednoduché a přehledné konfigurační rozhraní. Zařízení je vhodné zejména pro domácnosti k vyřešení připojení více počítačů nebo počítače a IP telefonu k internetu.

Od letošního léta má firma JOYCE ČR v portfoliu také switche ASUS. Nejnovějším z nich je GX2008EX, který je vzhledem k podpoře Power over Ethernet (PoE) na všech osmi portech switche ideální všude tam, kde je nutné vyřešit nepřetržité napájení připojených síťových zařízení (např. VoIP telefony, IP kamery apod.). Umožňuje tvorbu až 4000 VLAN, uložení 8000 vstupních MAC adres s automatickým učením a datováním, kontrolu provozu pomocí „zrcadlení“ portů či zabezpečení pomocí RADIUS serveru 802.1×. Díky SFP portu lze zapojit modul pro optické vedení a tím navýšit rychlost přenosu dat, např. mezi firemními servery.

Na veletrhu firma představila i novější a rychlejší verzi Homeplug Powerline Ethernet adaptéru značky WELL PTI-3114, který pro vytvoření domácí nebo firemní počítačové LAN sítě využívá elektrické vedení 230V. Produkt podporuje standard Homeplug AV a dosahuje reálné datové propustnosti kolem 100 Mb/s. Tato rychlost bez problémů dostačuje nejen pro rozvedení internetového připojení, ale i práci v běžné firemní síti. Takto vytvořené síťové Powerline propojení dvou nebo více pracovišť může být samozřejmě součástí rozsáhlejší „drátové“ (ethernet) nebo bezdrátové (WiFi) sítě. O zabezpečení přenášených dat se stará kvalitní šifrování 128-bit AES. U přenosu multimediálních souborů (VoIP, video, zvuk) oceníte integrovanou prioritizaci paketů (QoS) a podporu VLAN.

Více informací o těchto a dalších zařízeních značek WELL a ASUS naleznete na webových stránkách firmy JOYCE ČR: http://www.joyce.cz

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty