Hlavní navigace

Junior Internet stálé láká mladé talenty

30. 3. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 21. března - Za účasti více než 200 mladých talentovaných tvůrců byly 21. března na konferenci v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky 11. ročníku projektu Junior Internet. Do internetových soutěží ve čtyřech kategoriích došlo 307 přihlášek od autorů do 18 let. Objevila se mezi nimi řada talentů, majících předpoklady navázat na své předchůdce z minulých ročníků, z nichž mnozí již úspěšně podnikají, studují na prestižních zahraničních univerzitách či zastávají významné pozice u předních zaměstnavatelů.

Nejvíce prací (168) bylo přihlášeno do soutěže o nejlepší webové stránky JuniorWeb. Dále se mohli zájemci přihlásit do soutěží designů a grafických návrhů JuniorDesign, webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu JuniorErb a textů na zadaná témata týkající se internetu JuniorText.

V soutěži JuniorWeb vyhráli v kategorii do 15 let Jan Uruba s portálem zaměřeným na netbooky (www.netbookpor­tal.cz) a Pavel Surý s nástrojem pro tvorbu jednoduchých mikrostránek Netter.cz. V kategorii nad 15 let zvítězili 17letý Jiří Podborský s informačním portálem České-sjezdovky.cz a 16letý Jakub Rož. Ten za svůj projekt Školní sešit získal současně speciální cenu od Nadace Vodafone – mobilní telefon s voláním v hodnotě 5000 korun.

„Na projektu Jakuba Rože jsme ocenili především jeho komunitní zaměření, možnost využití širokou skupinou uživatelů, kreativitu nápadu a uživatelsky přívětivý návrh,“ řekla Inga Kaškelyte, výkonná ředitelka Nadace Vodafone.

V soutěži JuniorErb byli oceněni 16letý Petr Socha za webové stránky o městě Liberci (www.liberec-city.cz) a 18letý David Alexa za webovou prezentaci Gymnázia v Českém Těšíně (www.gmct.cz), kde studuje. Čtrnáctiletý Jan Kaska a 18letý Marek Hila vyhráli v soutěži JuniorDesign a 11letá Klára Jelínková a 17letá Michaela Macháčková v soutěži JuniorText. Vyhlášena byla letos rovněž Speciální cena Adobe. O tu mohly soutěžit všechny přihlášené weby a projekty, které využívají nástrojů Adobe k jejich tvorbě. Získal ji Jakub Rož, který se tak stal nejúspěšnějším soutěžícím, když navíc dostal ještě za nejlepší prezentaci Cenu publika v podobě mobilního telefonu od společnosti Telefónica O2.

Jakubovi je 16 let a studuje Soukromou střední školu výpočetní techniky. Na internetu aktivně působí již několik let a ovládá také několik programovacích jazyků. Jakub začínal tvorbou vlastních webový stránek, dále webů pro malé firmy. Dnes vede tým lidí Flow Media a zabývá se vývojem rozsáhlých portálů využívajících moderní technologie. Zároveň pracuje jako programátor v internetové agentuře a neustále sleduje nové trendy, které se snaží využívat. V poslední době například propojení webů se sociálními sítěmi jako je Facebook.

Hodnotné ceny pro vítěze a také do tomboly pro účastníky konference věnovaly společnosti AEC, Computer Press, Software 602, Management Press a ZONER. Všichni vítězové získali i možnost zúčastnit se třídenního mezinárodního sympozia v Bratislavě, kam se jdedou ve dnech 27. – 29. března všichni vítězové i z Polska, Maďarska a Slovenska, kde se Junior Internet rovněž pořádá.

Na programu konference Junior Internet v Praze kromě prezentace vítězů proběhly také další zajímavé tematické přenášky, byly představeny aktuální technologické novinky na internetu a účastníci mohli shlédnout panelovou diskuzi s úspěšnými internetovými podnikateli. Mezi prezentujícími a účastníky panelové diskuze se objevili například Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Ondřej Raška (Miton), Václav Štrupl (H1), Jan Bárta (Elephant Orchestra), Zdeněk Cendra (SuperHosting), Jan Karlec (2FRESH) a mnoho dalších. Na konferenci byl připraven také doprovodný veletrh, na kterém se představila řada dalších projektů mladých lidí.

Již tradičně proběhl v rámci projektu Junior Internet statistický průzkum, zaměřující se na otázky spojené s Internetem a mladými lidmi. Zapojili se do něj všichni soutěžící, z nichž 63 procenta účastníků uvedlo, že si již díky internetu vydělali či vydělávají nějaké peníze, což odpovídá výsledkům i z předchozích ročníků. Nově byla do průzkumu zařazena otázka týkající se využívání sociálních sítí. Potvrdilo se, že jsou mezi mladými lidmi velmi oblíbené, neboť 68 procent účastníků využívá některou ze sociálních sítí každý den, 17 procent pak několikrát týdně. Alespoň jednou za týden sociální sítě využívá 6 procent a pouze 9 procent dotázaných sociální sítě nevyužívá vůbec.

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic). Generálními partnery projektu jsou Adobe Systems, Nadace Vodafone, Dignity a Mezinárodní višegrádský fond. Partnery projektu jsou Sms.sluzba.cz a Internetová agentura Netvisio. Mediálními partnery projektu jsou servery Lupa.cz, Zdroják.cz, Root.cz, Newton Media, Alík.cz, Deník veřejné správy a Obec & finance.

Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinter­net.cz.

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase