Hlavní navigace

KAKTUS Software rozšířil technologii systému O2 CarControl o službu CarTerminal

11. 6. 2010

[Tisková zpráva] Nová služba z oblasti rychle se rozvíjejícího segmentu tzv. M2M řešení nabízí zákazníkům další automatizaci a optimalizaci rutinních procesů

Praha, 10. června 2010 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že ve spolupráci se společnostmi Telefónica O2 Czech Republic a Secar Bohemia rozšířila systém O2 CarControl (dále jen O2CC), řešení pro správu vozového parku, o novou službu CarTerminal. Toto rozšíření přináší zákazníkům řadu nových možností využití systému O2CC, a to zejména v oblasti přepravní logistiky.

Nové řešení CarTerminal tvoří PDA jednotka s GPS a GSM/GPRS modulem a účet v systému O2CC. Aplikace v jednotce nabízí několik na sobě nezávislých funkcí, které jsou přístupné z hlavního menu, do kterého se uživatel dostane pomocí přihlašovacích údajů systému O2CC. Základní funkcí jednotky je GPS monitoring, tedy snímání geografické polohy jednotky, která je průběžně odesílána do systému O2CC ke zpracování.

Klíčovou funkcí systému CarTerminal z hlediska plánování a evidence přeprav je modul Logistika. Tento modul umožňuje, ve spojení s portálem O2CC, online reportování průběhu naplánovaných přeprav. Lze tak sledovat např. zda proběhlo naložení nákladu, zda řidič dosáhl určitého cíle, zda byl náklad vyložen, případně lze i vykazovat na trase nezávislé činnosti jako tankování paliva, přestávky, plnění povinností určovaných vyhláškou AETR apod.

Mezi další užitečné funkce patří navigační software Navigator společnosti MapFactor, dále pak modul Doprava nabízející informace o dopravní situaci na vybraných komunikacích či poplašné tlačítko SOS, které zašle pomocí SMS informaci na definovatelné telefonní číslo, do aplikace O2CC nebo na email.

S novou službou CarTerminal získávají zákazníci další rozšíření služeb O2 CarControl. Společnosti ze segmentu logistiky a souvisejících segmentů ocení zejména možnosti v oblasti plánování přeprav, evidence a vykazování logistických procesů a řadu dalších podpůrných funkcí pro řidiče, plánovače a operátory logistických center.

„S růstem segmentu tzv. M2M (machine-to-machine) řešení postavených na mobilních datových přenosech jsou na trh uváděny nové technologie pro automatizaci a optimalizaci rutinních procesů,“ řekl David Kalous, ředitel společnosti KAKTUS Software. „Věříme, že služba CarTerminal v rámci systému O2 Car Control se stane nepostradatelným nástrojem v rukou logistických firem a osobních, nákladních, autobusových, lodních i železničních dopravců. Jako technologický partner zodpovědný za vývoj sytému O2 CC budeme pokračovat i na rozvoji dalších funkcí systému pro službu CarTerminal dle aktuálních potřeb zákazníků.“

O Telefónica O2 Czech Republic, a.s
Telefónica O2 Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje více než sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Více informací o společnosti lze nalézt na www.cz.o2.com.

O SECAR BOHEMIA
Společnost Secar Bohemia je největším provozovatelem vyhledávacích systémů pro automobily, systémy pro monitorování firemních vozidel a vedení elektronické knihy jízd v České republice. Více informací o společnosti lze nalézt na www.sherlog.cz a www.sherlogtra­ce.cz.

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty