Hlavní navigace

JustIT.cz spuštěno, přenáší koncept blogů do IT/C zpravodajství

9. 7. 2008

[Tisková zpráva] JustIT.cz nabízí mimo zpravodajství i některé další užitečné schopnosti - firemní a produktový rejstřík či praktický štítkovací systém. Užitečné jsou i rychlé odkazy na české i cizojazyčné články, které určitě stojí za pozornost.

Tisková zpráva – Praha, 7. července 2008 – Koncept blogů přenesený do IT/C zpravodajství přináší nový zpravodajský server JustIT.cz (www.justit.cz). Zaměřuje se na průběžné zpravodajství ze světa informačních technologií, komunikací, internetu i nových médií v podobě, která je oblíbena internetovými uživateli. A která je nebude zatěžovat žádnými nadbytečnými informacemi. Obdobně koncipované zpravodajské servery jsou velmi oblíbené i v zahraničí, zejména pro originalitu, rychlost a snadnost získávání informací.

JustIT.cz je také otevřený všem, kdo mají znalosti, zkušenosti a zájem psát kvalitní, stručné a trefné články týkající se zaměření serveru. Získají tak i jedinečnou možnost podílet se na vyprofilování severu a ovlivnění toho, co bude nabízet. Jak po obsahové, tak po funkční stránce. Tomu bude vyhrazeno tříměsíční období „beta“ provozu.

„Internet je čím dál tím rychlejší a lidé na něm mají stále méně a méně času. Proto jsou oblíbené různé krátké zprávy, zprávičky či bleskovky. A ve světě informačních technologií se stále něco děje. Zahraniční dění je snadné sledovat, s českým děním je to už horší. JustIT.cz bude nejenom rychlý, snadno využitelný, ale bude také český,“ říká Daniel Dočekal, autor serveru a provozovatel.

JustIT.cz také úzce využívá sesterské služby FeedIT.cz (www.feedit.cz), která zprostředkovává plná znění tiskových zpráv z IT/C oboru a byla spuštěna počátkem tohoto roku. Po necelém půl roce provozu překročila jednu tisícovku tiskových zpráv a měsíčně poslouží zhruba 8 000 IT/C profesionálům i zájemcům.

„V klasickém i internetovém tisku je příliš mnoho přetisknutých tiskových zpráv vydávajících se za redakční texty. FeedIT.cz jsem spouštěl proto, aby bylo možné jasně oddělit tiskové zprávy od žurnalistiky. A JustIT.cz jde o krok dál, umožní oddělit osobní blog, v mém případě www.pooh.cz, od moderního a zajímavého zpravodajství o počítačích a Internetu. Něco co řada návštěvníků mého blogu dlouhou dobu chtěla,“ říká Daniel Dočekal.

Blogovací systém a server POOH.CZ vznikl v roce 2002 a v současnosti má přes 60 tisíc návštěvníků měsíčně. „Právě zájem o IT/C zprávy na POOH.CZ byl jedním z impulsů k vytvoření nového, samostatného, zpravodajského serveru, který navíc dá prostor řadě dalších autorů.“ dodává Daniel Dočekal.

Nová zpravodajský server najdete na adrese www.justit.cz. JustIT.cz můžete chápat prostě česky jako „just informační technologie“. Nebo moderně anglicky coby „pouze informační technologie“. Případně můžete jít ještě dál a vše brát jako „právě to“. „Už z názvu FeedIT.cz plyne, že mám v oblibě domény v podobě slovních hříček. Nakonec i POOH.CZ to potvrzuje,“ říká Daniel Dočekal.

JustIT.cz nabízí i některé další užitečné možnosti  – firemní a produktový rejstřík, praktický štítkovací systém (usnadňující odhalení souvislostí), Praktické jsou i rychlé odkazy na české i cizojazyčné články, takové, které určitě stojí za přečtení. A narozdíl od běžných českých zpravodajských titulů bude JustIT.cz hojně využívat možností internetu co se odkazování na další zdroje a související informace týče.

JustIT.cz můžete kontaktovat e-mailem na adrese info(z)justit.cz.

Podnikatel.cz: Hitem investice? Půda či nemovitost

Hitem investice? Půda či nemovitost

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Nejenom EET, začaly platit další zákony

Nejenom EET, začaly platit další zákony

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře