Hlavní navigace

Junior Internet dal podesáté prostor talentům

30. 3. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 30. 3. 2009 – Jubilejního 10. ročníku konference Junior Internet se zúčastnilo v sobotu 28. března 2009 na pražské Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy 220 dětí a mladých lidí se zájmem o internet. Byly na něm vyhlášeny výsledky internetových soutěží, do kterých došlo v ČR celkem 379 přihlášek, a vítězové převzali hodnotné ceny a představili svoje vítězné práce. V programu vystoupili rovněž vítězové národních soutěží Junior Internetu v Maďarsku, Polsku a na Slovensku a několik vítězů minulých ročníků se s účastníky podělilo o zkušenosti, které získali v dalších letech po úspěchu na Junior Internetu, jenž pro ně znamenal důležitý mezník v jejich osobním růstu.

Desátý ročník byl charakteristický i zvýšeným zájmem a podporou firem, které pochopily, že mezi vysoce talentovanými účastníky mohou najít spolupracovníky či budoucí zaměstnance. Například společnost Aukro vyhlásila speciální cenu 20 000 korun pro webové stránky s významným přínosem pro uživatele internetu. Dostal ji 18letý Oldřich Machala ze Vsetína, který ji použije pro další rozvoj svého internetového katalogu disco klubů, diskoték, music barů a dalších nočních zábavních zařízení v České republice (www.discoklu­by.cz).

Po 15 000 Kč od společnosti Dignity si odnesli další dva vítězové soutěže JuniorWeb. Patnáctiletý žák základní školy Ondřej Toms za web www.simpsonovit.net a 17letý student gymnázia v Lanškrouně Jiří Marek za stránky www.flash-aplikace.cz. Notebook od společnosti HyperInzerce získali vítězové soutěže JuniorErb – žák deváté třídy základní školy v Kopřivnici Martin Klos za www.koprivnice­.unas.cz a 17letý Matěj Brýdl z Lanškrouna za neoficiální prezentaci regionu Lanškrounsko (www.lanskrou­nsko.cz).

Společnost Sun Microsystems udělila speciální cenu za použitelnost (usability), kterou získal Marian Žigmund za web www.galaktis.cz. Dalšími vítězi se stali v soutěži JuniorDesign 14letá Lenka Raková a 16letý Anh Vu Hoang. V soutěži JuniorText zvítězil František Sedláček z gymnázia v Hustopečích a zvláštní cenu poroty získal 14letý sluchově postižený žák z Valašského Meziřící Bohuš Vlačuha. V soutěži JuniorWeb v mladší kategorii zvítězila ještě 13letá Anna Voříšková s osobním blogem http://folmici­.blog.cz, který obsahuje i ručně kreslený komiks, omalovánky a seriál.

Součástí konference byl také doprovodný veletrh, na kterém se představila řada dalších projektů mladých lidí. Junior Internet letos proběhl již podesáté a všech ročníků se zúčastnilo již celkem 4300 mladých lidí, z nichž řada ve svých projektech pokračuje a je velmi úspěšná.

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic) za podpory BMI sdružení. Záštitu nad projektem převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška a děkan FHS UK, doc. PhDr. Ladislav Benyovszky, CSc. Soutěž JuniorErb se uskutečnila pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky a Asociace krajů ČR.

Generálními partnery projektu jsou Adobe Systems, Aukro, Dignity, Sun Microsystems a Nadace Vodafone. Dalšími partnery jsou Axima, Mezinárodní višegrádský fond a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Mediálními partnery se staly Lupa.cz, Zdroják.cz, Alík.cz, Newton Media a Cleevio. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti HyperInzerce, Microsoft, Computer Press, Zoner, Symantec a Software602. Junior Internet proběhl v rámci kampaně Evropa mladýma očima.

Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinter­net.cz.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...