Hlavní navigace

KAKTUS Software rozšířil technologii systému O2 CarControl o službu CarTerminal

[Tisková zpráva] Nová služba z oblasti rychle se rozvíjejícího segmentu tzv. M2M řešení nabízí zákazníkům další automatizaci a optimalizaci rutinních procesů

Praha, 10. června 2010 – Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že ve spolupráci se společnostmi Telefónica O2 Czech Republic a Secar Bohemia rozšířila systém O2 CarControl (dále jen O2CC), řešení pro správu vozového parku, o novou službu CarTerminal. Toto rozšíření přináší zákazníkům řadu nových možností využití systému O2CC, a to zejména v oblasti přepravní logistiky.

Nové řešení CarTerminal tvoří PDA jednotka s GPS a GSM/GPRS modulem a účet v systému O2CC. Aplikace v jednotce nabízí několik na sobě nezávislých funkcí, které jsou přístupné z hlavního menu, do kterého se uživatel dostane pomocí přihlašovacích údajů systému O2CC. Základní funkcí jednotky je GPS monitoring, tedy snímání geografické polohy jednotky, která je průběžně odesílána do systému O2CC ke zpracování.

Klíčovou funkcí systému CarTerminal z hlediska plánování a evidence přeprav je modul Logistika. Tento modul umožňuje, ve spojení s portálem O2CC, online reportování průběhu naplánovaných přeprav. Lze tak sledovat např. zda proběhlo naložení nákladu, zda řidič dosáhl určitého cíle, zda byl náklad vyložen, případně lze i vykazovat na trase nezávislé činnosti jako tankování paliva, přestávky, plnění povinností určovaných vyhláškou AETR apod.

Mezi další užitečné funkce patří navigační software Navigator společnosti MapFactor, dále pak modul Doprava nabízející informace o dopravní situaci na vybraných komunikacích či poplašné tlačítko SOS, které zašle pomocí SMS informaci na definovatelné telefonní číslo, do aplikace O2CC nebo na email.

S novou službou CarTerminal získávají zákazníci další rozšíření služeb O2 CarControl. Společnosti ze segmentu logistiky a souvisejících segmentů ocení zejména možnosti v oblasti plánování přeprav, evidence a vykazování logistických procesů a řadu dalších podpůrných funkcí pro řidiče, plánovače a operátory logistických center.

„S růstem segmentu tzv. M2M (machine-to-machine) řešení postavených na mobilních datových přenosech jsou na trh uváděny nové technologie pro automatizaci a optimalizaci rutinních procesů,“ řekl David Kalous, ředitel společnosti KAKTUS Software. „Věříme, že služba CarTerminal v rámci systému O2 Car Control se stane nepostradatelným nástrojem v rukou logistických firem a osobních, nákladních, autobusových, lodních i železničních dopravců. Jako technologický partner zodpovědný za vývoj sytému O2 CC budeme pokračovat i na rozvoji dalších funkcí systému pro službu CarTerminal dle aktuálních potřeb zákazníků.“

O Telefónica O2 Czech Republic, a.s
Telefónica O2 Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje více než sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Více informací o společnosti lze nalézt na www.cz.o2.com.

O SECAR BOHEMIA
Společnost Secar Bohemia je největším provozovatelem vyhledávacích systémů pro automobily, systémy pro monitorování firemních vozidel a vedení elektronické knihy jízd v České republice. Více informací o společnosti lze nalézt na www.sherlog.cz a www.sherlogtra­ce.cz.

O KAKTUS Software
KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny