Hlavní navigace

JustIT.cz spuštěno, přenáší koncept blogů do IT/C zpravodajství

9. 7. 2008

[Tisková zpráva] JustIT.cz nabízí mimo zpravodajství i některé další užitečné schopnosti - firemní a produktový rejstřík či praktický štítkovací systém. Užitečné jsou i rychlé odkazy na české i cizojazyčné články, které určitě stojí za pozornost.

Tisková zpráva – Praha, 7. července 2008 – Koncept blogů přenesený do IT/C zpravodajství přináší nový zpravodajský server JustIT.cz (www.justit.cz). Zaměřuje se na průběžné zpravodajství ze světa informačních technologií, komunikací, internetu i nových médií v podobě, která je oblíbena internetovými uživateli. A která je nebude zatěžovat žádnými nadbytečnými informacemi. Obdobně koncipované zpravodajské servery jsou velmi oblíbené i v zahraničí, zejména pro originalitu, rychlost a snadnost získávání informací.

JustIT.cz je také otevřený všem, kdo mají znalosti, zkušenosti a zájem psát kvalitní, stručné a trefné články týkající se zaměření serveru. Získají tak i jedinečnou možnost podílet se na vyprofilování severu a ovlivnění toho, co bude nabízet. Jak po obsahové, tak po funkční stránce. Tomu bude vyhrazeno tříměsíční období „beta“ provozu.

„Internet je čím dál tím rychlejší a lidé na něm mají stále méně a méně času. Proto jsou oblíbené různé krátké zprávy, zprávičky či bleskovky. A ve světě informačních technologií se stále něco děje. Zahraniční dění je snadné sledovat, s českým děním je to už horší. JustIT.cz bude nejenom rychlý, snadno využitelný, ale bude také český,“ říká Daniel Dočekal, autor serveru a provozovatel.

JustIT.cz také úzce využívá sesterské služby FeedIT.cz (www.feedit.cz), která zprostředkovává plná znění tiskových zpráv z IT/C oboru a byla spuštěna počátkem tohoto roku. Po necelém půl roce provozu překročila jednu tisícovku tiskových zpráv a měsíčně poslouží zhruba 8 000 IT/C profesionálům i zájemcům.

„V klasickém i internetovém tisku je příliš mnoho přetisknutých tiskových zpráv vydávajících se za redakční texty. FeedIT.cz jsem spouštěl proto, aby bylo možné jasně oddělit tiskové zprávy od žurnalistiky. A JustIT.cz jde o krok dál, umožní oddělit osobní blog, v mém případě www.pooh.cz, od moderního a zajímavého zpravodajství o počítačích a Internetu. Něco co řada návštěvníků mého blogu dlouhou dobu chtěla,“ říká Daniel Dočekal.

Blogovací systém a server POOH.CZ vznikl v roce 2002 a v současnosti má přes 60 tisíc návštěvníků měsíčně. „Právě zájem o IT/C zprávy na POOH.CZ byl jedním z impulsů k vytvoření nového, samostatného, zpravodajského serveru, který navíc dá prostor řadě dalších autorů.“ dodává Daniel Dočekal.

Nová zpravodajský server najdete na adrese www.justit.cz. JustIT.cz můžete chápat prostě česky jako „just informační technologie“. Nebo moderně anglicky coby „pouze informační technologie“. Případně můžete jít ještě dál a vše brát jako „právě to“. „Už z názvu FeedIT.cz plyne, že mám v oblibě domény v podobě slovních hříček. Nakonec i POOH.CZ to potvrzuje,“ říká Daniel Dočekal.

JustIT.cz nabízí i některé další užitečné možnosti  – firemní a produktový rejstřík, praktický štítkovací systém (usnadňující odhalení souvislostí), Praktické jsou i rychlé odkazy na české i cizojazyčné články, takové, které určitě stojí za přečtení. A narozdíl od běžných českých zpravodajských titulů bude JustIT.cz hojně využívat možností internetu co se odkazování na další zdroje a související informace týče.

JustIT.cz můžete kontaktovat e-mailem na adrese info(z)justit.cz.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?